Skocz do zawartości
klata1981

Revo Drive 3 240GB przestał działać.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z dyskiem twardym SSD Revo Drive 3 240GB. Dysk zakupiłem pod koniec lipca 2011r i do wczoraj działał bez zarzutu (jako dysk systemowy). Gdy dzisiaj włączyłem komputer, system zaczął się ładować do momentu pojawienia się ekranu logowania, po czym wyskoczył „niebieski ekran” i komputer się zrestartował.

Po uruchomieniu komputera okazało się, że system nie startuje. Bootowanie dysku trwa ok. trzech minut po czym otrzymuję komunikat o błędach:

 

Initializing Drive.....

ERROR: PD Not Ready or Unknown Device Type [FAIL]

Error : BIOS Checksum or drive status

 

Dodam jeszcze, że na dysku jedna dioda świeci się na czerwono a pozostałe na niebiesko (wcześniej wszystkie były niebieskie).

Poza tym dysk jest wykrywany jako dysk o pojemności 0MB.

 

Wobec powyższego mam następujące pytania:

 

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Czy da się to jakoś naprawić, czy zostaje tylko wymiana na nowy dysk?

Czy da się jakoś odzyskać dane z tego dysku?

Czy jest możliwość, że w przypadku oddania dysku i wymianie na nowy ktoś będzie mógł odczytać dane tam zawarte?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ten sam problem w modelu Revodrive 3 120GB. Po 2 tygodniach pięknej pracy... umarł.To chyba uszkodzenie chipu pamięci, wnioskuje z tego, co czytałem na zagranicznych portalach. Ciekawe jak spisze się serwis i jak długo potrwa wymiana.

Na marginesie, mój widziany jest jako 60GB, pozostałe objawy identyczne. Czytałem też, o odsetku reklamacji revodrive i dochodzi do 6%. To dużo, nie zmienia to faktu, że urządzenie jest bezkonkurencyjne i w mojej ocenie mimo to warto je kupić.

tomslaboratory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...