Skocz do zawartości
Caleb

AMD Radeon HD 7800 Series - 28 nm Pitcairn

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nówke 7850 z asusa i podłączyłem narazie na starym systemie i po GFie.Zauważyłem że są jakieś rwania obrazu przy ruchach,jakby granie bez VSYNC,

ale miałem włączone, do tego gdy podłączyłem kompa do tv pod HDMI to na tv obraz tez sie rwał i do tego mała płyność była.

Powiedzieli mi że to pewnie przez śmieci z gf'a - ok.

Zainstalowałem nowy windows na nowym dysku ssd i dalej jest ten sam problem,instalacja nowszych czy starszych sterów grafy nic nie daje.

Może jakieś ustawienia w CCC?

 

W sumie jak oglądam film na kompie to też jest to widoczne.

 

Vantage 19,5k

Edytowane przez sil3nt3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem Gigabyte ale kręcił się strasznie słabo(gpu około 1140, mem 1250), ale ten typ podobna tak ma Dołączona grafika dlatego jedzie już sapphire 1gb, może będzie lepiej i problem z łożyskami zniknie:)

 

przyszedł sapphire, jeśli chodzi o głośność to jest o niebo lepiej w 2d (20% wentyla), jeszcze sprawdze OC Dołączona grafika

na szybko 1200gpu 1340mem.

 

Mój Sapphire 7850 2gb 860/4800 robi zaledwie 1020 na GPU (powyżej grafa niestabilna), mem już trochę lepiej - chwilowo 1320. Trafił mi się straszny bubel...

Edytowane przez FuzzyWuzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sapphire 7850 2gb 860/4800 robi zaledwie 1020 na GPU (powyżej grafa niestabilna), mem już trochę lepiej - chwilowo 1320. Trafił mi się straszny bubel...

Napięcie zmieniales? Najnowszy trixx ze strony sapphire działa bez problemu z kartą.

U mnie stabilne 1190/1270. Na standardowym chłodzeniu robił stable 1150mhz przy 1,225v ;)

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witanko , wynik iw granicach ~4600 pktw 3Mark 2011 to raczej wina mojego proca Core 2 Quad 8300 /3.2Ghz ? Karta to Sapphire 7850 OC 1Gb , oczywiście nawet jej nie kręciłem jak zobaczyłem wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie zmieniales? Najnowszy trixx ze strony sapphire działa bez problemu z kartą.

U mnie stabilne 1190/1270. Na standardowym chłodzeniu robił stable 1150mhz przy 1,225v Dołączona grafika

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

 

1,210v . Przeglądając wyniki z overclockers itp gdzie sporo osób robi bez problemu 1200mhz na rdzeniu bez podnoszenia napięcia (nawet obniżają) nie mam powodu do radości. Nie liczyłem na cudo typu 1325MHz / 6000MHz @ 1.215v ale żeby powyżej 1000mhz zaczynały się problemy bez przesady...

Edytowane przez FuzzyWuzzy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HD 7870 od sapphira i mam dziwne zjawisko: gpu na 1120@ 2.06v i mem 1450 chodzi wszystko pięknie gpu mogę podnieść nawet do 1180Mhz ale już nie stabilnie już kombinowałem z różnymi napięciami i czasem chodzi 2 godziny bez zwisu a czasem wywali się po 1 min. Zmniejszałem gpu na 1170Mhz - 1150Mhz 1140mhz itd , kombinowałem z napięciami i nie idzie zrobić stabilności na wyższym niż 1120mhz taktowaniu. Power limit też już był w różnych pozycjach raczej jak go podnoszę to karta jest coraz bardziej mniej stabilna. Dobrze działa w zakresie do 5 . Dziwne jest to że artefaktów brak tylko zwis że nawet reset nie działa. Zasilacz nawet zmieniłem na Be Quieta dark power 10 650W i nic to nie dało. Testowałem różne sterowniki. Miał ktoś tak???

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obniżyć memki np do 1300 i wtedy sprawdzaj rdzeń. Bardzo możliwe, że ci za wysokie oc pamięci blokuje resztę (zjawisko dosyć powszechne w kartach graficznych)

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy podkręcaniu rdzenia dawałem nawet def. 1250Mhz dla pamięci - też o tym myślałem, ale to nie to. Zastanawiam się czy w opcjach biosu Asrock P67 Pro3 jest jakaś opcja która ma wpływ na napięci PCI-E bo może płyta nie daje stabilnego napięcia.

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem z kursorem myszki w grach i pulpicie, tzn zacinający się kursor? Odkąd przeinstalowałem Windows problem się pojawił, wcześniej tego nie było. Przeważnie przy OC 7850 chociaż kilka razy bez tego przypadłość wystąpiła. Czasami wszystko normalnie chodzi przez kilka h później wszystko świruje. Restart pc nie zawsze pomaga. Zmiana napięcia nic nie pomaga, zmiana sterowników też nic, porty USB dla myszki też nic. CPU nie kręcony, Zasilacz OCZ 500W.

Edytowane przez gMolimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Poszukuje zasilacza pod CF 7870. Obecnie używam be quiet! straight power E9 450W mam jeszcze w zapasie Cooler mastera GX550W. Pytanie czy sobie poradzą a jeśli nie jakie jest absolutne minimum?

 

moja konfiguracja:

-Gigabyte GA-Z77P-D3

-Core i5 3450

-Corsair Vengeance 2x4gb

-SSD Samsung 830 128gb

 

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crossfire poszedł z 2x Sapphire 7850 2gb.  Przyrost wydajności był zadowalający jednak przerzucam się na 1GPU. Wyjdzie minimalnie mniej wydajnie za to powinno być bardziej energooszczędnie. Żałuje tylko że najnowszego metro nie przetestowałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie intensywnie zastanawiam się nad zakupem karty 7870 od Sapphire, dokładnie ten model http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7870-xt-11199-20-20g-2-gb-ddr5-pci-e-box-84-689708.html?attr=246-1610,248-513093

 

Tylko że wyczytałem sporo opinii, że karta mocno się grzeje i pobiera bardzo dużo prądu. Prosiłbym użytkowników tego właśnie modelu o potwierdzenie bądź zaprzeczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temperatury to są w normie, natomiast pobór prądu jest spory - 175W. Jest to ponad 50% więcej niż wersja standardowa 7870. Wydajność natomiast jest tylko 8-9% wyższa, cena 12% wyższa. Pamiętaj tylko, że jak tą kartę podkręcisz będzie żarła sporo ponad 200W w stresie.  Jeżeli nie przeszkadza ci pobór prądu to można brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tej chwili pobór prądu to dla mnie jeden z głównych wyznaczników. W tej chwili posiadam HD 6850 od MSI Cyclone PE OC i zastanawiam się nad dwoma kartami: właśnie tym Sapphirem 7870XT oraz MSI GTX 660 TwinFrozr III 2GB. Czy przy obu kartach będzie bardzo duża różnica w poborze w porównaniu do mojej aktualnej karty? Czy jednak ten GTX aż tak prądożerny nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 660 pod obciążeniem bierze tylko 115W, tyle samo co HD7870 (nie XT). Generalnie tą kartę bym ci polecał, z dobrym chłodzeniem ~750zł (MSI TFIII), wydajnościowo minimalnie poniżej HD 7870.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym kartę z innym chłodzeniem, TFIII jest głośne na wyższych obrotach, na tyle, że słychać ją podczas gry (np. przy 60% obrotów jak karta się nagrzeje).

Wcześniej miałem GTX460 od Gigabyte z chłodzeniem Windforce i było ciszej, albo może ton wentyli był niższy.

TFIII jak się rozpędzi, przechodzi z szumu w wycie. Przy 100% to jakby chciała z kompa wyfrunąć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jakimś testem się sugerowałem przy zakupie i trochę żałuję. Poszukałem testów na necie i taka ciekawostka:

 

 

The fans of the EVGA and MSI cards even have the same speed range, although the MSI is somewhat quieter. However, the numbers and graphs do not agree with our subjective impression in this case. For example, the Gigabyte seems to be the quietest of all while the MSI is the noisiest to us (in the automatic fan regulation mode) – just the opposite of what we see in the diagram.

http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/display/geforce-gtx-660-roundup_7.html#sect0

 

Windforce ma wentyle 100mm, TF - 80mm. Może inna charakterystyka dźwięku.

 

Wypadało by zakończyć OT. Chciałem tylko kolegę przestrzec na podstawie własnego doświadczenia, że cicho nie będzie.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem. Byłbym zdecydowany na tego GTXa 660 od MSI ale teraz ta głośność, z drugiej strony humanoidal piszesz, że pod obciążeniem bierze tyle co HD7870 ale ma nieco niższą wydajność. No to może wziąć lepiej 7870 bez XT? Jeśli tak, to jaki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany podzespołów i mam dylemat. Która z poniższych kart byłaby "najlepsza".

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-900-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-1gd-520318/

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256b-d-h-d-pci-e-oc-r7850-1gd5-oc-promo-502302/

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256b-d-h-d-pci-e-dc-hd7850-dc-1gd5-511352/

Szukałem czegoś z 3 letnia gwarancją do mniej-więcej 650 zł(ostatnia karta padła mając 2 lata i 3 tygodnie więc wole dmuchać na zimne:D) - karta będzie podkręcana, zależy mi przede wszystkim na cichej pracy w idle'u.

PS: Czy ktoś wie jeśli karta będzie zakupiona na firmę, to czy okres gwarancji (czyli tych 36 miesięcy) będzie skrócony? Nie mogłem znaleźć żadnych informacji na stronie MSI czy Asusa (wiem że Asus nie skracał gwarancji laptopów zakupionych na firmę).

Edytowane przez USAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na wtorek zamówiełem 7870 XT Tahiti LE XFX 2GB DD za 849zł. Macie jakieś opinie na temat tej karty ? Wczescniej miałem 7850 tez od XFXa z pojedynczym wiatraczkiem i było cichutko w spoczynku, mam nadzieje, że w tym przypadku źle nie będzie.

 

Kupie cos lepszego w tej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia zaczalem bawic sie OC mojego radeona 7850 od sapphire. Wczesniej chodzil bez podnoszenia napiecia na 1100 core i 1300 mem. Zaczalem krecic rdzen i wyszlo odpowiednio 1200 1.12v, 1250 robi  na 1.16v a 1300 na 1.2v. Troszke nie chce mi sie wierzyc ze trafilem taka sztuke. Uwazam ze 1300 na 1.2 to bardzo dobry wynik. W zwiazku z tym moje pytania. Jakim programem radzicie testowac OC - robie to aktualnie furmarkiem ( jak od zawsze) ? Moze uda sie wycisnac 1350 mhz na rdzeniu, ale sapphire trixx ma ograniczenie do 1.225v., przy tym napieciu sa zwisy. Jakiego programu uzyc, albo jak w trixie przeskoczyc ten limit ? Na codzien karta zapewne i tak bedzie chodzic na napieciu pomiedzy 1.16 a 1.2v ( 1250-1300), ale chce zobaczyc ile na maxa wycisne z rdzenia.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada to chłodzenie? Ludzie skarżą się na brzęczenie i wycie wiatraków.
Czy jest bezawaryjna? Opinie są różne, nie chciałbym bawić się w kilkukrotne odsyłanie do serwisu.

Jaki zamiennik? Czytałem testy PurePc, ale w sklepach internetowych dostępne są tylko wersje od gigabyta, sapphire i xfx. 
Nie mogę się zdecydować, będę wdzięczny za rady  :)

 

Temat dotyczy takiej oto karty http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-975-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-2gd-462779/ 

Edytowane przez KrawiecMaciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzęczenie/piszczenie cewek to przypadłość ogromnej ilości kart i nie jest to wada uznawana za reklamacyjną. Co do głośności coolera, to prędkość wentylatorów sam możesz przecież ustawić. O awaryjności tej karty nic jak do tej pory nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...