Skocz do zawartości
Jeddite

Wynik w 3DMarku a gry...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Durona 800 MHz@846(106*8), płyta Shuttle ak12 KT133(najnowszy BIOS),Sapphire 9100 64MB (szyna pamięci 128 bitów(samsung 4 ns) stery omega driver najnowsze, 256 SDRAMU 133 CL2,win 2k SP3,seagate U5 40GB.

 

Przesiadłem się niedawno z GeForce'a 2MX 400 wyniki miałem bez kręcenia około 2200 w 3DMarku 2001,po kręceniu na 112*8(896MHz więcej płyta nie pozwala:( ) i zegarów grafy o jakieś 30% wyniki były około 2900 punktów.

 

Po zmianie grafy na 9100 wynik po kręceniu na maksa (tak jak u samej góry podane, więcej procka nie mogę co mnie mocno dziwi...bo z GeForcem śmigał na najwyższej a temp. maks to 38 stopni) jest około 5350 punktów (tak jak się spodziewałem). Ale w grach wyniki są gorsze(!!!!) niż na wcześniejszej grafie!

 

Porównywałem wyniki z kolesiem (karta GeForce GTS,Duron 800MHz@952 156*6,256 DDR Kingston 333MHz synchronicznie z prockiem, ECS L7S7A2 SIS746 wynik w 3DMarku 2001 SE 4014pkt(kręcone wszystko na maksa)) klatek w 3DMarku mam mniej tylko w pierwszych 2 testach, w dragonie mam zdecydowanie więcej tekstury i 8 lights też nieporównywalnie lepiej chodzą. Ale gdy włączam np. Americas Army czy nawet Quake'a 3(w demo mam 86,2 a kumpel 115) mam dużo mniej klatek. Kombinowałem z Anty aliasingiem(to mój pierwszy ATI więc myślałem ,że coś znajdę w sterowniku), ale nic.

 

Robiłem reinstalkę systemu ale jest to samo...sterowniki próbowałem chyba z trzema i wszystko bardzo podobnie, grafę mogę kręcić ładnie ale wyniki w 3DMarku....spadają o kilkaset pkt.

 

Może ktoś się zetknął z podobnym problemem albo widzi przyczynę różnicy wyników w 3DMarku a w grach. Dodam,że myślałem, że to zasilacz i połączyłem 2 ale też bardziej procka nie mogłem podkręcić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Punkty w 3D MARKu nie zawsze pokazują prawdę, Ja mam 1500 pkt w 3D 2000 (niby mało) a Hitman 2 nawet się raz nie przytnie. Uwież!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkty w 3D MARKu nie zawsze pokazują prawdę, Ja mam 1500 pkt w 3D 2000 (niby mało) a Hitman 2 nawet się raz nie przytnie. Uwież!

jak sie gra w rozdzialce 640x400

czlowieku komu tenkit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkty w 3D MARKu nie zawsze pokazują prawdę, Ja mam 1500 pkt w 3D 2000 (niby mało) a Hitman 2 nawet się raz nie przytnie. Uwież!

jak sie gra w rozdzialce 640x400

czlowieku komu tenkit

640x480 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Nie możliwe. Ja miałem V3 3000 i miałem mniej. A wszystko zależy też od szybkości pamięci, płyty głównej i samego 3D Marka. Ja w nigo za bardzo nie wieżę ale saludzi który wieżą aż do końca i... się puźniej dziwią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkty w 3D MARKu nie zawsze pokazują prawdę, Ja mam 1500 pkt w 3D 2000 (niby mało) a Hitman 2 nawet się raz nie przytnie. Uwież!

jak sie gra w rozdzialce 640x400

czlowieku komu tenkit

640x480 :wink:

no własnie to mialem na mysli :)

 

nie zmienia to faktu ze na jego konfigu hitman2 plynnie to chodzil nie bedzie (chyba ze sie gra w rozdzialce ponizej 800x600 i obnizonych detalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W radeonach predkosc karty bardzo uzalezniona jest od predkosci procesora. Szczegolnie jesli chodzi o 3d mark

Przykladowo na xp1700 R9500 pro wynik moze byc kolo 8000 ale juz przy procku xp2600 wynik bedzie kolo 1300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to ,że w 3dmarku wynik podskoczył dwa razy, a w grach liczba fps-ów spadła albo wygląda co najwyżej podobnie jak na GeForce MX 400 32 MB. Dodam że w 3dmarku w info wyświetla AGP aperature size wyświetla 55 MB(jeśli w Biosie jest ustawione 128 mB a 22MB jeśli jest ustawione 32 MB)a na u kumpla na GTS normalnie pokzauje 128 może tu jest problem...Niech ktoś sprawdzi u siebie jak ma to podane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkty w 3D MARKu nie zawsze pokazują prawdę, Ja mam 1500 pkt w 3D 2000 (niby mało) a Hitman 2 nawet się raz nie przytnie. Uwież!

Coś cienki ten wynik.... Ja na Celku 400 + GF2 MX400 + 128MB RAM wyciagam 2400pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema co mowic ze "chodzi plynnie" ,"nic nie przycina", blazej_ronin

podaj ile masz fpsow i na jakiej rozdzialce i detalach, a nie ludzi wprowadzasz w blad <no offence> Dla przykladu mam qumpla ktoremu kiedys q3 chodzil tak w okolicach 20 fps a mowil ze chodzi plynnie i nic nieprzycina....

 

Jeddite, moze zadam glupie pytanie :P, ale jestes na bank pewny ze masz radka 128bitow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nefar jesteś w błędzie , 9500pro wcale nie jest aż tak zależny od procesora ja na nie kręconym procku mam 10900 pkt. więc nie jest tak źle.

To rewelacji nie osiagasz. Moj sasiad (maniak predkosci) ma wykreconego 9500 pro + 1700/2700 Nforce i w 3D marku ma przeszlo 14000. Wiec roznica jest dosc spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8 kości po 4 na każdej stronie więc nie przypuszczam, że są one 8-bitowe:) chociaż właśnie sprawdzam w riva tunerze ale nie mogę znaleźć tego.ktoś wie jaki powinien być wpis pokazujący szynę pamięci? Bo nie widzę tego w graphics subsystem diagnostic report...chyba, że źle szukam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...