Skocz do zawartości
Neo_x

Problem z boot.ini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem dosc mnie irytujacy bo nie moge sobie z nim od rana poradzic. Mianowicie... chcialem zainstalowac win xp na netbooku samsung n150 gdzie wczesniej byl sobie 7 starter. Tyle ze chce zeby partycje zostaly jak sa... tzw 1 jest ukryta i na niej jest oem windowsa 7. To ze instalacja win xp na tym netbooku przysporzyla mi kupe problemow to nawet nie mowie. Ale do rzeczy. Narobily sie takie jaja ze windows xp odpala sie tylko jak jest pendrive w usb. boot.ini pozmienialem tak jak powinien byc... ale wciaz nie dziala.

 

boot.ini pendrive z ktorego windows startuje (i z ktorego sie zainstalowal).. jak pendrive jest w usb (tzw rusza po wybraniu: 2nd, GUI mode setup, continue setup + 1st start of Windows

[boot Loader]

Timeout=10

Default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(3)\WINDOWS

[Operating Systems]

C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT = "1st, text mode setup (Boot from flash again after finished)"

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(3)\WINDOWS="2nd, GUI mode setup, continue setup + 1st start of Windows" /fastdetect

C:\ = "---> DEBUG, in case of HAL.DLL or NTOSKRNL.EXE not found errors <---"

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\WINDOWS="Debug boot rDisk 1 partition 2" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(3)\WINDOWS="Debug boot rDisk 1 partition 3" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(4)\WINDOWS="Debug boot rDisk 1 partition 4" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(2)partition(1)\WINDOWS="Debug boot rDisk 2 partition 1" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(2)partition(2)\WINDOWS="Debug boot rDisk 2 partition 2" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(2)partition(3)\WINDOWS="Debug boot rDisk 2 partition 3" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(2)partition(4)\WINDOWS="Debug boot rDisk 2 partition 4" /fastdetect

 

boot.ini windowsa z ktorego nie startuje.. po zadnej wybranej opcji gdzie moim zdaniem powinno ruszac po wybraniu win3

[boot loader]

timeout=10

default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(3)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="win1"

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\WINDOWS="win2" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(3)\WINDOWS="win3" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(4)\WINDOWS="win4" /fastdetect

 

Partycje na netbooku wygladaja tak:

c: 100 mb (po win7)

d: (partycja ukryta z instalka win7)

e: 50 gb (tutaj ma byc win xp i jest)

f: 78 gb (na jakies tam smieci)

 

Po wyciagnieciu pendrive bootloader krzyczy ze nie moze uruchomic systemu z powodu sprzetowego bledu konfiguracji. Nie mozna dokonac odczytu ze wskazanego dysku startowego.

 

Jakies pomysly jak to odpalic?

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies pomysly jak to odpalic?

 

Jak instalowałem xp obok win7 tez miałem sporo problemów. Po instalacji xp komp się nie uruchamiał i chyba wyskakiwał taki błąd jak u ciebie. Po pierwsze naprawiłem bootsector wina 7, wtedy mogłem uruchomić kompa i z poziomu siódemki z pomocą programu vistabootpro ustawić drugi system do wyboru jakim był xp. Po ponownym uruchomieniu miałem wybór ale xp nie chciał się uruchomić, nie pamiętam komunikatu ale coś było związane z plikiem NTLDR. Więc uruchomiłem win 7 i z płyty instalacyjnej windowsa xp skopiowałem plik NTLDR na partycje z windowsem xp i ustawiłem tylko do odczytu. Po ponownym uruchomieniu wszystko śmigało jak należy. Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh. byś napisał co za płyta, co za bios. Generalnie powinno działać którymś z funkcyjnym. U mnie np. jest to f12 i tam wybierasz z jakiego urządzenia ma bootować. Zobacz w instrukcji.

 

I co to jest "pendraiw"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za błąd szybko pisałem ( Pendrive)

Bios version 06JI w samsungu N150 .

 

Ogólnie wchodzę w opcje Boot i tam nie ma by gdzieś zmienić opcje bootowania , w stacjonarnym kompie od razu widać gdzie się zmienia a tu nie bardzo mogę się połapać , mam ciut ograniczone działanie bo słabo znam Angielski .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok edytuje by nie spamować , dzięki za pomoc już łapie XP z USB , tylko teraz mi doradźcie co dalej zrobić by pozbyć się Siódemki i wgrać XP , bo jak na razie to instalator nie może znaleźć Windows>system32hal.dll.

 

Czytałem o tym kilka postów ale nie wiem co by było najlepiej wybrać bym nie miał z tym problemów za dużych .

 

 

 

(Ogólnie dopiero teraz wrzucam xp , bo doczytałem że tu musi być z plikami SATA i muszę robić od nowa .)

Edytowane przez Beherit1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalator Windows XP ma narzędzie do zarządzania partycjami. Można wybrać partycję do instalacji, usunąć istniejącą partycję, utworzyć nową.

 

Jeśli instalator nie da rady, powinny pomóc narzędzia HirensbootCD.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , dzięki za pomoc Xp zainstalowany i wszystko śmiga jak trzeba , ciut miałem roboty z partycjami by przerobić tą 8 mb , bo nawet jak nie była jako c to tam instalowało jakieś pliki i wyskakiwał dla tego ten błąd z instalator nie może znaleźć Windows>system32hal.dll. , ale po kombinowałem i dałem rade i z tym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...