Skocz do zawartości
Duster

Czas na modernizację (płyta+CPU+RAM)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do modernizacji mojego wysłużonego PCta. Do wymiany mobo, CPU, RAM, obudowa i może zasilacz. GPU na razie zostawiam (Vertex 5770), ostatnio i tak w nic nie gram. Zasilka, którą mam na stanie to Hiper 480W. Mocowo raczej mi wystarczy, nie ma zasilania płyty 8pin, ale aktualnie podpięte mam tylko 4pin i wszystko działa bez problemów. W manualu do jakiegoś Asrocka P67 jest napisane, że spokojnie można podłączać 4pin.

 

Nowe komponenty:

CPU: i5 2500K,

RAM: Corsair XMS3 2x4GB,

obudowa: Regnum L50 lub FD Arc Midi - chyba rzucę monetą, bo mam już dosyć czytania opinii i gapienia się na zdjęcia,

zasilacz: najchętniej zostawiłbym na razie swój stary. Podobają mi się rozwiązania modularne (XFX XXX 650W, Seasonic X-560), ale to już trochę wyższa półka cenowa niż polecany najczęściej XFX Core 550W.

 

Problem mam z płytą główną, bo byłem zdecydowany na Asrocka P67 Pro3 B3, ale dopiero dzisiaj do mnie dotarło, że nie ma wyjścia USB 3.0 na front panel (zdjęcia z góry mnie zmyliły - punkty lutownicze wyglądały jak złącze :)) Z uwagi na fakt, że zamierzam kupić budę z gniazdami USB 3 z przodu, obecność tych złączy na płycie jest dla mnie bardzo ważna.

 

Jaką płytę polecicie z wyjściem USB 3 na panel obudowy? Nie będzie żadnego SLI, CF czy innych wynalazków. Na pierwszy rzut oka ciekawie (aczkolwiek drogo) wyglądają P67 EXTREME4 GEN3 lub ASRock P67 EXTREME6 B3. Różnica w cenie symboliczna, wyposażenie przemawia za Extreme 6.

 

Może jest na rynku coś lepszego i godnego polecenia?

Będę wdzięczny za propozycje.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Duster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak Ci to jest potrzebne? Na prawdę zadziwiają mnie ludzie, którzy dla głupiego gniazdka dokładają 300 złotych do płyty :blink:

Nie wiem co Cię dziwi. Mam HDD pod USB 3, mam laptopa z USB 3, chcę kupić pendrive USB 3 i obudowę z gniazdami USB 3... to chyba zrozumiałe, że chcę z tego korzystać.

Niby są gniazda z tyłu płyty, ale radochy czołganie się po podłodze mi nie sprawia.

 

Poza tym na razie nic nie kupiłem - zapytałem o radę. Jeżeli jest na rynku płyta główna, która możliwościami nie odstaje od polecanej najczęściej Asrock P67 Pro3, jest na zbliżonym pułapie cenowym i ma wyjście USB 3 na front panel to chętnie ją rozważę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazaniem tego problemu jest przedluzacz ;) ale jesli budzet pozwala, to czemu nie?

Przedłużacz dobra sprawa, ale to tylko półśrodek :wink:

Nie wymieniam sprzętu zbyt często, chciałbym żeby komputer nie wymagał modernizacji przez 2-3 lata. Za stary już jestem na takie zabawy B-)

Dlatego staram się aby przy zakupie wszystko było zapięte na ostatni guzik.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie Duster ;)

Też chciałem kupić P67 Pro3 B3 i też Fractal Design Arc Midi (oglądałem dziś na żywo FD Arc Midi i Regnum L50, FD dla mnie O NIEBO lepiej wykonana, plastiki BARDZO solidne, blacha potężna, sam wygląd obudowy kwestia gustu ale FB IMHO bardziej elegancka) ale nie kupiłem z tego samego powodu co Ty, brak wyjścia na frontowe USB3.0, w temacie o ASRockach zadałem pytanie o ASRocka P67 Extreme4 Gen3 i P67 Extreme6 (o różnice, wady, zalety) ale niestety nikt nie odpowiedział. Extreme6 ma *chyba* lepszą sekcję zasilania (?). Ja wolę dopłacić i mieć wszystko 'na cacy' a nie bawić sie w przedłużacze itp itd nie po to kupuję się obudowę za 400zł, żeby mieć 'nieczynne' USB3.0 na froncie, IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależałoby komuś na obcięciu kosztów, można kupić tańszą obudowę. Kupując http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-extreme4-gen3-414467/ mamy w komplecie gniazdka na przód P67 Motherboard Series Manufacturing - ASRock Inc.

Ewentualnie odzyskać parę zł sprzedając ten panel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elomelo dobrze wiedzieć, że nie jestem sam w poszukiwaniach takiego rozwiązania.

Jeżeli chodzi o obudowę to u mnie też szala przechylona jest lekko w stronę Arc Midi. Regnum punktuje dwoma portami USB 3 i regulatorem obrotów w dostępnym miejscu. Rzut monetą jest bardzo prawdopodobnym rozwiązaniem.

 

Klaus: tego panela wcześniej nie zauważyłem. Ciekawe rozwiązanie jak ktoś ma obudowę bez gniazd USB 3.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Duster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...