Skocz do zawartości
ziomekkalisz

problem z grami!

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, chcialem sobie ostatnio pograc w bioshocka 2 i the darkness 2...ale mam problem, po ok 5-15 min grania w bioshocka komp sie walacza, jaky nagle zostalo odciete zasilanie(musze przelaczyc guzik na zasilaczu bo inaczej nie chce sie uruchomic), przepuszaczam, ze to zasilacz-i tak mialem kupic nowy- ale to nie duzy problem, kiedy chce zagrac w darkness juz po pierwszym ekranie startowym wyskakuje bsod, i komp sie restartuje, tak za kazdym razem...

Konfiguracja mojego kompa to:

-geforce gts 250 - 512mb

-zasilacz chieftec 450W

-HDD samsung: 500gb i 640gb

-goodram 2x4gb

-mobo: gigabyte ga-970a-ud3

-proc: AMD FX-6100

Narazie wszystko na oryginalnym chłodzeniu.W przyszlosci, po kupnie nowej karty i zasilacza, zwoduje go.

Edytowane przez ziomekkalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam najnowszy (F4), po pierwszym tescie(1440x900) furmarkiem komp sie wylaczyl..przy jakis 77 stopniach poszedlem zrobic sobie herbaty, jak wrocilem, to juz byl niezywy, wiec poczekalem az ostygnie i znow odpalilem, tym razem wysiadl przy 74 stopniach i rozdzialce 1280x1024.Pierwszy test trwal ok 5 min a drugi ok 4..

Edytowane przez ziomekkalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź zasilacz miernikiem. Pewnie swoje lata ma i nie do końca oddaje to co na nim pisze(szczególnie jeżeli był mocno eksploatowany).

 

Ps. Przelecenie "długotrwałe" Goldmemory też by się przydało.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiec nie bede sprawdzal poniewaz nie posiadam obecnie miernika(wiem, ze zakup takowego to kwestia chwili, ale nie mam na to czasu)..a zasilacz nie jest zbyt mocny, poniewaz producent nie podawal mocy na lini 12v (160 w) tylko calkowita. Zamierzam sprawic sobie enermaxa naxn 850W ok 540 zl, kupuje go na wyrost.Nie to mnie martwi, przejmuje sie BSODami, ktore wysypuje system przy uruchamianiu wymienionej w temacie gry, to napewno nie wina slabego trzymania napiec.Swoja droga co myslicie o tej zasilce: Enermax NAXN ENM850EWT • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz o mocy 850w jest Ci niepotrzebny, to nic, że kupujesz go przyszłościowo ale żeby GPU pobrało 850 musiał byś robić SLI /CF.. do tego będzie Ci pobierał więcej prądu co leci dalej z rachunkami za prąd. Wystarczy Ci xfx 450w zasilacz bd wystarczający nawet kiedy będziesz modernizował inne podzespoły. Ja bym jeszcze sprawdził pamiątki, spróbuj na 1 kości jak cały czas bd to samo to przetestuj je memtestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten szef to co za model dokładnie ?

 

Podejrzewam że nie daje rady z zasilaniem elementów - GTS250 bierze od 120 do 150W , do tego ten FX też trochę bierze ( jego TDP to 95 W ) .

 

Intryguje mnie to co napisałeś :

 

ponieważ producent nie podawał mocy na linii 12v (160 w) tylko całkowitą

Czyli co - na tabliczce znamionowej pisze że zasilacz na linii +12V ma tylko 160W ?

 

Możliwe że to jest jego wina .

 

Podaj dokładny model i jak możesz to zdjęcie tabliczki znamionowej , ile już go masz - bo moc zasilaczy spada wraz z ich wiekiem .

 

A co do wyboru nowego zasilacza - to proponował bym w tej cenie co innego np. :

 

Thermaltake Toughpower Grand 750W 80+ Gold Modular za 552 zł , moc na linii +12V to 720W czyli raptem 30W mniej niż ww. NANX a do tego ma certyfikat 80+ Gold .

 

Albo SeaSonic SS-750HT za 454 zł , moc na linii +12V to 744 W i certyfikat 80+ Silver .

 

Ceny z morele.net .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten szef to co za model dokładnie ?

 

Podejrzewam że nie daje rady z zasilaniem elementów - GTS250 bierze od 120 do 150W , do tego ten FX też trochę bierze ( jego TDP to 95 W ) .

 

Intryguje mnie to co napisałeś :

 

 

 

Czyli co - na tabliczce znamionowej pisze że zasilacz na linii +12V ma tylko 160W ?

 

Możliwe że to jest jego wina .

 

Podaj dokładny model i jak możesz to zdjęcie tabliczki znamionowej , ile już go masz - bo moc zasilaczy spada wraz z ich wiekiem .

 

A co do wyboru nowego zasilacza - to proponował bym w tej cenie co innego np. :

 

Thermaltake Toughpower Grand 750W 80+ Gold Modular za 552 zł , moc na linii +12V to 720W czyli raptem 30W mniej niż ww. NANX a do tego ma certyfikat 80+ Gold .

 

Albo SeaSonic SS-750HT za 454 zł , moc na linii +12V to 744 W i certyfikat 80+ Silver .

 

Ceny z morele.net .

 

ten thermaltake calkiem ciekawy, no i wlasnie nie chce wzjsc na laika , ale jaka roznica jest miedzy 2 a np 4 liniami +12v, znaczy nie jestem pewny na jakch zlaczach oprocz atx jest to uzywane...PCI? tabliczke chcialem umiescic juz w poprzednim poscie ale niestety kabel od aparatu wymowil mi posluszenstwo ;p.Linie 12 sa jednak dwie i jedna to 168 a druga 180, zreszta sam widzisz.Zaraz wyjme jedna kosc i pobawie sie memtestem.

 

Ps: Zalezy mi zeby zasilacz posiadal 4 zlacza pci poniewaz bardzo prawdopodobnie bede chcial zrobic crossfair z dwuch radkow 6870 lub 6850

 

 

Ps2: Puki mieszkam z rodzicalmi(mysle ze jeszcze ze 2 lata napewno) nie martwie sie o zjadane waty, a nie chce, zeby przez ten czas mi ich zabraklo :D(obecny zasilacz mam ponad 2 lata)

 

niestety nie udalo mi sie zalaczyc zdjecia wiec bede probowal, moze sie uda..z gory przepraszam za ortografie w obecnych juz i nastepnych postach.

 

Po wylozeniu jednej kosci BSOD wyskoczyl jeszcze przed ekranem startowym gry..a memtest nie chce isc, mowi o zbyt duzej alokacji pamieci, o ile dobrze zroumialem, i, ze mam kupic wersje pro, znasz moze jeszcze jakies programiki, ktore sprawdza mi pamiec w dual ch.??

Edytowane przez ziomekkalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz powinien spokojnie dać radę. Możesz dla pewności go rozkręcić i sprawdzić, czy nie ma napuchniętych kondensatorów.

Twój GTS250 ma osobne zasilanie pci-e 6pin? Czy to jakiś Green?

 

BuldoPatch'e masz zainstalowane? Były wydane jakieś poprawki mające poprawić współpracę W7 i buldków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuść na parę godzin OCCT lub Orthosa na cpu, monitoruj temp. widzę, że był.

Następnie Furmarka na gpu, pilnuj temp.

Jaką masz obudowę? Zasilacz na górze, dole wentylatorem do góry, dołu. Jak jest zorganizowana wentylacja obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj kilka postow wyżej....

 

Dzięki, przeczytałem.

Sprawdź czy chłodzenie karty nie jest zbyt zakurzone, przedmuchać, wyczyścić.

Sprawdź czy jest lepiej po zdjęciu boku obudowy.

Jeśli karta jest po gwarancji, zmień pastę pod radiatorem jeśli wcześniejsze zabiegi nie pomogą.

Jeśli karta jest na gwarancji, sprawdź w innym komputerze, wysypie się po paru minutach, na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boku obodowy nigdy nie zakladam, czyscilem bebechy jakis miesiac temu, w tym karte-jest ona jeszcze na gwarancji, zostala kupiona troche ponad rok temu.

 

Karta na plycie asus m2n4 z prockiem amd athlon 3800+ nie wysypala sie nawet po ok godzinnym obciazeniu, przy tym samym zasilaczu...mimo wszystka sadze, ze przy mojej konfiguracji poprostu zasilacz nie wyrabia(to tylko moje przypuszenia)

 

Ps zauwazylem, ze karta podobciazeniem wydaje ciche ale dziwne dzwieki- jakby cykliczne rozkrecanie sie wentylatora ale w wysokich tonach.

Edytowane przez ziomekkalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

- Pamięci RAM testowałeś - sprawne (jeżeli używałeś Memtesta to sprawdź je także gold memorem - znajdziesz go w paczce z programami Hiren's bootCD)

- procek - temp. OK- sprawny

- grafika sprawdzana na innym kompie - OK.

 

Sprawdź inne sterowniki do grafiki.

Spróbuj załatwić skądś inny zasilacz.

Sprawdź kondensatory na płycie głównej czy nie są czasem napęczniałe.

Przedmuchaj slot PCI-Express 16x, oraz sloty na pamięci RAM.

Zamontuj grafikę w innym slocie PCI-e.

Sprawdź czy radiator nie odkleił się od chipsetu. Zamontuj nadmuch nad nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może wina nie jest w puszcze a w gniazdku. Nie masz gdzieś wśród sąsiadów spawacza, albo kogoś kto nagle potrzebuje bardzo dużego prądu? Ew. jeśli masz jakiegoś znajomego elektryka, mógłby sprawdzić napięcie linii, tudzież inne jej parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może wina nie jest w puszcze a w gniazdku. Nie masz gdzieś wśród sąsiadów spawacza, albo kogoś kto nagle potrzebuje bardzo dużego prądu? Ew. jeśli masz jakiegoś znajomego elektryka, mógłby sprawdzić napięcie linii, tudzież inne jej parametry.

 

W sumie nie wiem, mam fajna dupe nad soba, ale ona raczej pradu tyle nie wpierdziela, obok mieszkaja jakies dziadki, a podemna i w reszcie budynku sa firmy(novum, i cersanit)

 

Podsumowując:

- Pamięci RAM testowałeś - sprawne (jeżeli używałeś Memtesta to sprawdź je także gold memorem - znajdziesz go w paczce z programami Hiren's bootCD)

- procek - temp. OK- sprawny

- grafika sprawdzana na innym kompie - OK.

 

Sprawdź inne sterowniki do grafiki.

Spróbuj załatwić skądś inny zasilacz.

Sprawdź kondensatory na płycie głównej czy nie są czasem napęczniałe.

Przedmuchaj slot PCI-Express 16x, oraz sloty na pamięci RAM.

Zamontuj grafikę w innym slocie PCI-e.

Sprawdź czy radiator nie odkleił się od chipsetu. Zamontuj nadmuch nad nim.

 

stery jakos teraz zaktualizowane, kondesatory sa cale(nie znam sie na tych japoncach, ale zadnego nie wydelo :P) sloty pci i ramu czysciutkie, radiator siedzi dobrze, i parzy przy kazdym kontakcie z moimi palcami.W poniedzialkowych planach mam kupno enermaxa 850, o ktorym wspomnialem kilka postow wyrzej :D.Pozostaje mi wrzucic grafe w inny slot ale to moze jutro bo dzisiaj mam za duza zwale po ciezkim dniu, zeby znow cos przestawiac w komipe.Pzdr. Edytowane przez ziomekkalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowalem winde, zmienialem sloty karty i ramu, nawet porzyczylem inne od kumpla dla testow, niestety wynik ciagle ten sam...bsod.mysle czy to nie wina NB, jest tak goracy w spoczynku, ze nie utrzymam na nim wiecej niz zekundy palca, ale puki nie wlaczam darknessa to chodzi stabilnie, jakies 5 sec. po jego odpaleniu-siada, i tak za kazdym razem.Gdybnby ktos chcial mi pomoc to zalaczam zdjecie bsoda.

post-191772-0-91044900-1332703201_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...