Skocz do zawartości
qqipp

zestaw komputerowy w okolicach 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym złożyć zestaw komputerowy w cenie około 3000zł.

Przeglądałem przykładowe zestawy i uwzględniają je wyszło mi coś takiego:

 

CPU - Intel i5 2500K BOX - 779zł

Układ chłodzenia - zastanawiam się pomiędzy Arctic Cooling Freezer 13 Pro a Thermalright HR-02 - Macho. Ktoś może podać jakieś plusy tych modeli? W wątku odnośnie wyborze chłodzenia wyczytałem że Thermalright powinien być cichszy. Jaka jest różnica w hałasie pomiędzy nimi? Który lepszy do oc? Uśredniając ich ceny wychodzi - około 150zł

RAM - najtańszy jaki obecnie znalazłem Patriot G2 Series 2x4GB 1333MHz DDR3 CL9 XMP Ready, 1.5V - 152zł

MOBO - Asrock P67 PRO3 (B3) - 345zł

HDD - a właściwie SSD Crucial M4 64GB - 400zł

PSU - Thermaltake Smart 630W lub OCZ Modxstream Pro 600W (modularny więc większy porządek w budzie? z kolei wyczytałem że przy obudowach z dolnym montażem zasilacza wiązka 24pin i 4/8pin może być za krótka) może jakiś komentarz na ten temat? cena 230-250zł

CASE - Zalman Z9 Plus - 205zł

GPU - no i tu największy dylemat... po podsumowaniu reszty podzespołów wychodzi już około 2270zł. W wiele osób poleca PowerColor ATI HD 6950, ale aktualnie w sklepach ciężko znaleźć ten model poniżej 1000zł. Czytając jakieś podobne wątki sporo osób myśli nad zakupem HD 6870, natomiast mnie nurtuje pytanie czemu nikt nie poleca karty HD 5870? Wydajnościowo jest przecież lepsza, z drugiej strony można kupić już tylko używany egzemplarz (znalazłem parę opcji w okolicach 750zł) - jakie macie zdanie odnośnie takiego zakupu?

Czy lepiej zbytnio nie rozmyślać i brać nowego 560ti od Gigabyte'a w okolicach 810zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia, to HR-02 Macho jest wydajniejszy, więc przy podobnych cenach to jego lepiej wziąć niż Freezera 13 Pro.

Jeśli chodzi o zasilacz, to nie wiem jak jest z Thermaltake, ale ModXStream jest mało opłacalny, niczym się nie wyróżnia elektrycznie i ma krótkie kable. Jego moc na linii 12 V to 504W, sporo mniej niż sugeruje nazwa. Lepiej pomyśleć nad XFX Core 550W lub nieco droższym OCZem ZT 550W z całkowicie modularnym okablowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rozjaśnienie sytuacji przy wyborze zasilacza. Faktycznie ten ModXStream charakteryzuje się mocą 504W na linii 12V.

Podobne "przekłamanie" jest w tym Thermaltake'u - ogólna moc podana jako 630 a na linii 12V wynosi 540W.

 

Ten XFX Core 550W wydaję się w porządku - wiele pozytywnych opinii na jego temat.

A odnośnie OCZ ZT 550W także sporo, chociaż niektórzy piszą że może być trochę głośny.

Generalnie oba dysponują podobną mocą i posiadają certyfikat 80+ bronze. Kwestia do przemyślenia czy warto dopłacić 30zł żeby mieć

zasilacz z modularnym okablowaniem - być może jest to lepsza opcja to lepszego przepływu powietrza w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął ten ram: http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-xmp-blu-khx1600c9d3b1k2-8gx-406260

 

15 zł przy kwocie 3000 to żadna różnica, a dostajesz za to dobre możliwości podkręcania, radiator, wygląd, markę i wsparcie. Kingston daje dożywotnią gwarancję na te ramy, więc nawet po 2 latach jakby ci padły to możesz do nich się zwrócić.

 

Gdzie kupujesz sprzęt? Bo nie widzę tego macho na morelach. Ale na pewno jest lepszy niż arctic. Tylko sprawdź czy na pewno się zmieści.

 

Mam tego XFX core 550w i jest niesłyszalny i wcale się nie grzeje, polecam. Molexy i zasilanie do SATA upchniesz w tym zalmanie za płytą główną więc nie przyjmuj się, że nie jest modularny.

 

No i jak najbardziej 560 Ti ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął ten ram: http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-xmp-blu-khx1600c9d3b1k2-8gx-406260

 

15 zł przy kwocie 3000 to żadna różnica, a dostajesz za to dobre możliwości podkręcania, radiator, wygląd, markę i wsparcie. Kingston daje dożywotnią gwarancję na te ramy, więc nawet po 2 latach jakby ci padły to możesz do nich się zwrócić.

 

Gdzie kupujesz sprzęt? Bo nie widzę tego macho na morelach. Ale na pewno jest lepszy niż arctic. Tylko sprawdź czy na pewno się zmieści.

 

Mam tego XFX core 550w i jest niesłyszalny i wcale się nie grzeje, polecam. Molexy i zasilanie do SATA upchniesz w tym zalmanie za płytą główną więc nie przyjmuj się, że nie jest modularny.

 

No i jak najbardziej 560 Ti ;)

 

Też zastanawiałem się kiedyś nad tym RAMem, tylko że jego napięcie wynosi 1.65 V a to maksymalne jakie jest bezpieczne dla Sandy Bridge.

A co mi da podkręcenie RAMu? Czytałem, że w przypadku SB zamiany nie są odczuwalne i raczej liczy się ilość niż szybkość, no i SB wspiera max 1333mhz.

Mógłbyś coś napisać więcej na ten temat?

 

Głównie będę kupował na Morelach, bo niższe cenny mają. Ewentualnie to czego nie będzie jak w przypadku tego Macho to pewnie techplanet albo allegro.

Ludzie piszą że do tego Zalmana spokojnie się mieści.

 

Dzięki za pomoc przy doradzeniu zasilacza :)

 

A odnośnie GPU to w podobnej cenie jak ten 560Ti można nabyć lekko używanego HD 6950 1gb DC II od Asusa z gwarancją. Warto dopłacić do takiej karty około 30zł?

 

Tutaj nie ma się nawet nad czym zastanawiać, zdecydowanie HR-02 Macho

 

Tak też już dotarłem do tych testów i wiem, żeby go brać :) - to istny demon chłodzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten ram, i pracuje on na 1,5V 1333Mhz. Ewentualnie mozna go ustawić na 1,65 i wtedy nawet ponad 1600Mhz, z tym, że moja płyta tego nie obsługuje. Przy ewentualnym upgradzie procka będziesz miał od razu szybszy ram.

 

Jeżeli nie przeszkadza ci, że ta karta jest używana to jak najbardziej się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...