Skocz do zawartości
piotrek29

Ripjaws lub co... 2600K/Z68 lub i7 3820

Rekomendowane odpowiedzi

Wybiore prock jak w temacie albo 2600K albo 3820, pamieci 16GB 1866 albo 2133(nie duze roznice w cenie w niektorych modelach). Czy jest cos lepszego od G.Skill Ripjaws Z/X? jak na razie wydaja mi sie najfajniejsze, w testach ktore widzalem zawsze chwalone, którąś chyba z poprzednich seri Ripjaws X nawet z 1600 sie dawalo podkrecic do 2133 i dzialaly. Jeden watek na forum widzialem ze narzekali bo teraz juz sie nie daja tak podniesc ale przeciez trudno tego wymagac. Ja nie bede podkrecac ramu. Komp bedzie sluzyl do obslugi bazy danych postgresql. Wydaje mi sie ze to lepsze pamieci niz np HyperX kingstona. Co wy na to i jakie inne byscie polecali ewentalnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego potrzebujesz sprzętu bo widzę to procki na 2 różne platformy ?

 

I7 3820 jako całość z płytą wychodzi trochę drogo - ~ 2 000 zł .

 

A procek czasami jest minimalnie szybszy niż I7 2600K .

 

W grach oba są nie opłacalne .

 

Co do ramu - do Sandy Bridge nie opłaca się brać ramów szybszych niż 1 600 mhz , SB na nie nawet nie reaguje , optymalnie to 1 333 mhz np. od Goodrama , max. to 1 600 mhz .

 

A kasę można dołożyć do czego innego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzetu do obslugi bazy danych postgre sql jak pisalem, nie do gier. Niby wiem o tym ze w testach nie syntetycznych tylko mierzacych odczuwalna wydajnosc sa male albo zadne roznice miedzy 1600 a 2133, w niektorych jednak widzalem te do 10% wystepowalo. Jak to jest w postgre takich testow nie ma i jeszcze zalezy to od wielu czynnikow, ale ze na caly komp i tak musze wydac powyzej 7-8tys(powod-ceny dobrych ssd) wiec 200zl oszczednosci na RAM nic mi nie daje i wole miec cos lepszego od goodramow plus ten ewentualny paro% profit z wyzszego taktowania.

 

A co do prockow to wlasnie jeszcze musze doczytac co bedzie dla mnie lepsze 3820 X79 z czterokanalowym kontrolerem czy 2600K P67albo Z68, ale to juz temat raczej do prockow i plyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...