Skocz do zawartości
artuditu

Sim City 5

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba bedzie pomyslec i pograc cos razem, zbudowanie miasta samowystarczalnego na takiej przestrzeni to mission impossible

 

Gram od 9 rano i nie moge przestac, giera zassysa ostro, warto wydac te 25-30e

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz teraz o SimCity czy CitiesXL? :)

Ja w to gram od ponad dwóch lat. Optymalizacja nie istnieje i nie będzie istniała bo są błędy w kodzie gry. Bugów cała masa. Obecnie na moim ok 3mln mieście nawet przy procku na 4.7 jest totalny brak płynności.

CXL Premium dodaje nowe budynki ale niczego nie naprawia. Bugi jak były tak są.

Z tym że ja mam w doopie ekonomie - takie gry to dla mnie czysta przyjemność z budowania wymarzonego miasta i oglądanie tego jak żyje :)

 

Ale robi się śmietnik w tym temacie a taki o CXL już istnieje. Jakoś nikt się tam wcześniej nie udzielał ;)

 

Świeższe info odnośnie SimCity:

 

"EA obiecuje darmowe gry dla posiadaczy SimCity, w ramach przeprosin za problematyczny dostęp do serwerów. Gracze, którzy aktywowali najnowsza odsłonę symulatora burmistrza na kontach Origin, powinni otrzymać stosowne informacje 18 marca.

 

Informacje przekazała Lucy Bradshaw, we wpisie na blogu EA Maxis. Producentka przyznała, że Electronic Arts nie powinno dopuścić do tak katastrofalnej sytuacji. Zapewnia także, że wydawca intensywnie pracuje nad rozwiązaniem problemów i wciąż dodaje nowe serwery.

 

„Co poszło nie tak? Mówiąc wprost: nie spodziewaliśmy się takiej liczby użytkowników” - napisała na blogu Bradshaw. Przyznajemy, że to było głupie, ale w ciągu ostatnich 48 godzin zwiększyliśmy liczbę dostępnych serwerów o 120%. To działa - zwiększa się ilość graczy, którzy mogą zacząć budować swoje miasta.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli SimCity

 

Ogolnie patent jes taki, ze trzeba zbudowac caly region, kilka miast, kazde bedzie specjalizowalo sie w czyms innym, bo inaczej nie da rady tego pomiescic. Mozna to zrobic samemu, ale wiekszy fun bedzie ze znajomymi :)

 

BTW gram od rana i zero problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, gra działa teraz bez zarzutu, wciąga (!) i im więcej gram tym widze że więcej jest do odkrycia. Ale wielkość mapy...coraz więcej odkrywam budynków a już nie mam miejsca by je stawiać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie patent jes taki, ze trzeba zbudowac caly region, kilka miast, kazde bedzie specjalizowalo sie w czyms innym, bo inaczej nie da rady tego pomiescic. Mozna to zrobic samemu, ale wiekszy fun bedzie ze znajomymi Dołączona grafika

Udaje Ci się dzielić edukacje na region? Bo ja jakoś nie mogę zdobyć żadnych studentów z poza miasta.

 

A tak odnośnie tego co ktos napisał że mapy można zapełnić w godzine. Samo zapełnienie jest możliwe ale spowodować że cały teren rozwinie się pod względem ekonomicznym, że urosną drapacze itp to wymaga wiele pracy. I wcale nie jest tak łatwo. Łatwo jest na poziomie wioski ale osiągnięcie średniego i gęstego zaludnienia to inna bajka.

 

Niestety o ile od rano nie było problemów z graniem to najwyraźniej po południu przybyło chętnych do grania i serwery się przeciążyły znowu. Widać wciąż wiele brakuje jeszcze od strony technicznej. Ale jest poprawa co pozwala wierzyć że wciągu najbliższych dni uda im się postawić odpowiednią ilość serwerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - aby zagęścić teren trzeba już kombinować, zwłaszcza ścieki i śmieci stanowią problem...

 

narazie w moim regionie mam 2 miasta, jedno olejowe, drugie z hazardem i to olejowe nie ma wogole plynnosci finansowej... a hazardowym przy populacji 60k wyciskam 11k dochodu na godzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, warto doplacac do wersji limitowanej te pare zlotych lub czy szukac kolekcjonerki...

 

Wiadomo jak to sie skonczylo z battlefieldem 3 ze lepiej bylo brac kolekcjonerke niz placic za kazdy dodatek 1/2 ceny gry.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam chwile przerwy, mam miasteczko na EU West 3 i zdjeli server "hardware upgrade"

 

tu jest info co sie dzieje jakby ktos chcial:

http://forum.ea.com/...1.page#27456857

 

Zdarzylem wybudowac juz farme solarna wiec moglem wyburzyc atomowke Dołączona grafika, obecnie mam ponad 6.000.000 w budzecie i rosnie, mimo tego, ze wplywy z podatkow sa przejadane.

 

Teraz nie wiem w ktora strone isc, w tej chwili mam wszystkiego po trochu, jest sortownia smieci, jest fabryka procesorow, troche oleju wyciagam, jest hala expo, male kasyna i lotnisko Dołączona grafika

 

Nie moge sobie poradzic ze smiecmi i prawdopodbnie winny jest tutaj AI, ktory wypada mega smiesznie

http-~~-//www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zcEaHT9mt-Y

http-~~-//www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NH-AyyXTmP4

 

Wozow do zbierania smieci tych niesortowalnych mialem chyba ze 15 przez chwile i potrafily oproznic tylko 1000 smietnikow z 4000, paranoja

 

Jakby ktos sie motal z zasobami wody, to teren kolo oczyszczalni sciekow sie dobrze nawadnia, tylko trzeba postawic pompy z filtrami Dołączona grafika

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to chetnie bym skorzystal... chcialem zrobic zielone miasto (farma sloneczna, recykling, zero przemyslu)... do tego albo turystyka albo hazard

 

no to dodaj mnie do znajomych w origin - moj login to wpisdu i znajdzisz moja kraine IV RP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spedzilem z ta gra kilkdziesiat godzin i musze stwierdzic, ze jest konkretnie zabugowana, a AI jest totalnie z****ne

 

Jak ktos chce poczytac to niech wbija na forum EA, nie chce mi sie przepisywac tego co tam sie dzieje, ogolnie jeszcze kilka dni temu polecalbym ta gre kazdemu, dzisiaj juz nie wiem, jeden z najwazniejszych skladnikow tej gry czyli AI jest tak debilne, ze szkoda gadac. Na dodatek kilka dni temu zrobilem sobie buga z tramwajami, okazalo sie, ze jak usunie sie stacje podczas gdy tramwaje sobie jezdza po torach, to jak sie pozniej zbuduje ja w innym miejscu to tramwaje juz ze stacji nie wyjezdzaja Dołączona grafika

 

Takich smiesznych bugow jest cala masa, ten produkt nie powinien wyjsc z fazy beta w takim stanie, ale najbardziej irytujace jest AI, cala komunikacja, uslugi po prostu leza i kwicza, autobusy, smieciarki jezdza w kolko, chocby ustawic pierdylion wysypisk smieci to i tak wszedzie nie dotra. Zabija to gre, na poczatku wszystko sie wydaje ok, ale jak sie zrobi ruch to sie calosc kladzie wpisdu.

 

 

#################

 

 

Nie no jeszcze dobitka

 

 

http://www.reddit.co...ding_regarding/

 

This basically explains that the population size is a total lie! MAxis artificially inflates population size through adding phantom occupant to a house, whom are neither a shopper or a worker.

 

Also, deleting a workbuilding deletes the actuall workers in the building, so if you keep restructuring to much, you could en up loosing all your workers, since the workers are created when the house is buildt, and not from the actual population.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kucyk
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej rozpierdala mnie to, że woda pod miastem wysycha... nawet mając średnie miasto 30-50k mieszkańców (co i tak jest rzeczą umowną, bo populacja w tej grze jest z[ciach!]a - jakby ktoś zrobił model matematyczny i dał go gimnazjaliście do poprawki) miasto wysycha zanim się zdąży na maxa wyspecjalizować (KG+następny budynek)

 

ciekawostka

gra nie rozroznia wieku simow i tak odblokowujac szkole srednia, mozna spokojnie pozbyc sie szkoly podstawowej (ktora zapewnia 4x mniej miejsc), tak samo ze szkola podyplomowa jak uda sie nam uniwerek postawic... inna ciekawostka, ze zostawiajac sam uniwerek simowie beda miec poziom techniczny, ale nie beda wyksztalceni...

 

w kilka godzin mozna doprowadzic miasto do upadku (surowce powinny sie zmniejszac 10x wolniej, a wody nie powinno ubywac, albo dac budynek pozyskujacy wode z glebin - niezaleznie od wiez cisnien)

 

inteligencja ruchu drogowego jest glupia: jak masz łuk alei i zrobisz skrzyzowanie T z droga to sie robi deadlock i trzeba wybużyć fragment alei... dziś grajac w regionie kucyka poszedlem do klopa na 5 minut, gre zostawilem, zeby kasy troche nazbierac, wracam - 1/3 miasta spalona... nie wiem, czy byla katastrofa, ale pomimo posiadania wielkiej strazy pozarnej i max ilosci wozow, nie moglem sobie z tym poradzic - co sie okazalo? wszystkie wozy utknely w korku!? KU RWA! już nie chce mi sie pisac o debilnosci autobusow i smieciarek, nie mozna tworzyc wlasnych linii i tras - ai jest na poziomie pierwszego dooma

 

marketing znowu zrobil swoje, skur#ysyny z ea obiecuja jakas darmowa gre 18 marca - pewnie cos w co wszyscy juz grali - cale moje zauroczenie ta gra minelo jak po update zniknal moj prywatny region z 3 moimi miastami... gra bez endgame'u, developerom życzę bolesnej śmierci, pozdro Dołączona grafika

Edytowane przez grzechuk
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej rozpierdala mnie to, że woda pod miastem wysycha... nawet mając średnie miasto 30-50k mieszkańców (co i tak jest rzeczą umowną, bo populacja w tej grze jest z[ciach!]a - jakby ktoś zrobił model matematyczny i dał go gimnazjaliście do poprawki) miasto wysycha zanim się zdąży na maxa wyspecjalizować (KG+następny budynek)

 

ciekawostka

gra nie rozroznia wieku simow i tak odblokowujac szkole srednia, mozna spokojnie pozbyc sie szkoly podstawowej (ktora zapewnia 4x mniej miejsc), tak samo ze szkola podyplomowa jak uda sie nam uniwerek postawic... inna ciekawostka, ze zostawiajac sam uniwerek simowie beda miec poziom techniczny, ale nie beda wyksztalceni...

 

w kilka godzin mozna doprowadzic miasto do upadku (surowce powinny sie zmniejszac 10x wolniej, a wody nie powinno ubywac, albo dac budynek pozyskujacy wode z glebin - niezaleznie od wiez cisnien)

 

inteligencja ruchu drogowego jest glupia: jak masz łuk alei i zrobisz skrzyzowanie T z droga to sie robi deadlock i trzeba wybużyć fragment alei... dziś grajac w regionie kucyka poszedlem do klopa na 5 minut, gre zostawilem, zeby kasy troche nazbierac, wracam - 1/3 miasta spalona... nie wiem, czy byla katastrofa, ale pomimo posiadania wielkiej strazy pozarnej i max ilosci wozow, nie moglem sobie z tym poradzic - co sie okazalo? wszystkie wozy utknely w korku!? KU RWA! już nie chce mi sie pisac o debilnosci autobusow i smieciarek, nie mozna tworzyc wlasnych linii i tras - ai jest na poziomie pierwszego dooma

 

marketing znowu zrobil swoje, skur#ysyny z ea obiecuja jakas darmowa gre 18 marca - pewnie cos w co wszyscy juz grali - cale moje zauroczenie ta gra minelo jak po update zniknal moj prywatny region z 3 moimi miastami... gra bez endgame'u, developerom życzę bolesnej śmierci, pozdro Dołączona grafika

 

Co do wody to jak postawisz oczyszczalnie sciekow to teren wokol sie nawadnia i tworzysz wtedy perpetum mobile, wystarczy postawic zaklad pompujacy wode w poblizu oczyszczalni, tylko nie zapomnij uzyc pomp filtrujacych wode :)

 

Jeszcze troche posiedzialem na forum EA i zupelnie odechcialo mi sie grac. Gra jest tak zabugowana i tak fatalnie napisana, ze szkoda gadac. Niech wam nie przychodzi do glowy usuwanie stacji tramwajowych, autobusowych, pogotowia czy policji, jak to postawicie w nowym miejscu to nie bedzie dzialac Dołączona grafika To jest bug do usuniecia ale co z robia z AI i sposobem w jaki simy sie zachowuja to nie mam pojecia, tego sie chyba nie da naprawic.

 

Tak jak pisal gosc wyzej, usuwajac industrial usuwa sie go razem z pracownikami, przez co moze dojsc do sytuacji gdy po odbudowaniu wszystkiego na 100 000 populacji (ktora i tak jest z [gluteus maximus] wzieta) nie bedzie pracownikow, bo wczesniej razem z budynkami pousuwalismy wszystkich dedykowanych simow - workerow Dołączona grafika Paranoja Dołączona grafika

 

Ta gra nie ma nic wspolnego z symulacja, jak opadnie pierwszy kurz i euforia i czlowiek chce troche poeksperymentowac to zaczynaja dziac sie cuda Dołączona grafika

Edytowane przez kucyk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika właśnie padł cały mój entuzjazm...dobrze że kupiłem też StarCrafta. Tyle że kasy szkoda.

Może naprawią większość z tego jak będzie wielki hałas na forach.

 

Co do śmieciarek, straży i autobusów to rzeczywiście masakra jakaś. Jeżdżą stadami w te same miejsca a reszta nie obsługiwana.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nadal trafia wielkość map. Pograłem chwile 3 miasta różnego rodzaju i niestety nie potrafie sie ogarnąć z rozmieszczeniem wszystkiego. Wielkość map z SC4 mi się marzy. I taki cały region.

Do tego wkurza mnie brak realizmu wizualnego. Gra ma potencjał ale wizualnie bliżej mi do City XL.

 

Co do rozgrywek to dobrze że piszecie o tych bugach bo już miałem kilka razy chęć usunąć kilka ważnych budyków ale narazie bardziej poznaje niż buduje...

 

Oczywiście pogram jeszcze bo narazie jestem na etapie zauroczenia.

 

Może mi ktoś powiedzieć jak sie niweluje teren?

 

 

A jeszcze jedno.

Wczoraj chciałem wysłąć jakieś surowce do sąsiedniego miasta. Komunikat: nie masz połączenia drogowego z tym miastem. No ok. Rzeczywiście dzieliły mnie z drugim miastem góry i doliny więc myśle że pewnie tak jest ale patrze na region i mamy połączenie autobusowe. To jest połaczenie drogowe czy nie?

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielke za linki i komentarze bo biję się z myślami od kilku dni by kupić tę grę, ale najpierw stwierdziłem, że poczekam chwilę przez serwery a teraz jak przeczytałem kilka powyższych postów to już mi się odechciało totalnie, przynajmniej 120 zł w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić to dobrze musieli by to z pół roku przekodowywać...Dobrze-przenieść ai i reszte symulacji z chmury na pc...

Wątpie by to zrobili...czujcie się wydymani.

Przykre to ale...głosowanie portfelem po fakcie z takim producentem jak ea nie ma sensu, kasy nie zwrócą, jakości produktu(przyszłych produktów) nie poprawią...ich akcje lecą na łeb i na szyję, więc tłuką masowo giery i przyśpieszają premiery róznych marek.

Był ME3 skopany, był gorszy niż poprzednio DS3, tera macie simprzedmieście....i total niewypał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno.

Wczoraj chciałem wysłąć jakieś surowce do sąsiedniego miasta. Komunikat: nie masz połączenia drogowego z tym miastem. No ok. Rzeczywiście dzieliły mnie z drugim miastem góry i doliny więc myśle że pewnie tak jest ale patrze na region i mamy połączenie autobusowe. To jest połaczenie drogowe czy nie?

 

Może wzięli przykład z granicy Polsko-Ukraińskiej? Teoretycznie też mamy połączonie autobusowe, tyle że z piechtobusem przez przejście graniczne Dołączona grafika Więc niby jest ale nie ma Dołączona grafika

 

Wiem że bez takich jak Wy tematu by nie było, wiadomości o grze też nie, ale mimo to zapytam, dlaczego w dzisiejszych czasach, kupujecie gry zaraz po premierze?

1) Ani to tanie rozwiązanie, więc i nie opłacalne

2) Kot w worku, co najczęściej kończy się tak..znów, nie opłacalne :(

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...