Skocz do zawartości
nesto85

Przywrcanie uprawnień domyślnych w windows 7. Krata piw za pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam bardzo duży problem, i prosiłbym o pomoc, gdyż nie wiem kompletnie jak sobie z tym poradzić.

Mocno namieszałem z uprawnieniami dostępu do dysków/folderów/plików z systemie windows 7 x64. Bawiłem się tym, gdyż chcialem usunac mozliwosc usuwania plikow, instalowania aplikacji dla konta gości i pare innych rzeczy. Jednakze, wywołało to masę problemów: m.in. nie mogę uzywać skanera ( brak dostępu do skanera, mimo, że jest on podłączony kablem USB - próbowałem już wszystkiego, każdej z grup dać full access) lub zainstalowac programu Solidworks, rzeczy które mi są niezbędne do pracy. Chce zrobić format i przeinstalowac system od nowa, jednakże, chcialbym, zeby po tymże formacie, uprawnienia do wszystkich dysków wróciły do ustawień "domyślnych". Wiem, że sama reinstalacja systemu nie rozwiązuje sprawy, bo już kiedys mialem z tym stycznosc, mimo reinstalacji, nadal występował problem z np. brakiem dostępu do jakiegos pliku.

Teraz moje błaganie wlasciwie... jak wrócić do ustawień " domyślnych " ? Takie jakie nadaje sam windows 7?

Zrobię wszystko za konstruktywną i pomocną odpowiedź...

Z góry dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dyski to dajesz PPM na danej partycji, Właściwości -> Zabezpieczenia i grupy SYSTEM i Administratorzy mają ustawione Uprawnienia na "Pełna kontrola", jeśli ich niemasz to dajesz Edytuj i tworzysz takie reguły.

Edytowane przez David523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dyski to dajesz PPM na danej partycji, Właściwości -> Zabezpieczenia i grupy SYSTEM i Administratorzy mają ustawione Uprawnienia na "Pełna kontrola", jeśli ich niemasz to dajesz Edytuj i tworzysz takie reguły.

 

i to wszystko? wydaje mi sie ze byly jakies uprawnienia dla uzytkownikow tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź, czy solucja przytoczona przez kolegę działa. Jeżeli nie - będziemy próbowali dochodzić dalej rozwiązania Twojego problemu. Screen z domyślnymi ustawieniami dla partycji systemowej (tak przynajmniej jest u mnie, nic nie zmieniałem :)). W pierwszym nic nie jest zaznaczone, system i admini - wszystko (bez 'specjalnych uprawnień', tj. ostatniej opcji), użytkownicy - dokładnie tak, jak na zrzucie.

Powodzenia ;).

post-112992-0-29216300-1331983265_thumb.png

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...