Skocz do zawartości
Gość [RONIN]

Czy można łączyć DIMMy 100 i 133 na jednej płycie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Mam teraz 64 MB DIMM PC100 czy jak kupię 128 MB PC133 to się nic nie stanie i komputer będzie widział 192 MB RAM czy będzie widział tylko jedną kość? :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 64 MB DIMM PC100 czy jak kupię 128 MB PC133 to się nic nie stanie i komputer będzie widział 192 MB RAM czy będzie widział tylko jedną kość? :idea:

jezeli jakies niemarokwe moduly to moga sie "gryzc ze soba" IMO lepiej kup 2 takie same moduly 128MB a sprzedaj te 64MB - albo przynajmniej przetestuj

 

jak masz stara plyte to pamietaj o dwustronnych modulach (nie mylic z fizycznym umieszczeniem kostek bo tu chodzi o organizacje pamieci) bo inaczej bedzie widziana polowa 64MB zamiast 128MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym że na dwustronnej kosci pamięci są po obydwu stronach a na jednostronnej tylko po jednej

bzdura - bo mozesz kupic modul jednostronny w ktorym kostki pamieci z roznych przyczyn sa umieszczane na przemian - 1 po lewej stronie 2 po prawej 3 po lewej itd chodzi o organizacjepamieci a nie fizyczne umieszczenie - byly np moduly Infineona z 4 kostkami (2 po jednej 2 po drugiej stronie) a byly to moduly jednostronne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starą dwustronną. To dobrze czy żle?

ZLE bo dwustronne moduly od dawna nie sa produkowane czyli sa drozsze :(

 

a tak BTW moduly dwustronne powinno sie nazwyac DWUBANKOWYMI bo wlasnie o to biega ze mamy 1 modul pamieci (fizycznie) a zajmuje 2 banki (logiczne) pamieci :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem płyte ACORP na VIA APOLLO 133 z Celkiem na pokładzie i miałem zamontowany jeden modół 64MB PC100 i jeden 128MB PC 133, obie jednostronne. Kiedys nawet wcisnąłem PIII 550na i dodatkowe 256MB PC133 i też problemów niemiałem. Z tym że wszystkie pamięci działały z prędkością najwolniejszego modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Czyli takie kości jakie sprzedają teraz w sklepach (133) mogą mi nie pasować. Dobrze by było je przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiadomo -tą 64 to kupiłem w 99' a 128 pod koniec 2001'

Umów się ze sprzedawcą że jakby niechciało działać to odniesiesz.

Ja też sie wachałem, ale wkońcu zaryzykowałem, oczywiscie gosciu w sklepie nie chciał pójśc na takie warunki, a mi się nie chciało biegać po mieście więc mimowszystko wziąłem - pamiętaj że przysługuje ci prawo do rękojmii, nawet jeżeli stwierdzisz że ścieżki są srebrne a ty liczyłeś na złote to możesz je oddać za zwrotem kasy lub wymiana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...