Skocz do zawartości
wet17

Przejście na sandy bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie posiadam

 

do wymiany

e8400 e0

DFI DK P45-T2RS

OCZ REAPER DDR2 PC2 8500 CL5 2x2GB 1066 MHz

 

zostaje

9800gx2

zasilacz OCZ ModXStream 600V

 

Zastanawiam się nad zestawem

i5 2500k

ASRock P67 Pro3 B3 P67

i do tego ram... Z tym pytanie zwracam się do was jaki ram dobrać do tego zestawu najlepiej 2x4gb cena max 250zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym pytanie zwracam się do was jaki ram dobrać do tego zestawu najlepiej 2x4gb

Najtańszy 1333mhz, jakieś milion razy było to poruszane, więc może warto by było sprawdzić stare posty a nie niepotrzebnie zakładać nowy temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ramu vs. SB .

 

1 . Przy OC procków ( tylko I5 ) magistrali nie ruszasz ( bo się nie da - taka architektura ) tylko kręcisz mnożnikiem - wysoko taktowany ram jest zbędny .

 

2 . SB nawet nie reaguje na wyższe taktowanie ramu czy niskie CL - nie te czasy , teraz to w zasadzie SB ma to w d... .

 

 

Płyta może być - to jedna z najlepszych konstrukcji w tej cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goodram kiedyś mnie zawiodły. Mam jeszcze pytanie odnośnie płyty głównej czy do 500zł można polecić coś innego?

Np: ASRock P67 PERFORMANCE

Edytowane przez wet17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są różnice między ASRock P67 Pro3 B3 a Z68 Extreme3 Gen3? prócz możliwości podłączeni monitora i PCI 3.0

Edytowane przez wet17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są różnice między ASRock P67 Pro3 B3 a Z68 Extreme3 Gen3? prócz możliwości podłączeni monitora i PCI 3.0

 

Z68 ma sporo lepsze systemy zarządzania energia, przez co komputer jest chłodniejszy cichszy i bierze mniej W, szczególnie pod małym obciążeniem w porównaniu do P67. No i w razie awarii czy wymiany grafiki, możesz korzystać z tej z procesora. 3 x PCI też się nada. możliwość zabawy w SLI & CFire. Zastanów się jeszcze nad ASUS P8Z68-V/GEN3 kosztuje ok 617 zł. Asus daję 3 lata gwarancji. Jest solidniejszy i mniej problematyczny. Poza tym UEFI banalne w porównaniu do ASrocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to już 617zł znacznie podnosi cenę. SLI & CFire jest mi zbędne bo jedna karta w tej samej cenie jest zawsze wydajniejsza niż 2. Jak dla mnie na plus jest bios (jeżeli rzeczywiście jest łatwiejszy w obsłudze)i sekcja zasilania, chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z68 ma sporo lepsze systemy zarządzania energia, przez co komputer jest chłodniejszy cichszy i bierze mniej W, szczególnie pod małym obciążeniem w porównaniu do P67.

 

Możesz wrzucić linka do jakiegoś porównania? (pomiar poboru energii w IDLE Z68 vs. P67)

 

 

3 x PCI też się nada.

Jak dla mnie to mogłoby w ogóle nie być tych starych PCI :) Więc komu się nada, temu się nada ... a nada się tylko komuś ze starymi kartami, lub komuś kto się zagapił i kupił coś na tym przestarzałym złączu.

 

 

Zastanów się jeszcze nad ASUS P8Z68-V/GEN3 kosztuje ok 617 zł. Asus daję 3 lata gwarancji. Jest solidniejszy i mniej problematyczny. Poza tym UEFI banalne w porównaniu do ASrocka

 

A jest już niezależne sterowanie minimum 2-ma wentylatorami 3 pin z poziomu UEFI? (nie licząc tego od CPU) Jak do tej pory z tego co słyszałem w ASUS można było sterować tylko jednym wentylatorem ... dla porównania w ASRock można 3-ma. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kyle

 

Jak gdzieś znajde, to dam ale nie obiecuje. Dawno temu (portal) wyczytałem. Może był sponsorowany?! Nie wiem. Ja urazu do ASrocka nie mam. Sam będę składał kompa w połowie kwietnia, także wybór między płytami asus v ASrock jest otwarty. To ten Kyle co sie udziela na nikoniarzach/pclab?

 

@Wet17

 

Prawda. Z tego co wyczytałem to jest większe prawdopodobieństwo z tymi CF/SLI. Jak NIE będziesz gral na czymś takim (rozdziałki 2560x1600, 5040x1050,5760x1200)

 

Dołączona grafika

 

to się nie ma nad czym zastanawiać.

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie rozważam HD 1920 x 1080 24cale a puki co 1680 x 1050 22cale.

Więc jaka płytę byście polecali do OC w granicach 4.4GHz 5.0Ghz z jednym PCI expres i 2-3 pci karta TV i WIFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padnie na zestaw

CPU i5 2500k

PŁYTA GŁÓWNA ASRock Z68 EXTREME3 GEN3

RAM Patriot 2x4GB DDR3 1600MhzPGS Sector 5 ELK CL9

Dziękuje wszystkim za pomoc

Edytowane przez wet17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...