Skocz do zawartości
GTwice

DDR1 do Intel i845g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy do chipsetów Intela z tamtych lat faktycznie potrzebne są specjalne pamięci, jak to na aukcjach piszą sprzedawcy? Przeglądając oferty często spotykam się z tekstem "nie działają z chipsetami Intela", a te które działają ze wszystkim są 2x droższe. Czy to tylko jakiś zabieg marketingowy niebieskich sprzed lat, kazali sobie płacić za certyfikację, czy faktycznie konieczne są te droższe? W końcu i to i to zwykłe DDR...

Próbuję nieco zmodernizować staruszka u rodziny (Pentium 4 2,53 + 256mb ram) i doszedłem do wniosku że jedyna możliwość przyspieszenia tak, żeby nie mielił ciągle dyskiem i XP startował szybciej niż w kilka minut to rozbudowa pamięci - koszty nieduże, 1GB powinno zrobić różnicę. Chyba do zwykłego przeglądania neta powinien jeszcze komp dać radę, nie? Dokładnie jest to Compaq Evo D510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być żadnego problemu - miałem ASRocka, Asusa i MSI na i845 (w tym też 'g'). Ładowałem najróżniejsze pamięci, między innymi Goodramy, Kingstony, Elixiry, Hynixy, Samsungi i o różnych pojemnościach (od 128MB do 1GB/kostka). Zawsze działały, bezproblemowo. Najlepiej wspominam Hynixy D43 :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z allegro opisane jako "nie działają na intelu" faktycznie nie działają pod nim natomist działają na via sis itp. W celu minimalizacji kosztów możesz zakupić 2x512mb.

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...