Skocz do zawartości
thunder_pl

Raspberry Pi

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi jak na przeciętnym telefonie z androidem. Flasha nie instalowalem - o ile sie w ogole da.

 

z mniej ciekawych sytuacji - po nalepieniu radiatorków zaczął mi wariować, układ HUB/Ethernet co chwila się włączał-wyłączał (gasły diody ethernet, brak napięcia na USB)

co jakiś czas sama malinka się restartowała.

 

po odlepieniu radiatora z dodatkowego układu i wyłączeniu urządzenia na 5min - wszystko wróciło do normy ...

 

 

z tego co czytałem to dość znana przypadłość wszystkich malinek, od samego początku. Jak dla mnie dosyć niepokojąca ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to będzie z tylu malinek zrobione (malinowy tort ?) ?

 

A nie myślałem nawet nad tym, żeby je jakoś połączyć. Po prostu codzienne rzeczy. ;] 

 

 

Maciek jakby Ci się znudziła zabawa to chetnie przygarnę jeden w uczciwej cenie. Planuje mini HTPC + emulowanie PSX. Mam co prawda Xperię Z i MHL, ale jakoś to nie działa tak jakbym chciał.  ;)

 

Uczciwą cenę masz na RS, to są takie grosze, że już teraz Ci mogę powiedzieć, że tego nie sprzedam, tak jak i ver1 nie sprzedam, bo wolę już nawet zostawić do kolekcji, niż się bujać z wysyłką. ;)

Zresztą te maliny będą zaangażowane do rzeczy codziennego użytku, więc nie przewiduję pozbywania się ich. Samej zabawy z RPi, arduino i galileo mam pod dostatkiem, więc to nie jest tak, że chcę czegoś "spróbować" apotem się pozbyć, mam już wszystko zaplanowane i dograne.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zacząć zabawę z RPi2, są już jakieś książki do tego ?

Bo jest kilka ciekawych pozycji do RPi B+ i zastanawiam się czy to nadal wszystko aktualne.

W wakacje chciałbym zabrać się za jakiegoś dronka, ale nie mam źródeł ;_;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zacząć zabawę z RPi2, są już jakieś książki do tego ?

Bo jest kilka ciekawych pozycji do RPi B+ i zastanawiam się czy to nadal wszystko aktualne.

W wakacje chciałbym zabrać się za jakiegoś dronka, ale nie mam źródeł ;_;

 

Oczywiście, że jest aktualne, więc śmiało korzystaj z dokumentacji 1nki...

Co do drona i źródeł to google.pl jest najlepszym źródłem. Nie wiem czy stworzono książkę pt "rpi jako dron" ale wystarczy samemu wygooglować klika modułów, sklecić i będzie, osobiście nigdy nie miałem książki Rpi, bo po co? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za info :D

RPi jako dron na pewno nie ma, ale mając odpowiednią wiedzę, spokojnie się to ogarnie bez konkretów (w sensie dokładnie np.: jak podpiąć kabelki czy gotowego kodu).

Taka układanka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nowa malina ma poprawioną kartę sieciową? w mojej obecnej sytuacja jest taka, że chcąc oglądnać film który ma przykładowo 30-40gb i znajduje się na dysku sieciowym malina się dławi, ale nie dławi się temu, że nie radzi sobie z dekodowaniem tylko temu, że sieciówka nie jest w stanie przepuścić takiej ilości danych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nowa malina ma poprawioną kartę sieciową? w mojej obecnej sytuacja jest taka, że chcąc oglądnać film który ma przykładowo 30-40gb i znajduje się na dysku sieciowym malina się dławi, ale nie dławi się temu, że nie radzi sobie z dekodowaniem tylko temu, że sieciówka nie jest w stanie przepuścić takiej ilości danych...

 

Może karciocha typu ac na USB ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nowa malina ma poprawioną kartę sieciową? w mojej obecnej sytuacja jest taka, że chcąc oglądnać film który ma przykładowo 30-40gb i znajduje się na dysku sieciowym malina się dławi, ale nie dławi się temu, że nie radzi sobie z dekodowaniem tylko temu, że sieciówka nie jest w stanie przepuścić takiej ilości danych...

 

Niestety nadal 100Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta co jest też jedzie na USB, w tym problem. Urządzenia na USB wymagają sterownika, wszystko odbywa się softwarowo.

 

ale z tego co można wyczytać gigabitowe karty usb3.0 działają.

http://www.midwesternmac.com/blogs/jeff-geerling/getting-gigabit-networking

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć na złotówki ile prądu zużywa RPi2? Nie mam nic podłączonego oprócz HDMI i LAN.

I czy lepiej kombinować, żeby działała na jak najsłabszym zasilaczu, czy ona sobie sama rozumie ile ma brać prądu,

niezależnie czy jest na starej ładowarce od telefonu 700mA czy na zasilaczu od tableta 2.1A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy według was Malinka to obecnie najlepszy z możliwych wyborów obecnie na rynku? ;) Chciałbym zacząć przygodę z mini robotami/smart domem itd i zastanawiam się obecnie nad malinką. Pytam głównie w kwestii przyszłości, bo obiło mi się o uszy, że nie będzie Malinki4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy według was Malinka to obecnie najlepszy z możliwych wyborów obecnie na rynku? ;) Chciałbym zacząć przygodę z mini robotami/smart domem itd i zastanawiam się obecnie nad malinką. Pytam głównie w kwestii przyszłości, bo obiło mi się o uszy, że nie będzie Malinki4

Nie lepiej jakiegoś Odroida, z tego co pamiętam z testów mają lepszą przepustowość i są szybsze.

 

Sam chętnie bym wymienił na Odroid XU4 ale cena odstrasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://botland.com.pl/moduly-i-zestawy-raspberry-pi-zero/5215-raspberry-pi-zero-v13-512mb-ram.html

 

Jako Skype-machine + radio-maryja online ew. jakiś youtube da radę?

 

Będziesz potrzebował do tego:

 

- zasilacz

- komunikację (ethernet / wifi) na usb

- kartę dźwiękową na usb

- myszkę / klawiaturę

- hub usb

 

Raczej nie warto do tego celu moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...