Skocz do zawartości
ViruS001

Modernizacja komputera do 750zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na to, że płyta główna mi się spaliła w serwisie powiedzieli, że można by było coś wymienić bo obecna (spalona) płyta główna nie jest zbyt popularna i bardzo ciężko dostać nową. Teraz tak sobie myślę i może byście mi pomogli coś ulepszyć.

Najważniejsza jest płyta główna.

 

Obecny zestaw:

CPU: Intel Core 2 Duo CPU E4700 | 2.60GHz

RAM: Kingston 2x1GB PC2-6400 (400MHz) DDR2

MB: Gigabyte P-31-DS3L (spalona)

HDD: Seagate ST3320613AS (320GB)

GPU: NVIDIA GeForce GT220 | GT216 - A2 (40nm)

Zasilacz: Jakiś IBOX 430W - 450W (coś takiego)

 

Liczył bym na zmianę płyty głównej bo jest to najważniejsze, ramu na DDR3 i procka może jakiegoś lepszego do 750zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium Dual Core G840 2,8 Ghz - 258 zł

 

ASRock H61M/U3S3 - 228 zł

 

Goodram 4GB DDR3 1333 mhz CL9 - 69 zł

 

Seasonic ET 400W - 155 zł

 

Razem : 737 zł , ceny z morele.net .

 

Zasilacz dałem nowy bo twój to szrot totalny .

 

Po sprzedaniu obecnego procka , ramu i karty może uda się uzbierać na Vertex3D HD4850 1GB DDR5 .

 

Sporo szybsza niż padaka GT220 .

 

A co do tego twojego GB - nie dziwota że nówek nie idzie dostać jak płyta od jakiegoś czasu nie jest produkowana , firmy nadal klepię dziwne lowend płyty na chipsetach G31/G41 .

 

Sporo tych płyt jest na allegro - nie dawno sam widziałem jedną sztukę za ~ 100 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to jakąś racje masz jednakże wytrzymuję cały czas, nie było z nim żadnych problemów przez 3 lata i nadal nie ma. Jedynie co się pali to osprzęt inny, ostatnio wymieniałem kartę graficzną bo się spaliła a miałem 8800GT, a teraz płyta główna. Dziękuję Ci za pomoc jednakże mam do Ciebie pytanka.

 

Pytania do Ciebie:

Czy ten zasilacz co podałeś na pewno wystarczy? Bo ma 400W

Czy nie lepiej wsadzić procka np. Intel pentium dual core E5700? Prawie ta sama cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SS spokojnie wystarczy do tego sprzętu - dobry i mocny zasilacz , nie ma co do niego porównywać twojego IBOXA .

 

G840 jest dużo szybszy niż stary E5700 , wydajnościowo to poziom E7xxx a do tego nowsza platforma ze wsparciem dla Ivy Bridge .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elomelo To nie wina zasilacza tylko moja. Kartę graficzną spaliłem bo się bawiłem w podkręcanie (Nie wiem czego no ale :D ), a co do płyty głównej to sam nie wiem, było coś pomieszane w BIOS'ie ale nie wykluczam innym czynników. Jednakże nie piszę, że mój obecny zasilacz to jest najlepszy czy coś, piszę tylko, że wytrzymuję :)

 

 

@reyden Ok. Dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...