Skocz do zawartości
Szela

Assassin's Creed 3

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem już różne rzekome fixy na niski fps w Bostonie i wszystkie są żałosne, albo wyłączenie zintegrowanej grafiki, albo wyłączenie vsynca albo zjechanie detali na low albo bieganie cały czas z eaglee vision co wogóle jest absurdalne.

 

Problem dotyczy niskiego użycia gpu w lokalizacjach z niskim fps i to musi zostać naprawione aktualizacjami sterowników. Narazie nie ma innej rady.

 

 

Niskie zużycie GPU to raz ale w Bostonie liczy się głównie procesor. Przykładowo i7-3770K w zależności od tego czy jest podkecony czy nie i z jaką kartą sparowany osiąga minimum 35-45FPS. Ja po przesiadce z GTX 560 na GTX 660 mam raptem 3-5FPS więcej w miejscach z najniższym FPS (25 klatek na q9400 @ 3.4GHz). Przeważnie jednak koło 30 i w górę widzę gdy chodzę po mieście. Ze zmianą CPU poczekam jednak na Haswella, przy okazji dzięki zmianie z PCI-E 1.1 na 3.0 minimalny FPS wzrośnie o 2-3. SSD wykorzysta potencjał SATA 3 a RAMu przybędzie z 6 do 8GB Dołączona grafika

 

Wracając do gry, dobrze, że zaimplementowano TXAA. Tak wygładzony obraz w ruchu wygląda lepiej od innych technik AA.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niski fps w Bostonie dokucza użytkownikom o naprawdę zróżnicowanych konfiguracjach, nawet maszyny typu i7-3770, gtx680 i ssd potrafią w Bostonie mieć 15 lub mniej fps. Nierzadkie są przypadki gdzie ludzie z mid-endowymi i mid-low-endowymi konfigami mają stabilny dosyć wysoki lub wysoki fps w całej grze, także w Bostonie.

 

Ślędze temat tego problemu niezwykle dokładnie więc niestety wiem jak sprawa wygląda. Na chwilę obecną "dev-team jest świadomy istnienia problemu", a o patchu mającym poprawić optymalizację nic nie słychać. Najbliższy patch pojawi się 11 grudnia, naprawi kilka błędów w multi i doda pierwsze dlc.

 

 

P.S.

Jeśli ktoś będzie kupować teraz coś od ubisoftu to podaję kod dający 10% zniżki w ubishopie:

10THANKYOU

Edytowane przez SpectatorX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niski fps w Bostonie dokucza użytkownikom o naprawdę zróżnicowanych konfiguracjach, nawet maszyny typu i7-3770, gtx680 i ssd potrafią w Bostonie mieć 15 lub mniej fps. Nierzadkie są przypadki gdzie ludzie z mid-endowymi i mid-low-endowymi konfigami mają stabilny dosyć wysoki lub wysoki fps w całej grze, także w Bostonie.

 

 

Nie wiem jakimi prawami u innych rządzi się ta gra - u mnie po przesiadce z q9400 @3.4GHz na 3570k @4.4GHz tam gdzie miałem 24FPS (najniższy zanotowany) obecnie jest 40FPS. Zarazem przy mocniejszym procku wzrosło zużycie GPU.

 

Podobnego kopa dostał NFS Most Wanted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra poprostu jest najgorszym portem konsolowym w jaki dane mi było grać, a co gorsza jeszcze ją kupiłem... i to w edycji freedom.... Daję bana grom od ubisoftu, tak samo jak wielu innych zawiedzionych optymalizacją graczy.

 

Optymalizacja do d..., support leży i kwiczy, forum wrze od dnia premiery, masakra.

 

Tak jak pisałem wcześniej, konfiguracje od np athlon II x4+geforce 650+6GB+hdd po core i7-3770k+16gb+geforce690+ssd potrafią mieć tyle samo fps, najczęściej głęboko poniżej 20fps w Bostonie bez względu na ustawienia detali. Ale też zdarzają się anomalie typu core2duo+radeon hd5770 czy athlon II x2+geforce 630 które mają stabilny fps powyżej 30fps w całej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL

A dlaczegóż to? Skoro gry na UE3 nadal potrafią wyglądać bajecznie.

 

No niby tak, ale dla dewelopera są technologicznym zabytkiem. Dołączona grafika Jest wiele faili / niedociągnięć przy tworzeniu gier na tym silniku i przeważnie trzeba się dużo napocić, żeby oszukać wzrok gracza.

 

Tworzenie jest już po prostu męczące, obserwując inne, nowsze rozwiązania. UE 4 wydaje się być lekarstwem idealnym ...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem - brak głosów postaci. Cala reszta dźwięku jest. Gra oczywiście oryginalna z platformy Uplay. Czytałem juz po necie, żeby ustawić głośniki w trybie 2.0 w systemie, ale tak mam i nie pomaga :/

 

Sent from my HD7 T9292 using Board Express

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...