Skocz do zawartości
Raf02

Monitor ASUS VH242H

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny problem mam monito ASUS VH242H na moim kopmie częstotliwość odświeżania wynosi (zakładka monitor) 59 i 60 hz nawet jak jest pokaż ukryte ,win 7, a próbowałem podpinałem na trochę starszym kompie przez ten sam kabel to pokazuję 50 ,59.60,72,75 hz tez na win7 i oczywiście w takiej smaej rozdzielczości dlaczego tak sie dzieje dlaczego nie ma umnie w kompie takiej opcji??prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ręcznie przeciesz do tych monitorów nie ma sterowników nie rozumię trochę ??

 

Ja do mojego Della miałem drivery na płycie ale też instalatora nie było tylko z poziomu menadżera urządzeń zaaplikowałem drivery. A z tego co wiem odświeżanie jest związane ze sterownikami. Kiedyś tak z CRT monitorem miałem pamiętam.

Chyba, że do tego Twoje monitora rzeczywiście ASUS wogóle nie ma driverów ale to trochę dziwne by było. Każdy monitor jaki miałem zawsze miał drivery.

 

Może też być opcja, że Twój monitor obsługuje 75Hz ale nie przy maksymalnej rozdzielczości. Tak czasami tez bywa niestety, ściema producentów ;). Zmniejsz ręcznie rozdziałke na jakąś nie-natywną i zobacz jakie wtedy będą do wyboru.

 

edit

Doczytałem się teraz tego:

The ASUS VH242H only supports a 75 Hz Vertical refresh rate at resolutions of 640x480, 800x600, 1024x768, 1280x720, 1280x768, 1280x800, 1280x1024 and 1440x900.

 

Resolutions 1680x1050 and 1920x1080 are supported at 60 Hz only.

Edytowane przez PoGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytkę ale tam tylko jest ins. obsługi monitora jak już pisałem w/w było sprawdzane w tej samej rozdzielczośći na tamtym kompie bo mam 2 kompy i pokazuję 50, 60 ,65, 73,75 hz a u mnie tylko 59 i 60hz to coś nie chalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było spojrzeć w tą instrukcje obsługi :>

W rozdziale 3 masz tabele, w której jest wyraźnie napisane, że 1080p jest obsługiwane tylko na 60Hz. Niektóre niższe rozdziałki maja 75Hz. Widocznie na tamtym kompie coś przekłamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...