Skocz do zawartości
goldi11

Ocz Revodrive, czy to sie w ogóle opłaca?

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu a dokłądnie to 07/02/2012 - 15:35 pojawiła się informacja że ceny dysków ssd Kingstona spadną nawet o 15%.

Dziś zerknąłem na ceny i widzę że Dysk SSD OCZ Vertex 3 120 GB, 2.5", SATA3 kosztuje 650zł, a jeszcze nie dawno kosztował 850zł.

Czy to juz ta wielka obniszka? Czy jeszcze czekać?

 

Drugie pytanie to który dysk wybrać? Czytałem juz kilka recenzji i najlepszy wybór to

Crucial M4

Samsung 830

OCZ Vertex 3

Osobiście jestem już od jakiegos czasu zwolenniekiem OCZ, ale purepc poleca Crucial i nie wiem który bedzie lepszy, no i jeszcze Samsung który wyskoczył jak z pudełka.

Co wy polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertexa 3 odradzam ze względu na to że jest na SF-2281, często się wieszają aczkolwiek czym nowszy firmware tym jest lepiej i mniej zwisów (bluescreenów). Kiedyś to normą było 1 dziennie (8 godzinne użytkowanie komputera w pracy) obecnie 1 na tydzień lub rzadziej.

Polecam Samsunga 830 ze względu na dobre wyposażenie (adapter do moroniarzu, oraz Norton Ghost w standardzie) oraz jak na razie bezawaryjny firmware.

Crucial jest OK, ale ostatnio pojawił się problem z firmwarem (5000 godzin) oczywiście można go łatwo rozwiązać, ale w dalszym ciągu można kupić dysk z wadliwym softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na Smasunga 830, ostatnio na PurePC był spory test SSD 128GB, zajrzyj, a się przekonasz, że samsung jest najlepszym wyborem, nie trzeba do tego zakładać nowego tematu na forum, wystarczy przeczytać test :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na Smasunga 830, ostatnio na PurePC był spory test SSD 128GB, zajrzyj, a się przekonasz, że samsung jest najlepszym wyborem, nie trzeba do tego zakładać nowego tematu na forum, wystarczy przeczytać test :)

 

Oczywiście czytałem ten test :) Dlatego umiesciłem Samsunga na mojej liście "albo" :) Szkopuł w tym że ten Samsung jest jeszcze drogi :(

 

Ale moje piwersze pytanie brzmiało, czy to już te wielkie obniżki? :)

Edytowane przez goldi11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moje piwersze pytanie brzmiało, czy to już te wielkie obniżki? :)

 

Wątpię, a jak na razie obniżkę cen zapowiedział tylko Kingston, zaś reszta producentów nie odpowiedział wprost, czy pójdzie w jego ślady. Mozliwe, że na obniżce najpierw będą chcieli zarobić sprzedawcy, utrzymując ceny zbliżone do aktualnego poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wytłumaczyć spadek ceny o 150-200zł w 2miesiące(przypadek Vertex3)? Normalna kolej rzeczy?

W sumie to prawidłowe pytanie z mojej strony powinno brzmieć: czy opłaca się teraz kupować dysk SSD?

Znalazłem ofertę na Crucial M4 128Gb - 650zł i Samsung 830 128Gb - 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wytłumaczyć spadek ceny o 150-200zł w 2miesiące(przypadek Vertex3)? Normalna kolej rzeczy?

W sumie to prawidłowe pytanie z mojej strony powinno brzmieć: czy opłaca się teraz kupować dysk SSD?

Znalazłem ofertę na Crucial M4 128Gb - 650zł i Samsung 830 128Gb - 700zł

 

Wiesz, OCZ Vertex 3 cieszą się szemraną opinią przez wcześniejsze kłopoty z SF-2281, które niekoniecznie muszą już występować, ale stąd może wynikać niska cena - za 650 zł brałbym jednak M4 albo jak masz kasę 830-ke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD Write Endurance 25nm Vs 34nm tutaj test na wytrzymałość. Niestety nie mam kiedy przeglądnąć temat i wysunąć wnioski.

 

Też staje obecnie przed wyborem między tymi dwoma modelami. Znalazłem w sklepie najtańszą ofertę m4 za 649PLN (3 lata gw) lub Samsung 830 za 739PLN (2 lata) lub 830 za 792 (3 lata). Zastanawiam się teraz czy samsung jest wart dopłacenia? I który będzie mimo wszystko bardziej wytrzymały. Po ostatnich przejściach dane jak dla mnie są najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno wymieniłem RevoDrive 110GB na Samsunga 830. Różnicy w praktyce nie ma żadnej, zresztą na papierze też są porównywalne. Revo nie ma TRIM, nie zauważyłem żeby wpłynęło to w jakikolwiek sposób na wydajność, a główna zaleta jest taka, że nie zajmuje portu SATA i nie ma kolejnych kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...