Skocz do zawartości
Kakuś_

Totalnie zablokowany Windows 7 64bit - SYSKEY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie napisze ze chodzi o system Windows 7 64bit Ultimate. Otóż z czystej ciekawości ostatnio włączyłem sobie "Dodatkowe hasło podczas uruchamiania" postępując tak jak tutaj jest opisane: --->LINK <--- . Miałem dwa konta: moje (administratora) zablokowane hasłem oraz "gościa". Po ustawieniu hasła w syskey.exe zresetowałem komputer. Przed załadowaniem Windowsa pojawił się monit o wpisanie ustalonego hasła uruchomienia komputera wpisałem je i następnie pojawił mi sie wybór profilu. Zalogowałem się na moje konto i postanowiłem wyłączyć hasło syskey.exe również według instrukcji ze wcześniejszego linku. Przy następnym uruchomieniu komputera o dziwo znowu Windows zażądał hasła uruchomienia. I wtedy zaczęła się jazda, bo wpisałem to które wcześniej ustaliłem i nie zadziałało. Żadna kombinacja nie pasuje, zostawienia pustego pola, czy cokolwiek. Po dwóch próbach komputer się automatycznie resetuje. Nie da się wejść w tryb awaryjny bo tam tez trzeba podać to hasło. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Nie mogę zrobić formatu bo mam pełno ważnych rzeczy na komputerze, a co najgorsze to najważniejsze rzeczy (praca licencjacka i inne) mam na pulpicie... Widzę trzy możliwości tylko nie wiem jakie będą konsekwencje:

 

1) Złamać to hasło... (tylko JAK)

2) Przywrócić, na nowo zainstalować w jakiś sposób z płytki Windows (tylko czy wtedy stracę wszystkie rzeczy z pulpitu?)

3) Zainstalować na drugiej partycji Windowsa i w ten sposób wejść do katalogów starego systemu i przegrać wszystkie cenne rzeczy (tylko czy uzyskam dostęp do pulpitu itd. ?)

 

Proszę o pomoc, mecze sie juz z tym od 5 dni...

 

EDIT:

zmieniłem link, bo poprzedni był nie ten co trzeba. Biorę się zaraz za propozycje z pierwszej odpowiedz.

Edytowane przez Kakuś_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ale ta aplikacja w wersji darmowej niestety nie obsługuje Windows'a 7... Tak przynajmniej wynika ze strony producenta, ponadto z filmiku, który zamieścił autor programu wynika, że on omija hasło profilu logowania a nie syskey

 

EDIT:

ściągnąłem i wypaliłem wersję darmową na płycie. nic się nawet nie pokoazało i dalej był monit o podanie hasła...

Edytowane przez Kakuś_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...