Skocz do zawartości
scoobyskub

Netbook do 2000 PLN nie do gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam netbooka (ewentualnie notebooka), który w ogóle nie będzie wykorzystywany do grania.

Cechy jakie MUSI mieć:

1. Wytrzymały (!)

2. Bateria musi wytrzymywać bardzo długo.

3. Szybki dysk (wszystko musi szybko się otwierać).

 

Ile do wydania: do 2000 złotych.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co to znaczy wytrzymały w Twoim mniemaniu? Będziesz nim rzucał, wbijał gwoździe, czy tylko często przenosił i podróżował z nim?

2. Co to znaczy "bardzo długo" ==||== ? Niektórzy się cieszą jak im lapek trzyma 4h, innym nie wystarcza 8h.

3. Jak szybki? Szybkie to są SSD (maksymalnie niski czas dostępu, co ma znaczenie przy "wszystko musi się szybko otwierać"), talerzówki są co najwyżej w miarę szybkie. Ale dobry SSD 120-128gb to ca. 600-800zł.

 

Sprecyzuj wymagania, to poszukamy czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole podłaczyć sie pod temat.

 

Chce kupić urządzenie mobilne, które mógłbym często brać ze sobą na uczelnie, w celu robienia notatek, sprawdzania poczty i pokazania jakiegoś porjektu od czasu do czasu.

 

Zastanawiałem się nad tabletem, ale odrzuciłem ten pomysł, gdyż czasem styknie jakiś program napisać/odpalić na szybko napisany w C#, a żaden z popularnych tabletów tego nie zrobi. Wybór padł na laptopa. Moje wymagania

 

- czas pracy na baterii >6h

- matryca wielkości 12-14", bez znaczenia czy glare czy mat

- bez znaczenia czy ma napęd czy nie

- wielkość dysku bez większego znaczenia

- wydajność też nie musi porywać, i tak nie będę na nim grał, poza tym, wole dłuższy czas pracy na baterii niż szybsze działania (ale też bez przesady)

 

w oko wpadło mi kilka modeli, prosiłbym o ocenę i ewentualne sugestie na co zwracać uwagę. Do wydania 2000zł, choć jak sprzęt będzie warty to i troche moge dopłacić.

 

http://www.x-kom.pl/p/75280-notebook-laptop-13,3-msi-wind-x370-e-450-4gb-500-bialy.html - odrzuca mnie troche biały kolor, ale też bez przesady

http://www.x-kom.pl/p/75594-netbook-12,1-asus-eee-pc-1215b-c-60-2gb-320-7hp64-czarny-mat.html

Samsung NP350U2A (NP350U2A-A01PL) - Komputronik RTV AGD Notebooki, komputery i elektronika

Asus X43BY-VX058V - Komputronik RTV AGD Notebooki, komputery i elektronika

 

powyżej modele jakie wpadły mi w oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze taki pytanie, bo wiem, że kwota przekracza, ale czy opłacałoby sie dopłacić 400zł do tego http://www.x-kom.pl/p/74895-notebook-laptop-13,3-dell-vostro-v131-i3-2330m-4gb-500-srebrny.html ? Powiem tak, sprzęd będę kupował za +/- 3 tygodnie, chce wybrać najlepszego możliwego laptopa w tej kwocie, ale jak pisałem, jeżeli sprzęt będzie warty dopłaty w granicach rozsądku, tzn. max 500zł, ro jestem w stanie to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym miał taką kaskę to bym wolał tablet kupić niż laptop. Mam już na oku interesujący sprzęcik http://tech.wp.pl/kat,1032341,title,ASUS-Transformer-Pad-Infinity-TF700T-nieskonczenie-wiele-mozliwosci,wid,14769182,asus_artykul.html . Ma niezły design, mało waży i do tego cieniuteńki. Jak się dołączy QWERTY to wygląda jak laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tablet przy takich wymaganiach to lepszy wybór - lżejszy, poręczniejszy, no i nowocześniejszy. Popatrz na tego Asusa z linku wyżej - stokroć ładniejszy niż każdy netbook Dołączona grafika

 

sluchaj jak ktos chce kupic samochod to nie doradzaj mu zeby kupil rower bo jest lzejszy i poreczniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos chce kupic netbooka to wychaja mu na sile tableta Dołączona grafika

 

Bo dostają pół grosza za każdy reklamowy post. Na forach komputerowych to najwyżej denerwujący idiotyzm, najzabawniejsze są fora kosmetyczne czy medyczne, tam całe tematy ciągnące się na dziesiątki stron składają się w 100% z wypowiedzi "zachwyconych użytkowników/użytkowniczek" konkretnych produktów. Najczęściej to jest jeden nieszczęsny "marketer" rejestrujący kilka/-naście kont i dyskutujący sam ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaraz marketer.

Sam niedawno sprzedalem Asusa eee 1015PW bo juz mnie meczylo jego wolne dzialanie oraz to ze nie moglem wsadzic tam dysku SSD bez utraty gwarancji.

 

Tablet to jest cos nowego co mnie kusi (Wlasnie taki Asus Transformer) ale troche sie go boje, bo jednak na laptop z WinXP wgram wszystko co na stacjonarnego i przeniose poczte i wgram program do odczytu bledow w aucie a na tablecie jest Android ktorego w zyciu nie widzialem. Ale jednak taki Asus czy Ipad to jednak fajna rzecz. No i jestem w kropce. Poza tym jest jeszcze jeden problem. Tablet to 2400zl okolo a netbook z E-450 to jakies 1400zl wiec jest dosc duza przepasc. Za te 1000zl mam swietny aparat Panasonika.

 

Na kupowac oba, czyli netbook na wyjazdy a ipada do lansu to mi szkoda kasy i troche nie wiem co zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia mogę polecić serię netbooków Asusa Eee Pc- z aluminiową obudową,a więc wytrzymałe,czas pracy baterii do 8 godzin w zależności o dtego jak użytkujesz, na szybkość działania także nie można narzekać, u mnie się sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wydaje mi sie ze tablet nie spelni twoich wymagan lepiej wybrac laptopa np samsung Jest w moim posiadaniu od 2 dni więc na dzień dzisiejszy co mogę o nim powiedzieć to bardzo dobry laptop - cicha praca, bardzo szybki, dobra konfiguracja, obudowa nagrzewa się w minimalnym stopniu. Temperatura obu rdzeni nie przekroczyła mi jak na razie 70 stopni C (przy jednoczesnej pracy na Visual Studio oraz SQL Server). Wizualnie też bardzo dobrze oceniam ten model - nic nie odstaje, obudowa choć plastikowa ale nie ugina się przy jakimś nacisku. Oby tak dalej.... mam nadzieje, że będzie to bezawaryjny sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...