Skocz do zawartości
Janek_SiD

Bezgłośne lub bardzo ciche zasilacze do zestawu eko i power

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje złożyć dwa zestawy, które będą całkowicie bezgłośne lub bardzo ciche. Jeden z nich będzie oparty na AMD 450 (płyta E45M1-I DELUXE) w którym to zestawie chłodzenie procesora i grafiki jest pasywne, resztę uzupełnia dysk SSD. Drugi zestaw będzie standardową konfiguracją na Intel Sandy Bridge z pasywnym chłodzeniem procesora i karty graficznej plus SSD. W zasadzie nie ma mechanicznych, hałasujących elementów z wyjątkiem zasilaczy.

 

I tu zwracam się z prośbą o pomoc. Poszukuję dwóch zasilaczy, jeden może być małej mocy do platformy AMD 450, nawet laptopowy zdałby egzamin gdyby... miał standardowe kabelki ATX. Drugi powinien pociągnąć mocny procesor i najmocniejszą grafikę jaka występuje w wersji pasywnej i dodatkowo trochę dodatkowych bebechów. Stawiam na jakieś 600W.

 

Wszelkie sugestie mile widziane. W sklepach internetowych zasilaczy pasywnych czy pół pasywnych jak na lekarstwo. Dodatkowe uwagi na temat składania bezgłośnych zestawów mile widziane.

 

Pozdrawiam

SiD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic fanless X-400 i X-460, najlepsze na rynku obecnie

Nie potrzebujesz 600W do tego co chcesz składać, wystarczyłoby ~300 (mówię o tym mocniejszym configu z lepszą grafiką). Oba zasilacza seasonica będą mocno na wyrost z mocą.

 

Co do wersji super energooszczędnej, picoPSU powinien dać radę.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Naprawdę nie jestem zorientowany w temacie. Nie wiedziałem, że jest coś takiego jak picoPSU, to załatwia sprawę.

Co do zasilacza do mocnego zestawu - jesteś pewien, że 400W wystarczy na np. i7 2600K + 16 GB RAM, do tego 4x SSD i najmocniejsza pasywna grafika? Nie będzie działał cały czas blisko maksymalnego obciążenia? Oczywiście o podkręcaniu nie ma mowy, chociażby ze względu na pasywne chłodzenie, ale jednak wydaje się to być mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Może być ciężko z chłodzeniem tego pasywnie, trzeba jakąś przemyślaną obudowę.

Generalnie, zasilacze od seasonica, mają elementy z ogromnym zapasem (te z modelu X-600+)

 

Seasonic X-400 Fanless Power Supply Review | Hardware Secrets

 

Below you can see the maximum we could pull from this power supply. Because of its incredibly overspec’ed components, we could pull 600 W from it and it was still presenting extremely high efficiency (88%), with low noise and ripple levels, and voltages still within 3% from their nominal values. Impressive.

więc spokojnie

ten zasilacz pociągnie 2600k z oc i każdą kartą nawet czymś pokroju gtx590.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakaś alternatywa dla tego seasonica? Bo pytanie jeszcze przez ile pociągnie te 600w ;) Zestaw i kryteria takie same - bardzo cicha / bezgłośna zasiłka do wykręconego 2500k i mocnej pojedyńczej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego nie ma z pasywnych.

Inna sprawa, że jeżeli nie idziesz 100% pasywnie na wszystkim (co jest wątpliwe), nie da się chłodzić highendowej grafy całkowicie pasywnie. Możesz kupić jakiś sprawny zasilacz z certyfikatem gold/platinium, 1000W+, wymienić w nim wentylator na najlepszy i popularny w ekstremalnym wyciszaniu, puścić na 400RPM, i będziesz miał 2x więcej mocy niż na tej pasywnej zasiłce. A głośność takiego zestawu z zaledwie jednym tak wolnym wentylatorem jest już tak niska, że w grę wchodzi piszczenie elektroniki (płyta, monitor, zakładając że masz wyłącznie dyski ssd), które to zagłusza. Realistycznie takie rozwiązanie jest równie ciche co pasywny zasilacz, musiałbyś wszystko odłączyć i nadstawić ucho na kilkanaście centymetrów do zasilacza żeby wyłapać różnicę (pasywny vs wolnoobrotowy wentylator). Tylko żeby taki mechanizm działał, wymiana wentylatora, skręcenie go na stałe z zewnątrz (nie podpinanie pod kontrolę w zasilaczu, która rozkręca wentylator pod obciążeniem na wysokie obroty).

Dlatego zasilacze pasywne nie są zbyt opłacalne. Szczególnie jeżeli ktoś je instaluje w configu gdzie jest choćby jeden inny wentylator. Te zasilacze w zasadzie mają sens "dla sportu", jak ktoś chce zbudować komputer bez wentylatora, z założenia.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem polega na tym, że mam pecha do zasilaczy - padają mi jak muchy :D Najpierw jakiś codegen (nic dziwnego), później topower 450w i teraz corsair 650w. Gdyby nie 5 lat gwarancji to bym w nim wymienił wentylator, ale tak mnie coś tknęło... No i po 2,5 roku padł. Z wymiany gwarancyjnej dostałem nowy i niestety sporo głośniejszy model tx650w v2. Gdybym chciał się bawić w wymianę wentylatorów to raczej w obecnej zasiłce, ale chyba lepiej go pchnąć i kupić coś docelowo cichego. W kompie poza zasilaczem mam jeszcze 5 ( dobrych ) wentylatorków skręconych na 5-7v i chciałbym żeby zasiłka po prostu trzymała ich poziom, bo obecnie zagłusza całą resztę... najlepsza by była dobra półpasywna, która by w idle wyłączała wentylator :D

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego nie ma z pasywnych.

 

Pozwolę się nie zgodzić.

Jeśli chodzi o alternatywy dla SeaSonica może Cię jeszcze Kingwin Stryker zainteresować. TEST

Ewentulanie Super Flower Golden Silent. TEST

Obie firmy są u nas mało znane, ale produkują bardzo dobry sprzęt, który wcale od SeaSonica gorszy nie jest.

Silverstone Nightjar w porównaniu do nich nie wygląda już jakoś specjalnie ekstra. TEST

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są słabsze niż seasonic, z tego co piszą w kilku recenzjach seasonic fanless to praktycznie model X-660 bez wentylatora.

Nawet gdyby były porównywalne, zdecydowanie wolałbym z tych kilku seasonica.

Za seasonic przemawia tez fakt, że jest całkowicie modularny (jako jedyny z tych wymienionych).

Główna wada tych 2 pierwszych, mimo bardzo dobrych recenzji, dość egzotyczna firma.

 

Co do pytania kkNd, zainteresuj się modelem X-660 albo 560, będą pracować pasywnie większość czasu, jeżeli nie chcesz nic otwierać i ingerować w firmowy wentylator. Kilka osób z lepszym sprzętem na pclolu ma te zasilacze, i bardzo sobie chwalą.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem polega na tym, że mam pecha do zasilaczy - padają mi jak muchy :D (...) mam jeszcze 5 ( dobrych ) wentylatorków skręconych na 5-7v

 

Te 7V uzyskujesz z linii 12V i 5V, czy może masz potencjometr? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatorki mam podłączone przez scyther kaze master. Ale domyślam się czemu pytasz ;) wcześniej podłączyłem 3 pod jeden kanał i licząc ampery powinno dać radę, a jednak jeden kontroler mi wykitował. 

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...