Skocz do zawartości
Gemtin1

Dlaczego utworzyliscie konto akurat na PPC?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pamiętam, że bylem na wakacjach w Chorwacji. Gdy nie wiało z nudów siedziałem na balkonie z laptopem przeglądając internet. Od dawna interesowałem się komputerami oraz odwiedzałem portale komputerowe ale na żadnym nie miałem konta. Wybrałem PurePC bo nie podobała mi się atmosfera i chaos panujący na konkurencyjnych forach w dodatku po powrocie z wakacji panowałem modernizację komputera i tak się zaczęło. Mimo że jestem z wami już prawie 3 lata wypowiadam się rzadko mimo że wchodzę na forum kilka razy dziennie (raczej jestem osobą czytającą). A jak było z wami? Gdzie posiadacie jeszcze konta? Ja jestem jeszcze na PClabie, gamecorner oraz extremesystems. Czytam także TwojePC, techpowerup, in4, nvision (które chyba już umarło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upadła eGiełda i musiałem się gdzieś podziać. PPC wydało mi się najbardziej "PRO".

W dodatku znajduje się tu w mojej opinii najlepszy dział chłodzenia wodnego ze wszystkich forów w PL, co miało dla mnie pierwszorzędne znaczenie.

 

Konto mam jeszcze na OCLab (OCForum), ze względu na prężny dział extreme OC i na Overclock.pl, bo jako, że jestem jego moderatorem oraz zastępca naczelnego wortalu wypadałoby, abym miał :wink:

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że jestem z wami już prawie 3 lata

To co Ty tam wiesz o forum. ;)

 

Większość pewnie założyła konto na Tweaku, wtedy kiedy ten portal był najsłynniejszy i najbardziej "PRO". Potem została zmieniona nazwa. Swoją drogą, gdzieś ten "Tweak" się rozmył. Kiedyś na polskiej scenie komputerowej nie było lepszego portalu ani forum. Teraz jedynie forum jest najlepsze a portalowi coś uciekł ten PCLab (wykupienie przez onet, lepszy sprzęt itd.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem jakiegoś warezu i już zostałem. Ile osób pamięta czasy, kiedy moderatorzy rozdawali ip do ftp z grami? :D niestety do pierwszego konta z 2002 zapomniałem hasła, a po upadku hogi wcieło też maila na którego miało przyjść :lol2:

 

Teraz nie zakładam nawet kont na innych portalach, bo duża część przypomina wylęgarnie troli ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym roku była zmieniana nazwa? Ja pamiętam Tweaka, ale nie miałem konta bo raczej byłem czytającym i uczącym się młodzikiem (obecnie mam 24 lata) ;) Konto założyłem dopiero w 2008 roku, kiedy była potrzeba poradzenia się w temacie o płycie MSI P35 Neo2-FR, kiedy na takowej złożyłem sobie zestawik. Gdzieś koło setnej strony zaczynają się moje wypociny :D. I tak gdy już miałem konto, to aktywnie zacząłem "żyć" na forum, aż do dziś... ;)

 

PS. A kont na innych portalach nie mam, jestem wierny jednemu :lol:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem konto na Tweaku jeszcze, nie pamietam w sumie dlaczego :D Chybaa wtedy czytalem, czy podkrecenie Athlona XP 1800 daje jakies rezultaty :P

 

Ogolnie to czasem cos przeczytam z dziedziny IT, ale glownie to siedze tu na dziale Motoryzacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zaczynałem jeszcze na Tweaku.

Wkręcił mnie kumpel, u którego podpatrzyłem forum na uczelni. I tak jakoś wsiąkłem w modyfikacje (wtedy jeszcze nikt o haśle O+K=M nie słyszał i chwaliło się często za same chęci). Potem zacząłem pisać w programowaniu, na Ośle, etc.

 

Swoją drogą - pierwsze forum było chyba w 2002... Mamy 2012. Jubileusz jakiś? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panie. Była sobie kiedyś taka kultowa karta ATI Radeon 9800PRO (producenta niezbyt kultowego tj. Medion) na alledrogo, zdeczka uszkodzona, ale dało się ją naprawić przez flashowanie BIOSu. BIOS miał jeden z użytkowników Tweaka (powód mojej rejestracji). Aukcji nie udało się wygrać, zgranął ją o ile dobrze pamiętam (mogę się mylić) jeden z użytkowników Tweaka (w avatarze miał księcia ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zarejestrowałem po kupnie kompa na socket A. Miałem problem z puszczeniem bartka 2500+ na 3200+. Tweak zamienił się na PurePC chyba pod koniec 2005.

 

dałbym sobie rękę uciąć, że było to na wielkanoc ;) bodaj 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Black_war Może i tak było, nie pamiętam dokładnie. ;) Pamiętam za to dwie zmiany. Piaskowa skórka Tweaka poszła się "kochać" i zastąpiłem grafitową (nie pamiętam nazwy, używam ją do dziś) oraz zmasowany atak trollingu. Dosłownie hordami atakowali. Przez nich Sikor "złamał" płetwę a Orgiusz nabawił się nerwicy. ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam... trza by było sprawdzić mój 1 post na tweaku, szukajka ma jednak ograniczenia co do ilości wyników, pewno jakiś problem ze sprzętem lub zakup nowego kompa i pytania z tym związane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem porad dotyczących podkręcania AMD athlon barton 2500. Założyłem wtedy konto najpierw na tweak, a potem na purepc. Do tego także interesowało mnie podkręcanie radeona 9550 :)

 

+1, i zostałem na dłużej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie pamiętam powodu założenia, też pewnie coś związanego z OC (wyjątkowo lamerskiego), jeszcze za czasów Tweaka.

Przewrót wydarzył się w ~kwietniu 2006 roku, przez jakiś czas nawet oba fora działały równolegle, acz Lisek (pamięta go ktoś w ogóle? :lol:) postanowił zwinąć działalność.

Regularnie, jeżeli chodzi o fora komputerowe, to pisuje tylko na PurePC :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem na Tweaku. Wtedy panował zupełnie inny klimat. Forum wtedy było znacznie bardziej aktywnie i częściej odwiedzane. Były też sławy forum, które się już nie udzielają, ale dalej mają konta. Dlaczego założyłem w sumie to nie pamiętam. To były czasy jak posiadałem Radeon 9800 PRO i Athlona 64. Więc odległe czasy ;) Nie raz uzyskałem tutaj pomoc. I to taką dzięki której uniknąłem strat materialnych (nie umiejętne dobranie podzespołów czy brak wiedzy na temat podkręcania). No i sporo nerwów oszczędziłem sobie dzięki wszelkim niezliczonym radom. Oczywiście sam się starałem pomóc jak mogłem i nadal to robię. Sporo też się uśmiałem przeglądając forum. Głównie z użyszkodników i gwiazd jak "Pussik". Było wesoło ogólnie. Oczywiście obecne forum nadal mi się podoba i codziennie zaglądam czy to z telefonu czy z kompa.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić obudowę z pleksy na komputer z mocarnym Pentium II 266 MHz, dopiero potem podkręcone zmianą FSB na 300 MHz. Wtedy nazywało się to Tweak.pl i miało niepowtarzalną atmosferę Poważnego Biznesu wymieszanego z nerdyzmem i pionierskimi dokonaniami w dziedzinie Water Klopa.

 

Niedługo dziesięć lat. Jak ten czas leci, a nic nie zmądrzałem :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie aż się zalogowałem z wrażenia ;)

 

Start był na Tweaku. Bardzo szybko dowiedziałem się jak robić pencil mod i drut mod na Duronie 1,4 (zamieniłem z Durona 600 :D) i płycie głównej ESC, która to ówczesnie była tanim hitem... :lol:

 

 

 

EDYTA: O kurna, ale mam sig :lol:

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...