Skocz do zawartości
humanoidal

Jaki wentylator 92mm na procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chcę zmienić wentylator w chłodzeniu xigmatek loki. Generalnie cooler mi odpowiada, szczególnie za 50pln, z tym, że ostatnio męczy ucho strasznie jak odpale crysisa 2. Jako, że jest to konstrukcja budżetowa to celuje w coś do 20pln z odbiorem osobistym we wrocławiu. Co myślicie o tym? Enermax TB SILENCE 92MM • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Jedyną wadą tego chłodzenia jest to, że nie ma PWM. Czy w takim razie się nada? Jak podłączę to do złącza na wentylator procesora to będzie normalnie dostawał 12V i kręcił się na 1400rpm? A może jest jakaś lepsza opcja?

 

 

edit:

 

znalazłem jeszcze takiego zalmana: http://www.arest.pl/produkt/Wentylatory/29,32,,,0,0,0,,/25619/ZALMAN-ZM-SF2-92-mm-23-dB-2000-obr-min-slizgowy-bialy/ - przyznam, że cena kusząca. Tylko pytanie czy wentylator 3 pinowy bez PWM nie będzie wył jak go podłącze pod 4 pinowe złącze wentylatora CPU

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

 

znalazłem jeszcze takiego zalmana: ZALMAN ZM-SF2 - 92 mm, 23 dB, 2000 obr/min, ślizgowy, biały - Wentylatory do obudowy na Arest.pl - przyznam, że cena kusząca. Tylko pytanie czy wentylator 3 pinowy bez PWM nie będzie wył jak go podłącze pod 4 pinowe złącze wentylatora CPU

Przyznam szczerze, że nie miałem styczności z wentylatorami 92 mm od Zalmana ale cena faktycznie jest ciekawa i z pewnością będzie ciszej niż przy fabrycznym wentylatorze Lokiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...