Skocz do zawartości
marcin969

Karta Graficzna - ciekawe wydarzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem zamiar napisać do was że chyba zepsuła mi sie karta graficzna ale podczas pisania do was wszystko wróciło do normy. Po restarcie kompa podczas gry, zrobiły mi się artefakty w Bios i na starcie systemu (screeny) a także w Windows, nie mogłem zmienić rozdzielczości a system wykrył błąd 43 w menedżerze urządzeń. (załącznik), jednak to ustąpiło. I teraz mam pytanie, czy to mogla być wina systemu, czy karta jest dalej uszkodzona i mogą być z nią problemy? Dodam że mam Geforce 280 gtx i dodatkowo chciałbym wiedzieć czy są jakieś programy które sprawdzą mi czy z kartą wszystko ok , i czy wytrzyma obciążenia podczas gier, i czy zaraz karta znowu mi się nie wysypie?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

post-178777-0-58764300-1329654257_thumb.png

Edytowane przez marcin969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Miałem taki sam problem z 88090gts512 im dłużej się bawiłem w odnalezienie przyczyny tym artefaktów było więcej aż w końcu karta się spaliła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak po kolejnym włączeniu komputera dalej jest tak samo, czyli co jednak karta do wyrzucenia co nie? bo czytałem coś o pieczeniu w piekarniku, ale to chyba poroniony pomysł

 

komputer chwile pochodził i artefakty znowu znikneły, po restarcie komputer elegancko sie uruchamia, bez żadnych arefaktów i błędów i moge ustawić nowu dużą rozdzielczośc ekranu już troche zgłupiałem bo za pierwszym uruchomieniem były błędy jakie opisałem powyżej, a teraz znowu wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

ja bym rozkręcił kartę i zmienił pastę oraz termopady na pamięciach i sekcji jeśli jest to referent., ale najpierw bym je zamówił np z cooling.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

temperatura na poziomie 50 stopni to chyba nie tak źle, teraz wszystko jest w porządku mam normalną rozdzielczość (nie uruchamiałem jeszcze aplikacji 3D) i nie ma żadnych artefaktów, artefakty były tylko po uruchomieniu komputera po paru godzinach, jednak po chwili znikały, i po ponownym uruchomieniu komputera wszystko normalnie działało,

 

co do postu marantz5003 to nie chciałbym rozkręcać karty, gdyż nie czuję się w tym mocny, i nie bardzo wiem co to są termopady na pamięciach i sekcjach, czy jeżeli zaniósł bym kartę do jakiegoś serwisu to zrobili by mi to?

 

 

wlaczylem SKYRIMA i wszystko chodzi normalnie, zobacze, wylacze kompa na pare godzin i wlacze znowu, jezeli bedzie to samo to napiszę

Edytowane przez marcin969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

termopady są to materiały przewodzące ciepło, kładzie się je między pamięci a chłodzenie w celu ułatwienia odprowadzenia ciepła.. są to te białe elementy na chłodzeniu karty. Z czasem tracą swoje właściwości lub się wykruszają..

post-174386-0-33551800-1329663073_thumb.jpg

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest od systemu. Jeśli takie krzaczki masz na ekranie POSTu (pierwszy ekran po odpaleniu kompa przed wczytywaniem systemu), lub tego typu artefakty w windowsie to jest to bez wątpienia błąd sprzętowy grafiki i najprawdopodobniej będzie się nasilać, aż karta padnie. No ale póki działa, to niech Ci działa jak najdłużej.

Wygląda na pierwszy rzut oka na pamięci karty, spróbuj obniżyć ich taktowanie w jakimś programie do podkręcania, np. MSI Afterburner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwalony rdzeń GPU. Za parę dni w ogóle nie da obrazu. Ew. taki stan się utrzyma a będzie się wysypywać całkiem przy przejściu w 3D. Czym prędzej do kosza bo tego już nie naprawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, piekarnik dał życie na tydzien 8500gt pozniej znowu arty zaczely sypac.

nie poddajac się pozyczylem lutownice na gorące powietrze. kolejny tydzien wytrzymala, po czym nastąpiła śmierć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie , błąd powrócił, wrzucę do kompa inną kartę graficzną i zobaczy czy bedzie chodziło normalnie, jeżeli tak to kupuję nową kartę graficzną:)

bo z tą nie bardzo wiem co zrobić, nie moge zmienić żadnych zegarów bo system jakby jej nie widzi (kod 43 o którym pisałem wcześniej), dziękuję za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...