Skocz do zawartości
Hopes

Netbook dla studenta do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie netbook z przeznaczeniem dla studenta najlepiej taki który zmieści się w etui i pujdzie do plecaka. Obecnie mam 17 cali laptopa po bracie który potrzebuje dużo miejsca, gniazdka i dużo waży przez co utrudnia ma prace pod każdym względem. Priorytety to: ekran matowy, modem 3g, dobra bateria i cena. Jak na razie znalazłem tylko Lenovo X100e, który przekracza mój budżet. Fajnie by było gdyby procek miał 2 rdzenie i co najmniej 2 gb ramu(przedłuża żywotność baterii), jednakże nie wiem czy taki się znajdzie. Proszę zwrócić większą uwagę na priorytety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go wyszukałem, jednak matowy ekran + 3g + jakaś dobra bateria daje mi dużą mobilność i to jest kompletna podstawa, bez tego netbook nie bedzie spełniał swojego zadania. Dlatego więc wydajność stawiam na drugim miejscu, a nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 3G raczej nie znajdziesz nic w tej cenie. Przynajmniej nic nowego.

Bez 3g, to choćby Asus 1215b, Acer ao722, MSI u270. No chyba ze dołożysz do Samsunga 350U2a na niskonapięciowej i3-ce. Albo poczekasz na coś na nowych atomach 2600.

 

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie coś, wypowiedzcie się

Samsung N150 N455 1GB 10.1 LED Modem 3G 320GB Win7 (2186966509) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

 

Z 3G raczej nie znajdziesz nic w tej cenie. Przynajmniej nic nowego.

Bez 3g, to choćby Asus 1215b, Acer ao722, MSI u270. No chyba ze dołożysz do Samsunga 350U2a na niskonapięciowej i3-ce. Albo poczekasz na coś na nowych atomach 2600.

 

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

 

Aha, a przy cenie do 2500 zł istnieje jakiś netbook który by spełniał wszystkie moje wymogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2,5k możesz szukać czegoś takiego:

DELL VOSTRO V131 i3-2310M 8GB 500GB BT CAM WIN7 (2165145065) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ("Komputer z Dell Outlet. Posiada na obudowie delikatną zagniotkę")

 

 

A nie myślałeś o tablecie z klawiaturą na androidzie?

http://www.x-kom.pl/p/72613-tablet-10-asus-eee-pad-transformer-tf101g-16gb-3gstacja-dokujaca.html

 

Ten netbook Samsunga ma jednordzeniowy procek - IMHO na dzień dzisiejszy to zbyt mało do jako-tako komfortowej pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2,5k możesz szukać czegoś takiego:

DELL VOSTRO V131 i3-2310M 8GB 500GB BT CAM WIN7 (2165145065) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ("Komputer z Dell Outlet. Posiada na obudowie delikatną zagniotkę")

 

Netbook 13.3 cali jest chyba troche za duży i chyba nie zmieści się w plecaku. Osobiście wolałbym coś do max z maxa 12.5 cali nie większy. Tak czy owak z 13.3 cali to chyba prędziej bym wziął coś z napedem np. hp probook 4430s.

Poprosiłbym kilka innych modeli, jeśli one istnieją. Przepraszam za kłopot.

 

Co do tabletu to dla mnie zbędny bajer wolałbym wydać pieniądze na pożądny ekran matowy(chyba ISP? - ma lepsze kąty widzenia, kontrast i podświetlenie zarazem) niż na multi touch z androidem(później borykanie się z aplikacjami na inny system).

Edytowane przez Hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam laptopa/notebooka dla dziewczyny. Zastanawiam się pomiędzy modelami z 10, 11 a 15 calowymi ekranami. Sprzęt będzie używany do pracy/nauki, więc wypadałby, żeby nie było problemu z pomieszczeniem np: arkusza kalkulacyjnego na ekranie, ale znowu musi to zmieścić do przysłowiowej "damskiej torebki" więc obawiam się, że 15.6" może być za duży (no i waga też pewnie ma znaczenie dla kobiety ;) ). Od czasu do czasu film HD.

Jak na studentów przystało, finansowo musi być przystępnie, tak w granicach 1500 PLN.

Poszperałem trochę w sieci i znalazłem kilka propozycji:

-Fujitsu Lifebook AH530 Laptop (P6200,4GB, 500GB, 15.6") CPU jest dość wydajny, ale nie wiem jakie ogólne wykonanie i jakość laptopa, realny czas na baterii, etc.

-Acer Aspire One 722 Netbook (AMD C60, 2GB, 320GB, 11.6" ) CPU już znacznie słabszy (w końcu to tylko netbook),ale nie wiem jak to się ma do rzeczywistości (nie chciałbym, żeby znowu narzekała, że jej się wolno otwiera ;) )

 

Za bardzo nic nie mogłem znaleźć cenowo z 13" ekranem.

Chętnie rozważę też inne propozycje.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...