Skocz do zawartości
artuditu

Sim City 5

Rekomendowane odpowiedzi

SIM City 5 zapowiedziany.

 

Dla mnie jedna z lepszych wiadomości ostatnich lat :)

 

 

News z:

 

SimCity 5 oficjalnie zapowiedziane! – GeekWeek.pl

 

Jedyne co mnie martwi po filmiku to wymagania bo pewnie będą nie małe jak na SC przystało.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz brak kontynuacji najlepszych tradycji? Jak zrobią coś ala CXL to sukcesu nie będzie a na ostatnim "sim city" się przejechali; jak dla mnie to musi być coś jak Sim City 4 + nowe elementy + super grafika i dźwięk. Inaczej klapa i doopa zbita...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest nieźle, wygląda jak stare dobre SimCity. Tylko tekstury budynków coś takie mało realistyczne przez co wszystko wygląda cukierkowo. Oby to jeszcze dopracowywali.

Podoba mi się ruch na ulicach i chodnikach, tramwaje, kolej... co z metrem i kolejką nadziemną?

 

A tak przy okazji ciekawe czy to że nie włączyli antyaliasingu to po to by nie pokazać jak gra przymula? Dołączona grafika

 

 

EDIT

Rekomendowana konfiguracja PC (nie minimalna!)

 

Processor:

Intel Core i5 or faster

 

Operating System:

Windows 7

 

RAM:

4GB RAM

 

Graphics Card:

nVidia GTX 275 or better, or ATI 5850 or Better

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z metrem i kolejką nadziemną?

 

Metra nie ma, pozostaja autobusy i kolej naziemna choc nie do konca wiadomo jak bedzie sie ona sprawdzac w obrebie miasta. W zasadzie wycieto wszystko co znajduje sie pod powierzchnia ziemii, wliczajac w to takze kanalizacje (woda "rozchodzi sie" siecia drog). Kto wie, moze planuja wydac dodatkowe DLC z metrem. Warto tez pamietac, ze samo miasto rowniez bedzie mniejsze niz w czworce choc gra ma niby nadrabiac mozliwoscia wspolpracy w obrebie calego regionu.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię małych miast i małych map. Ale jeśli region będzie przemyślany można budować dzielnice a z regionu super miasto.

Wielkość map pewnie ograniczą możliwości sprzętowe komputerów. Oby optymalizacja była na wysokim poziomie.

Oczywiście licze na późniejsze DLC z rozbudową środków komunikacji, w citybuilderach to dla mnie co najmniej 1/3 zabawy z takiej gry. Dlatego bardzo lubie Cities in Motion.

 

Do bety też się zapisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w simcity na fejsie. Grę wydało EA playfish. Gra jest pozbawiona ekonomii, zamiast tradycyjnych podatków etc masz kulturę, która wystarcza aby ludzie ochoczo się osiedlali. Trochę mnie to już znudziło, ale chcę zbudować jeszcze kopalnię diamentów. Brakuje mi do niej w tej chwili 64 diamenty. Oczywiście nie kupuję, można je czasem wygrać lub czasem zdobyć w queście.

 

Ogólnie gra o tyle ciekawa o ile grasz online ze znajomymi z fejsa, jak się moim znajomym znudziło to przestała być interesująca i pewnie zakończę budowę mojego miasta po osiągnięciu kopalni.

 

Mam nadzieję, że simcity 5 wróci do tradycji z 3. To była najlepsza część wg mnie do tej pory. Nowe elementy mogły by się pojawić oczywiście bo to nie remake, ale nie takie jak w tym fejsowym, gdzie na kilometr jedzie newage'm.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie martwi cukierkowość grafiki.

Rozwiązania co do regionów w SC4 były całkiem przyzwoite jedynie on line dołożyć i gra muzyka.

Przesyłanie sobie save`s meilami jest lekko uciążliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie cukierkowata. Te kolory zbyt jaskrawe i nienaturalne.

Ja buduje miasta głównie po to by je oglądać, takie bajkowe barwy są dalekie od tego. Wole rodzaj grafiki taki jak np w CitiesXL.

 

Nie podoba mi sie jescze jedno co teraz dopiero widać - regiony zbyt od siebie oddalone co eliminuje zbudowanie super miasta. Co nie było żadnym problemem w 4 części serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie jescze jedno co teraz dopiero widać - regiony zbyt od siebie oddalone co eliminuje zbudowanie super miasta. Co nie było żadnym problemem w 4 części serii.

 

Dokładnie miałem o tym pisać. Skoro mapy są małe tak by były dzielnicami to jak łączyć te dzielnice? co prawda za mało jeszcze wiemy ale i tak zaczyna to bardziej martwić od cukierkowatości Dołączona grafika

 

Co do efektów wizualnych też jestem zwolennikiem bardziej realnej grafiki, czasem brudno miastowej, takiej polskiej Dołączona grafika

Tam gdzie trzeba kolory powinny być jaskrawe jak tu ale w dzielnicach przemysłowych, robotniczych już nie koniecznie.

 

Rozpudowa istniejących budynków zdecydowanie na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam idzie granie? Ja przez weekend zagralem kilka razy, za ostatnim razem udalo mi sie wyprodukowac zyski rzedu ponad 20.000 eurosimow na godzine przy ogromnych kosztach utrzymania ogromnej elektrowni wiatrowej Dołączona grafika. W banku lezalo 1.5mln eurosimow i nie za bardzo bylo co z tym zrobic. Populacja cos kolo 30 tysiecy ludzikow i wciaz rosla, tylko problem ... nie bylo za bardzo gdzie ich upakowac...

 

Mam nadzieje, ze mapy beda troche wieksze w pelnej wersji, bo bardzo szybko braklo miejsca, a 90% rzeczy jest zablokowanych, jak mapy zostana takie jakie sa to nie wiem gdzie to pomiescic...

 

Preorder juz zlozony, nie moge sie doczekac Dołączona grafika

 

Co do efektow wizualnych, to w opcjach jest sporo filtrow ktore mozna nalozyc, mysle, ze kazdy znajdzie cos przyjemnego dla oka.

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie.

Zapraszam Was na forum poświęcone i stworzone specjalnie dla gry SimCity.

http://www.simcity.pusku.com

 

Nie zarabiamy na forum, chcemy stworzyć miejsce dla społeczności SimCity, ponieważ forów o tej tematyce jest po prostu zbyt mało. Zapraszam Wszystkich serdecznie do rejestracji, na prawdę warto gdyż na forum pojawiają się newsy o najnowszej odsłonie, a samo forum oferuje dużo więcej niż tylko informacje ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...