Skocz do zawartości
Koohan

Pytanie odnośnie Mhz!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Na starcie chce napisać, że niewiele ogarniam z tego tematu jednak mam problem takiej natury:

Posiadam 2x 1GB Kingmaxy 1066mhz <- tyle pisze przynajmniej na kości. Kości kupiłem w PROline'ie 4 lata temu.

Jednak po odpaleniu programu CPU-Z pokazuje mi 400mhz, to normalne?

(ZOBACZ ZAŁĄCZNIK)

 

Windows 7 x64

MSI P35 Neo2

 

Spojrzawszy na karton po płycie głównej piszę: DUAL CHANNEL DDR2 800/667

Czyli co po 4 latach się okazało, że mam złe ramy? : o

 

proszę o odpowiedź i wyrozumiałość :)

post-191645-0-50529800-1330464583_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy współpracują z szyną FSB procesora. Ich częstotliwość zależy od tego, jakie masz FSB, oraz odpowiedniego dzielnika (np. przy dzielniku 1/1 Częstotliwość ramu będzie identyczna, jak szyny). Dlatego nie wystarczy kupić i włożyć pamięci. Trzeba je jeszcze ustawić w biosie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna ustawiła Ci automatycznie 800 MHz. Spróbuj wymusić 1066 przy pomocy biosu. Być może będzie potrzebne zwiększenie FSB bądź/i aktualizacja wspomnianego biosu :).

Edit: Dzielniki/strap? Mój P5K (też P35) posiada wiele fikuśnych ustawień :P. Sprawdź, czy nie masz takich opcji.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystko za odpowiedzi! Ciesze się ze nie było uwag niemiłych w moją stronę :)

Jestem początkującym forumowiczem i powoli zgłębiam tematykę komputerową :)

 

Pamięci RAM podkręce w BOISIE tam gdzie procesor? Poprzez ustawienia napięcia odpowiedniego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci RAM podkręce w BOISIE tam gdzie procesor? Poprzez ustawienia napięcia odpowiedniego?

 

Napięcia nie ruszaj, trzymaj się takiego, jakie zadeklarował producent. Musisz znaleźć funkcję, która jest dzielnikiem - stosunkiem między FSB procesora a FSB pamięci. W niektórych modelach płyt da się po prostu ustawić osobno FSB dla procka (800) i osobno dla RAMu (1066).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to się zgadza :)dzięki wszystkim za pomoc, gram w STAR WARSA Old Republic nowego i trochę chcę podrasować kompa :P

Zamówiłem pastę termoprzewodzącą i chłodzenie do grafiki (HD4850), dokupie jakiś ram i powinno byc gicio :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...