Skocz do zawartości
bulin18

Bios nie podnosi się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj postanowiłem zrobić porządek ze swoim komputerem. Zacząłem od "fizycznego" posprzątania komputera "pod blachą". Przetarłem suchą szmatką, patyczkami do uszu wyczyściłem coolerek i wiatraczek zasilacza na końcu odkurzyłem całość odkurzaczem.Po skręceniu wszystkiego spowrotem, w momencie kiedy włączyłem komputer zastałem dwa lub trzy beepy. Pierwszy normalny - taki który powinien być a po chwili dwa krótkie. Na ekranie pojawił się "dziwny tekst" - zapamiętałem, że było coś takiego jak "checksum failure" (albo coś podobnego). Wszedłem w BIOS, zauważyłem że data i godzina została zresetowana... Następnie zrobiłem format dysku oraz reinstalacje systemu windows xp. Wszystko poszło ok, winda się włączała normalnie, ale podczas włączania komputera były te 2 albo trzy krótkie beepy. Postanowiłem więc jeszcze raz rozkręcić obudowę, po dociskać wszystkie złącza... po tym zabiegu uruchomiłem komputer i teraz w ogóle się nic nie dzieje. Słychać ze pracuje wentylator coolerek na procku, ale na ekranie nic sie nie wyświetla, bios nie beepa wcale. Co mogło się stać?

 

Update: Mam dwie pamięci ram 512 i 1 Gb. Odłączyłem jedną - 1 GB. Wyczyściłem CMOS. Włączyłem komputer, system się podniósł, ale przy starcie są dwa krótkie beepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...