Skocz do zawartości
forttres

Corsair H 100

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzisiaj złożyłem swojego kompa z chłodzeniem wodnym corsair H 100, ale strasznie brzęczy w nim pompka na procesorze oryginalna od zestawu. Ma ktoś z was podobny problem czy to tylko tak na początku, po odłączeniu wiatraków od zestawu brzęczenie nie ustało.

 

płyta główna Asus SABERTOOTH P67

procesor Intel Core i5 2500k

pamięć 16 GB Patriot Sector 5

zasilacz Corsair AX 750W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycisk działa po naciśnięciu włączają się kontrolki ludek nie świeci z informacji zebranych w internecie jest to wada fabryczna podobno poszła wadliwa seria

 

dokładanie to samo co w linku:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedż forum corsaira - jeśli masz 3 pinowe wentylatory to pompa hałasuje. Musisz zgłośić RMA na stronie producenta i wyślą Ci 4pinowe PWM bez odsyłania czegokolwiek (jest to wyjątkowa procedura z racji na wadę fabryczną, mi doszły UPSem w kilka dni po zgłoszeniu sprawy).

http://www.corsair.com/us/ i tam gdzieś w technical support. Z tego co teraz widzę to trochę pozmieniali i trzeba założyć konto, ale to dobrze bo mieli dużo zgłoszeń i się gubili.

 

Tutaj masz link do przykładowego topicu jeśli zamulili z odpowiedzią na twoje zgłoszenie. Gość pod nickiem RAMGUY odpowiada i pogania tech support.

http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=116965

Musisz wtedy tak jak tam wkleić numer RMA Twojego zgłoszenia w topicu i opisać, że nie odpowiadali.

 

Najskuteczniejszą metodą jest zadzwonienie na numer USA Corsaira - możesz to zrobić za darmo przez np. Skype'a (bez zadnych srodkow na koncie - bez obaw :) ) - jest to infolinia na zasadzie naszego 0800. Problemem może być jakość rozmów na Skype i bariera językowa, ja jednak zadzwoniłem bo jakiś problem się wdarł z moimi danymi osobowymi, koleś mi po prostu powiedział, żebym zrobił kolejny request, w którym opisałem żeby zignorowali poprzedni i wentylatory były po trzech dniach u mnie.

 

 

ZANIM ZROBISZ COKOLWIEK spróbuj tej metody (oczywiście nadal mówimy o 3pinowych wentylatorach):

na włączonym kompie zatrzymaj wentylatory na chwilę (wtedy burczenie powinno być niezatłumione przez wentyle) i po kilku sekundach burczenie powinno ustać.

Ja mam H100i także nie wiem czy ta metoda zadziała, ale warto spróbować. Jeśli tak, opisz to także podczas zgłoszenia - oznacza to wtedy, że na 100% wentyle są winne i ukrucisz zbędnych pytań z ich strony.

 

Corsair może dawać du*y, ale customer service/tech support jest O.K.!

 

Jeśli chcesz sobie oszczędzić uszu w czasie realizacji tego wszystkiego - podepnij wentyle bezpośrednio do płyty głównej i kontroluj je za pomocą dołączonego do MB programu albo jakiegoś innego - swoją drogą jeśli wtedy pompka ucichnie jest to kolejna diagnoza że jest to ich wina.

 

Całość problemu bierze się z tego że 3pinowe wentylatory biorą za dużo prądu i przy dużym obciążeniu pompa zaczyna hałasować.

Jeszcze jedna rzecz - pamiętaj, że te wentyle które masz i te które dostaniesz, nie są najwyższych lotów. Są ok, ale z tego co wiem są gorsze od tych na których są wzorowane, czyli Corsair SP120 (a na pewno nie jest to noctua >70PLN/szt.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ten problem, nie wiem co mają wentyle do pompy, ale ja tymczasowo podłączyłem pompkę przez adapter molex z wlutowaną diodą prostowniczą, obniża trochę napięcie pompki, bo to właśnie za duże napięcie powoduje ten hałas, stukot. Ja reklamowałem przez sklep i po 10 dniach dostałem nowy, ale bez zmian nadal hałas, dopiero za 3 razem dostałem wolny od wad, chodzi już u mnie ponad rok, pompka bezszelestna. A wentyle mam pod płytą, bo ten kontroler od Corsair jest wyjątkowo kiepski, zwykle program do konroli obrotów od producenta plyty jest o wiele lepszy, krzywe obrotów w zależności od temp sobie można ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...