Skocz do zawartości
camaro17

Dobór bloku wodnego do karty GTX 260

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, co prawda jest to mój jeden z pierwszych postów na forum a na pewno jedne z pierwszych wątków,ale na forum jestem już od dłuższego czasu...

Mam problem z nie do końca 100% pewnością doboru bloku wodnego do karty graficznej . Mianowicie zamierzam kupić taki model karty graficznej :

 

Dołączona grafika

 

opis :

 

Gigabyte GeForce GTX 260 OC 896 MB review

 

pewnie spytacie po co jak to stara konstrukcja itp., jednak jest kilka ale za tym wyborem 1)mam już blok, 2) nie potrzebuje super mocnej konstrukcji 3) jest dobra cena 4) no i wreszcie chciałbym skoczyć swój układ :)

 

Ale do rzeczy, potrzebuje informacji czy ten modle bloku jaki już posiadam :

 

Dołączona grafika

 

a ju jest dokładny opis ze strony producenta :

 

EK-FC280 GTX SLI - Nickel plated - GeForce GTX 2x0 series - Full Cover for Nvidia GeForce - VGA Blocks - Blocks

 

będzie pasował właśnie do tego modelu GTX 260 ?? na stronie producenta bloku jest podany model referent 260 i 280 z informacji jakie już dostałem moja kartka która chcę zakupić posiada następujące dane :

 

Dołączona grafika

 

z czego wynika iż powinna posiadać następująca płytkę drukowaną tak jak w opisie na tej stronie :

 

Evolution of Nvidia GeForce Driver: GeForce GTX 260 (216SP) under Investigation. Page 2 - X-bit labs

 

jest to oczywiście wszystko poskładane do kupy drogą dedukcji, jednak może ktoś znajdzie się na forum kto będzie bardziej obyty w te klocki i będzie mógł potwierdzić moje przypuszczenia lub je rozwiać. Nie chciałbym zakupić karty a później pozostać z nią i blokiem który nie będzie ze sobą pasować :(

 

Proszę o pomoc :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib ja ten proces już dawno przeszedłem, generalnie nie mam pewności tylko czy karta którą chcę kupić a wygląda tak jak na zdjęciu wyżej będzie miała taką samą płytkę drukowaną jak karta z configuratora EK ?? No chyba że każde GTX 260 na pcb 65nm nie zależnie jakiego są producenta mają takie same płytki drukowane ??

 

Jak tak jest to mogę byś spokojny :) Ale chyba tak dobrze nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib ja ten proces już dawno przeszedłem, generalnie nie mam pewności tylko czy karta którą chcę kupić a wygląda tak jak na zdjęciu wyżej będzie miała taką samą płytkę drukowaną jak karta z configuratora EK ?? No chyba że każde GTX 260 na pcb 65nm nie zależnie jakiego są producenta mają takie same płytki drukowane ??

 

Jak tak jest to mogę byś spokojny :) Ale chyba tak dobrze nie ma :(

 

Jak oznaczenie dokładnego modelu karty wraz z blokiem wedlug stronki co podalem to powinno byc ok.

 

 

Karta używka czy nówka?? Sprawdz jakaie sa oznaczenia pcb i bedziesz wiedział wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib karta używka ale w bardzo dobrym stanie a oznaczenia takie jak na zdjęciu wyżej z programu GPU-Z , ale jak mówisz że wszystko OK, to jestem spokojny, bo sprawdzałem na EK configurator i rzeczywiście ten blok jest przeznaczony do kart gtx 260 65nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście ten blok jest przeznaczony do kart gtx 260 65nm

 

To niewiele znaczy. Jest wiele kart z tym samym rdzeniem, ale niereferencyjnym pcb, na które blok pasować nie będzie.

Ta grafa w każdym razie to referent i pasować będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeżeli program GPU-Z pokazuje takie informacje to znaczy że karta musi być na pcb 65nm nie am inne możliwości .......???

Pytanie tylko czy każde pcb 65nm w GTX260 było takie same??? czy może czymś się różniły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeżeli program GPU-Z pokazuje takie informacje to znaczy że karta musi być na pcb 65nm nie am inne możliwości .......???

Pytanie tylko czy każde pcb 65nm w GTX260 było takie same??? czy może czymś się różniły ??

 

Tak jak napisałem sprawdź fizycznie co masz na pcb nadrukowane i wtedy szukaj bloku. To że w teorii może być referent (chłodzenie) wcale nie znaczy że nim jest......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...