Skocz do zawartości
Oskar2905

Procesor i płyta do 300zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Ok ale najwyższy model phentoma x4 jest na równi z g840. Już przecierpię tych... z intela. Będę mógł w coś pograć na g840, 4gb ramu goodram 1333mhz i radeonie hd4850 vertexa? Najbardziej zależy mi na bf3, call o duty najnowszym i crysisie 2.

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tego się nie spodziewałem :unsure: Dzięki swoją drogą strasznie dziwne że 2 rdzeniowy proc pokonuję 4 rdzeniowca. Poczekam na ivy bridge zobaczymy wtedy co będzie.

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naturalne że pokonuje - tak samo było jak weszły 2rdzeniowce - były gorsze od jedno-jajowców bo gry z tego nie korzystały ..

Tak samo teraz - z tym że rdzenie Intela są znacznie wydajniejsze od tych AMD ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta to ASRock > Products > 870iCafe to zdecydowałbym się na AMD. Testy G840 w sieci wskazują, że są to porównywalne procesory. Raz jeden prowadzi, raz drugi. W porównaniu na AnandTech G840 miażdży Athlona x3. W testach które oglądałem na szybko, nie ma minimalnego fps w grach, dobrze byłoby wiedzieć, jak dodatkowy rdzeń pływa na minimalny fps, Do tego piszesz, że odblokowuje się rdzeń.

Jak zauważyłeś, chcąc modernizować s1155 (pod kątem oc) będziesz musiał zmienić płytę i procesor. Sprzedając zestaw na am3 nie dość, że nie stracisz, masz szanse zyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zrozumieliśmy się z kolegą co do płyty głównej. Powiedział że ma icafe na amd w drugim kompie i może mi ją sprzedać ale dużo drożej). Płyta którą mi chciał sprzedać to ta http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m4n68t-le-v2-418943/ po co podłączać monitor do płyty jeżeli nie posiada zintegrowanej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja już się pogubiłem. Możesz w końcu nam powiedziec czego chcesz? Najpierw było SATAIII i USB3.0, potem 2xPCI teraz

Najbardziej zależy mi na bf3, call o duty najnowszym i crysisie 2.

 Przesiadasz się naużywane  AMD, które będzie równie wydajne jak G840. Jak będziesz chciał zmodernizować tego X3 na jakiegos phenoma to musisz brać płytę z dobrą sekcją zasilania - czyt. droższą (obsługa procków 125W) oraz chłodzenie. Biorąc g840 i h61 bez problemu możesz przeskoczyć na i5 2400 bez potrzeby inwestowania w drogą płytę i chłodzenie.  Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć intela musisz ciągle coś zmieniać,a to płyta główna bo coś tam czegoś nie obsługuję itd. W amd masz spokój, procki, płyty itp. są dostosowane do pracy ze starszymi częściami i kompa możesz modernizować po trochu. Jest to dla mnie ważne, ponieważ nie zawsze mam $$. Poza tym chciałbym kiedyś spróbować podkręcania, czego jeszcze nie robiłem. Poza tym nowe gry będą coraz intensywniej korzystały z wielu rdzeni. Usb 3.0 i sataIII sobie odpuściłem bo to ma być komputer domowy, a nie serwer, mogę poczekać parę minut dłużej np. przy kopiowaniu plików. Większość pendrive i tak ma transfer który i tak nie wykorzystuję w pełni nawet usb 2.0 Amd jest równeż tańsze w rozbudowie.

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określ budżet.

Karta graficzna tak/może być?

 

Nie licz zbytnio, że kupisz mobo na nforce 630 i będziesz mógł przez lata wkładać wszystkie procesory AMD. Podkręcanie też wymaga dobrego mobo (bios, sekcja zasilania, chipset musi świetnie współgrać).

 

Przy ograniczonym budżecie szedłbym jednak w G840 + H61. Dobra wydajność na dzisiaj i szansa zakupu procesora z drugiej ręki w przyszłości. Co z tego, że u AMD jest jakaś tam kompatybilność wsteczna, jeśli wykręcony procek AMD co najwyżej zbliży się do niekręconego najsłabszego i5.

 

Jest jeszcze jedno ryzyko. Procesor który odblokował się na jednej płycie, na innej strzeli focha i zostaniesz z trzema rdzeniami.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest ryzyko, ale nie ma to być komputer serwer tylko komputer dla niedzielnego gracza, w większości i tak będzie służył do internetu. Jak dla mnie mogą zostać nawet 3 rdzenie.Płytę mam upatrzoną która obsługuję do 140w.

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ok tyle, że za używkę bez gwarancji dasz pewnie tyle ile trzeba dać za nowe H61. W wielu tytułach ten Athlon po OC ledwo co się zbliży do G840.

Do Amd będziesz musiał pewnie dokupić jeszcze chłodzenie na cpu.

Ale satysfakcja z OC - bezcenne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o tą satysfakcję mi chodzi:). Chłodzenie już mam arctic cooling freezer 7, ale zawsze mogę wymienić(aktualnie utrzymuję mojego p4 3.4ghz na 59C). Poza tym za icafe as rocka musiałbym zapłacić 280zł. a asusa z morele.net nowego mam za 170zł. Jest również szansa na odblokowanie rdzenia i 6mb pamięci l3, wtedy to było by coś po podkręceniu na 4ghz :rolleyes: ten asus za 160zł. obsługuję do 125w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o asusa z morele.net (link podałem parę postów wyżej). Kurcze sprawdziłem i wyszło że mam chłodzenie tylko pod s775. Znalazłem SilentiumPC Fera może być? Ktoś mnie ubiegł z tym asusem :mur: Teraz nie wiem co wybrać. Chyba wezmę tego asusa używkę za 150zł. http://allegro.pl/asus-m4a77td-pro-plyta-glowna-am3-jak-nowa-okazja-i2206605405.html spróbuję coś z targować :razz: zobaczymy co wyjdzie.

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki:

 

Nie sprzedaje poza Allegro. Nie dogaduje sie na boku, nie koncze wczesnie. Cena "kup teraz" jest ostateczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja :razz: Jednak czytając recenzje i porównania widzę że AMD jest dalako za murzynami :-P i dlatego postanowiłem złożyć kompa na intelu.Mam pytanie czy opłaca się dopłacać z g530 do g840? Co do płyty zobaczę jak mi pozwoli budżet, wiem że będzie to coś na h61, ponieważ h61 dostanie wsparcie pod ivy bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli planujesz upgrade do ivy to nie warto dopłacać, g530 nie zejdzie już wiele z ceną więc mniej stracisz na sprzedaży ;p

w teście masz pokazane ~ jaki jest zysk wydajnościowy kolejnych pentiumów - pomiędzy G620 a g530 w aplikacjach lubiących duzo cache bedzie dodatkowo kilka % straty dla celerona.

Jeżeli planujesz posiedzieć nieco dłużej i masz dodatkową stówke w swoim budżecie to bierz jak najwyższy model.

 

reszte masz na pierwszej stronie swojego tematu :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivy ma oferować 10% przyrost wydajności i niższe TDP. Na niski model nie ma sensu zmieniać, bo i3 ma być dopiero na lato, a pentiumy na jesień, a skok wydajności nie będzie powalający. W takim wypadku brałbym teraz g840.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4149#sp tu, pod slotami ram

 

płyta fajna - o ile potrzebujesz tych wszystkich bajerów ;p

widze że to nowość :) http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b75-d3v-458746/

dopiero wchodzi na salony

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...