Skocz do zawartości
Bunsen

Zestaw komputerowy - ocena i pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;D

 

Mam zamiar kupić nowy komputer lecz ostatnio składałem kompa ponad 4 lata temu więc za bardzo nie znam się na obecnych podzespołach ;-)

Od miesiąca dziennie 2-3 godzinki poświęcam na nową wiedzę na temat podzepołów ;P Oglądam różne sklepy, czytam komentarze, wypowiadam się na różnych forach xD Udało mi się poskładać coś takiego... Oczywiście cena to +/- 5500zł... Mam nadzieję, że pomożecie mi odpowiednio dobrać wszystkie podzespoły aby komputer był wydajny i wszystkie najnowsze gierki chodziło na ultra wymaganiach ;-)

 

Specyfikacja tego co poskładałem:

 

Płyta Główna - ASRock P67 PRO3 (B3) INTEL P67 LGA 1155

 

Procesor - Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX

 

Pamięć RAM - Kingston Hyper X Red Limited Edition DDR3 1333Mhz Kit

 

Dysk Twardy - Western Digital CAVIAR 2TB SATA II 64MB CACHE (WD20EARS)

 

Dysk SSD - Crucial CT064M4SSD2 64GB

 

Karta Graficzna - Asus Radeon 7950 DCUII 3GB GDDR5

 

Karta Dźwiękowa – Asus Xonar D1

 

Układ Chłodzenia - SilentiumPC Fortis HE1225

 

Zasilacz - XFX XXX 650W Modular 135mm SLI PSU

 

Napęd optyczny CD/DVD - Asus 24x SATA (DRW-24B3ST/BLK/B/AS)

 

Obudowa - Zalman Z9 Plus

 

Monitor - Dell 23' U2312HM

 

 

Teraz proszę napisać czy to dobry zestaw...

Mam także problem z wyborem karty grafcznej bo mam wątpliwości czy zmieści się do obudowy ;D

Jeśli nie ta karta graficzna to intereseuje mnie jeszcze Asus GTX 570 DCII 1280MB ;P

Wiem, że dysk jest wolny lecz to mi nie przeszkadza bo będzie tylko jako magazyn xD

Najbardziej zależy mi na ocenie grafiki, może ktoś taką posiada lub testował ?

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże xD

Edytowane przez Bunsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu dopłaciłbym do szybszego dysku. 64gb to mało i wszystkie aplikacje ci się tam nie zmieszczą. A kopiowanie danych na "magazyn" też nie będzie najszybsze. Różnicy w cenie właściwie nie ma: http://www.morele.net/dysk-seagate-2tb-st2000dm001-sata-iii-64mb-434392/

 

 

Ramy zmieniłbym na: http://www.morele.net/pamiec-corsair-2x4gb-1600mhz-ddr3-cl9-xms3-heat-spreader-cmx8gx3m2b1600c9-411692/

 

 

Reszta super. 7950 dużo wydajniejszy niż gtx570, możesz też zastanowić się nad tańszym gigabyte albo sapphire (podobno to nowe chłodzenie sapphire jest bardzo ciche).

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte od 30-45% rpm również jest cichy i zarazem efektywnie schładza układ. SSD weź Samsunga 830 128GB nawet kosztem magazynu. Chyba, że potrzeba Ci aż 2TB :)  

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego humanoidal nie przeszkadza mi powolne kopiowanie danych, po prostu ma mieć dużą pamięć np do sporej kolekcji filmów bądź instalowanych gier xD

Jeśli chodzi o Seagate to czytałem na ten temat, że są awaryjne i dużo ludzi na innych forach je odradza ;/ Co do ramu to zdecydowanie do gier polecają wszyscy pamięci Kingston HyperX lecz nie wiem dlaczego... Myślę także nad tym Sapphire bo w testach jest prawie na równi z Asusem ;D

Kolego kaijitsu na początku napiszę, że także jestem z Zabrza jak Ty ;D

Na samym początku składania kompa chciałem zakupić GTX 570 właśnie od Gigabyte lecz oceny i recenzje nie wróżyły nic dobrego ponieważ pobierał dużo prąd i odstawał np od Sapphire... Zmieniłem go na GTX 570 od Asusa lecz przypadkiem znalazłem 7950 od Asusa i zaciekawił mnie i szukam opinii oraz recenzji o tej karcie. Na benchmarku czytałem o 7950 (mega wielki artykuł) i najlepiej wypadł Asus i Sapphire... Myślałem nad tym Gigabyte lecz jakoś mnie nie przekonuje, nie wiem dlaczego choć bardzo ładnie się prezentuje wizualnie ;P Ten Winforce3x robi wrażenie...

Co do SSD to chciałem kupić 128/256GB lecz jak zobaczyłem ceny to się przeraziłem, po prostu masakra - trochę kosztowały ;D

SSD oczywiście na system i podstawowe aplikacje takie jak przeglądarka bądź odtwarzacz audio/video, sterowniki itp.

Może znasz jakiś dysk 2TB w cenie do 500zł ? Ja sugeruję się sklepami typu morele, agito, proline, techplanet i tam różnica pomiędzy 1TB a 2TB wynosi max 50zł więc moim zdaniem lepiej dopłacić i mieć więcej miejsca na filmy oraz gry ;-)

Może polecisz mi jakiś inny SSD (oczywiście dobry) w większej pamięci niż 64GB w cenie do 450zł ? A tak poza tematem to w Zabrzu jest jakiś dobry sklep komputerowy, czy lepiej zamawiać przez neta ?

Kolego humanoidal oczywiście przez większość czasu sugeruję się sklepem morele bo mają tam przeważnie najniższe ceny xD Cooler na innych forach polecają od Zalmana choć nie wiem czym on się różni od Silentium... Cooler jak cooler - ma chłodzić i tyle xD

Kolego Klaus temat doprecyzowany i przepraszam za kłopot ;D

Tak nawiasem to mam nadzieję, że ta karta zmieści mi się do obudowy ?

Chcę kupić tego Asusa z racji tego, że posiada bardzo dobre chłodzenie oraz jest bardzo wydajną kartą pobierająca mało prądu (chyba jest na diecie haha)... Poza tym szukam czegoś naprawdę dobrego co wystarczy na 2-3 lata bo już teraz BF3 na ultra pobiera 1,5GB pamięci z karty a to na prawdę bardzo dużo i za rok może być jeszcze wyżej postawiona poprzeczka ;-) Tak nawiasem na morele widziałem dzisiaj Asusa GTX 580 za lekko ponad 1600zł lecz wiele osób odradza zakup tej karty i poleca inne karciochy xD Proszę tylko nie polecać żadnych SLI bądź CF bo wolę jedną wydajną kartę ;-)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o HD7950 to najlepiej brać którąś z tych:

 

Gigabyte HD7950 3GB 384bit PCI-E GDDR5 GV-R795WF3-3GD / 1749 zł

 

Powercolor HD7950 PCS+ 3GB 384bit PCI-E GDDR5 / 1740 zł

 

Sapphire Radeon HD7950 OC 3GB DDR5 /384bit/ DVI/HDMI/2xDP / 1799 zł

 

ASUS HD7950 3GB 384bit PCI-E DDR5 DirectCU II / 1795 zł

 

MSI HD7950 3GB 384bit PCI-E GDDR5 Twin Frozr OC / 1819 zł

 

osobiście brałbym Gigusia lub Sapphire

Edytowane przez ken26
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem za Asusem i Sapphire z lekką przewagą Asusa ;-)

Zanim wszystko poskładam pewnie cena nieco spadnie i ten Asus będzie kosztować z 1500-1600zł ale moim skromnym zdaniem naprawdę warto zainwestować w tą kartę bo jest bardzo przyszłościowa oraz bardzo wydajna ;D

Jedynie co mnie trochę niepokoi czy karta wejdzie od obudowy Zalmana bo z tego co pisze obudowa pomieści karty 290mm a 7950 ma 300mm więc nie wiem jak to będzie wyglądało ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nikt nic nie napisze ?

Myślałem, że to jedno z najbardziej rozchwytywanych forów lecz widocznie się myliłem xD

Jeśli by ktoś chciał jeszcze odpowiedzieć na moje pytania to znajdują się w moim poście powyżej ;P

Pozdrawiam

Dziękuje tym co się wypowiedzieli ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może znasz jakiś dysk 2TB w cenie do 500zł ?

 

 

Trudno znaleść coś, co nie jest seagate. Celuj w WD blue, chociaż wydaje mi się, że 2TB trudno będzie dostać do 500zł.

 

 

Może polecisz mi jakiś inny SSD (oczywiście dobry) w większej pamięci niż 64GB w cenie do 450zł ?

 

Nie ma takiej opcji. Niedawno były samsungi 830 128gb za 600zł i to była super cena, chyba już nieaktualna. Weź albo samsuga 830 albo cruciala m4 w pojemności, którą uznasz za stosowną / opłacalną

 

 

Cooler jak cooler - ma chłodzić i tyle xD

Coolery mają tak samo jak inne częsci komputerowe - niektóre są bardziej wydajne inne mniej. Zalman performa wypada troszkę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że Denikomp... Czasami sprawdzam na ich stronce ceny lecz czasami są tak ogromne że nawet nie warto tam zaglądać...

Dysk twardy niekoniecznie musi być 2TB, może być 1TB lecz w miarę rozsądnej cenie tzn. jak mam dać za 1TB 450zł a 2TB kosztuje 460zł to wiadomo, że wole więcej ;D Dla mnie prędkość zapisu nie jest najważniejsza, po prostu ma działać i tyle ;x

Szukałem właśnie tego Samsunga i znalazłem najtaniej za 669zł w wersji 128GB... Dla mnie to jest zdecydowanie za dużo, to już wolę 64GB z tej samej serii bo kosztuje lekko ponad 400zł xD

Noo cooler mi wszędzie polecają ten sam czyli tego Zalmana ;D Nie jest on drogi także dopiszę go do listy zamiast SilentiumPc ;x

Bardzo dziękuje za odpowiedzi ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że nie znajdzie lecz zawsze będzie trudniej mu się dostać ;-)

W każdej praktycznie obudowie znajdzie się jakiś kurz, raz większe, raz mniejsze ilości ;D Zależy wszystko od rodzaju obudowy oraz właściciela, który powinien dbać o komputer i chociaż raz na tydzień (jeśli oczywiście jest kurz) odkurzyć i posprzątać trochę w obudowie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem za Asusem i Sapphire z lekką przewagą Asusa ;-)

Zanim wszystko poskładam pewnie cena nieco spadnie i ten Asus będzie kosztować z 1500-1600zł ale moim skromnym zdaniem naprawdę warto zainwestować w tą kartę bo jest bardzo przyszłościowa oraz bardzo wydajna ;D

Jedynie co mnie trochę niepokoi czy karta wejdzie od obudowy Zalmana bo z tego co pisze obudowa pomieści karty 290mm a 7950 ma 300mm więc nie wiem jak to będzie wyglądało ;D

 

 

Jestem posiadaczem radosława 7950 od gigabytea. Nie zgadniecie ile otrzymuje pkt GPU w 3dmarku 11. 7200pkt...:] jest na maxa cichy i max temp jaką zanotowałem to podczas granie w shoguna 2 59stopni:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem radosława 7950 od gigabytea. Nie zgadniecie ile otrzymuje pkt GPU w 3dmarku 11. 7200pkt...:] jest na maxa cichy i max temp jaką zanotowałem to podczas granie w shoguna 2 59stopni:]

 

Mój wyciąga 8725pkt w Graphics Score. Po podciągnięciu taktów do samego smarka bez problemu da się uzyskać więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...