Skocz do zawartości
Caleb

AMD Radeon HD 7800 Series - 28 nm Pitcairn

Rekomendowane odpowiedzi

To nie to. Pisalem wczesniej:

 

 

@up

Trochę późno, no ale... Dla potomnych będzie, żeby się nie wkopali jak ja 2dni temu ^^

 

Seria 7xxx ma problemy z monitorami vga. Zdaje się, że to nie tyle wina samej końcówki kabla co przejsciowki dsub-dvi jako, że na zagranicznych forach się chwalili, że się udawało zlikwidowac problem uzywajac vga-vga. Gorzej jak ktoś ma 2dvi, hdmi i dp jak ja na sapphirze i monitor z dsubem, bo wtedy już nie ma za bardzo pola manewru...

Rozwiazać to mozna pozbywajac sie przejsciowki dvi-dsub o ile karta ma wyjscie vga, jesli nie ma kolejny sposob to podpiecie monitora kablem do wyjscia mobasa, tu juz nie ma znaczenia czy vga z przejsciowka czy dvi i korzystanie z virtu mvp. Rozwiazuje to problem aczkolwiek nie jest doskonale remedium, np wiedzmin 2 sie nie lubi z tym softem i w ogole nie pograsz majac jakikolwiek slad po virtu mvp na hdd.

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie jest to wada przejsciowki jako takiej tylko tego jak 'wspolpracuja'(a raczej nie bardzo chca wspolpracowac) z hd7xxx, wiec jej wymiana nie da nic. Mozesz:

1. zmienic monitor na taki z natywnym dvi/hdmi/dp

2. karte z dsubem

3. pobawic sie z tym virtu mvp, u mnie to tak na razie chodzi, nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ssijcie w spokoju ;D

http://www.guru3d.co...a_download.html

Edit: juz usuniete, chyba sie AMD wzburzylo

Edit2: mirror (thnx. asder00) http://www20.zippysh...31252/file.html

AMD kazalo wycofac linki, odkryli jakis bug w sterach i wieczorem ma sie pojawic nowa wersja...

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to topic o serii 78xx, ale nie mogę odnaleźć tematu o 77xx, a problem jest chyba ogólny.

Czy na serii 7xxx działa połączenie CPU GPU + GPU, chodzi o przełączanie kart w momencie korzystania z 2D i 3D. Ze strony ASRock'a ściągnałem paczke Virtu MVP, jednak nie jestem w stanie uruchomić 7770. Gdzieś znalazłem w google, że AMD od serii 7xxx wycofało tą usługę. Jeśli ktoś coś wie to proszę o pomoc Dołączona grafika

 

//Pytanie jest czysto edukacyjne, nigdy czegoś takiego nie używałem, gdzieś przeczytałem że jest możliwe i byłem ciekaw wyniku.

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz tylko instalować GTA4 Dołączona grafika Ja jutro będe miał w łapkach trzy nowe xfx 7850, więc coś sie wybierze pewnie. Tylko jeszcze sie troche zastanawiam czy nie szarpnąć sie na GTXa 660

 

PS. widzę ze dorobiłeś się nowego procka, gratki Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, jakiś bug w gpu tweak chyba.

 

Co do zabawek to kupiłem w saturionie za:

 

Procesor - 709zł

Płyta Główna - 333zł

 

 

Nie polecam dopłacać 150zł do i5-3570K - ten mój procek, mimo, że bez K robi bez problemu 3,8Ghz, oczywiście na stockowym napięciu. Na chłodzeniu za 50zł mam max 70 stopni. Jak będziesz chciał kręcić i5-3570K to będziesz musiał zapłacić jeszcze za lepsze chłodzenie, a i tak procek będzie najprawdopodobiej przekraczał 80 stopni. A wszystko to pozwoli ci uzyskać 18% wyższe taktowanie, które cholera wie jak się skaluje. Moim zdaniem nie warto. Ja mam jeszcze włączony turbo boost, więc w dwu wątkowych zadaniach procek podkręca się na 3,9Ghz, a jedno wątkowych na 4Ghz

 

 

edit: HAHA, nowy Catalyst faktycznie poprawia wyniki smarka :P http://www.3dmark.com/3dm11/4869640

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały problem z grafiką podczas podkręcania pamięci i gpu wynik w 3d marku 11 maleje nie wiem co jest grane. Normalnie przy standardowych ustawieniach mam 6500pkt a po podkręceniu 4000-4500pkt. Karta to HD 7870. czy ktoś wie o co chodzi??

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podkręceniu samego rdzenia wynik również z 6500 pkt obniża się do 5900 pkt. taktuje 1000@1200 czy na 1000@1050 nie ma znaczenia... próbowałem podkręcać ze sterowników jak i przez MSI Afterburner Przyrostów nie widzę w 3dmarku... jednak w Max payne 3 przy podkręceniu czuję sie różnice w graniu oczywiście na +. Przy ustawianiach wszystkich na maxa i rozdzielczości 1920x1200 (monitor dell U2412M) po sporym podkręceniu można cieszyć się płynnościąDołączona grafika Nie wiedziałem że Max ma takie wymagania...bez podkręcania przy tej rozdzielczości lekka skakanka. Przeinstalowywałem 3d marka i nie widać róznicy jeszcze zostały tylko stery mam najnowsze 12.10

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wlacza Ci sie throttling, powelimit na +20% ustawiony? Odpal sobie cos w oknie np. Unigine Heaven. Odpal Afterburnera i obserwuj czy zegar rdzenia leci na wykresie

A stery to sprawdz 12.11 jest juz beta8

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powerlimit ustawiony. Na Unigine Heaven podobnie jak w 3d marku z 1800 pkt po lekkim oc zrobiło się 1600 no i faktycznie na wykresie rdzenia widać duże skoki jak na EKG (rdzeń na przemian pracuje bardzo wysoko i zaraz bardzo nisko) bez podkręcenia wykres dużo ładniej wygląda zegar pracuje równo.

Torszkę w swoim życiu kart przerobiłem ale pierszy raz mam coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęście nie trwało za długo... Bo najnowsze stery powodują po 3 min niebieski ekran lub powrót do windy ale tylko w grach (nowy NFS wywyala się na filmiku a Medal po 3 min) a 3d marki i inne testery chodzą normalnie. Wróciłem do starszych sterów 12.9 i znów lipa zegar nie pracuje równo czuć co 10 sec straszny spadek mocy w grach. Chyba czeka mnie postawienie nowego sysytemu bo już brak mi sił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...