Skocz do zawartości
smiki

Pendive umarł - reklamacja, wymiana, zwrot kasy, brak odpowiednika...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

1,5 miesiąca temu padł mi Sandisk Cruzer Contour 8GB.

 

Dołączona grafika

 

Piękna sztuka zarówno jeśli chodzi o design jak i szybkość.

Oddałem na reklamacje do Komputronka.

Po niespełna miesiącu dostałem info, że rzeczywiście padł i uznano reklamację.

Jednocześnie Pan poinformował, że ze względu na brak w ofercie sklepu takiego modelu

mogę wybrać sobie z ich ofert pena do kwoty zakupu (130zł) lub wyjątkowo mogę wybrać coś droższego

i dopłacić różnicę.

Wybór padł na Adate N005 PRO 32GB - w ofercie obecny, jednakże cena z kosmosa, a i na stanie brak.

Z braku laku wybrałem Corsair Voyager 32GB USB 3.0 ze względu na stosunkowo rozsądną cenę i niedużą stratę kaski przy zaplanowanej sprzedaży via alledrogo.

Wczoraj jednakże przeczytałem na jakimś forum, że jeśli sprzedający nie może naprawić przedmiotu i nie jest w stanie wymienić go na taki sam lub lepszy to mam prawo żądać zwrotu gotówki...

 

Mogę?

Mieliście takie sytuacje?

Podpieraliście się jakimiś przepisami prawa podczas potyczki ze sprzedającym?

 

-----------------------------

 

Dzwoniłem do Rzecznika Praw Konsumenta...

Niestety ze względu na to że reklamowałem produkt powołując się na gwarancję - reklamacja gwarancyjna, a nie z tytułu niezgodności to za wiele nie zdziałam.

 

Jeśli byłaby to reklamacja z tytułu niezgodności wtedy mógłbym żądać wymiany na identyczny lub zwrotu gotówki.

 

------------------------------

 

Ciekawostka właśnie wchodziłem na komputronka i zstałem informację nt zamawianego Corsaira:

"Chwilowy brak towaru - Termin dostawy nieznany"

Grrrrrrr....

Edytowane przez smiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...