Skocz do zawartości
posword

[post #5] cpu, mobo, ram, gpu, zasilacz [600zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do ludzi którzy sie na tym znają chciał bym wiedzieć z jakich podzespołów używanych można złożyć komputer do 500zł tak aby gry typu call o duty 4 i tym podobne far cry-e chodziły może na nie max detalach bo to chyba nie możliwe ale żeby sie nie zacinały płynnie chodziły nawet na tych małych detalach .Z góry dziękuje za odpowiedź .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź bardzo mi pomogłeś i chyba skuszę się na ten pierwszy który podałeś .A jeszcze mam pytanie co do mojego kompa prawie każda gra mi sie lekko przycina taka z lepszych typu nfs carbon i nie wiem dlaczego po formacie świeżo jest to samo , moja specyfikacja pc : Płyta gb m61sme-s2, Procesor Amd Athlon 64 x2 4000+ (2,1ghz) , Karta grf Palit 8600gt sonic+ 256mb , 2gb ram Kingston .Pozdrawiam i z góry ponownie dziękuje za odpowiedź.

Edytowane przez posword

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wymieniać Twojego zestawu na ten drugi. Dużej różnicy nie będzie. Proc troche lepszy, karta prawie ta sama, ramu mniej. Zrób porządek z systemem, sprawdz temperatury  

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz jeszcze przywrocic ustawienia biosu do def. a potem z poziomu windows sprawdzic czy wszystko jest ok np z ustawieniem pci-e w karcie graficznczy jest na x16 czy mniej). sciagnij sobie gpu-z oraz cpu-z(w tym programie sprawdz czy taktowania procesora sa normalne podczas obciazenia). poczytaj troche o overclockingu, próbuj a moze zyskasz dodatkowe kilka fps w grach.

 

dokladnie. nie ma sensu zmieniac Twojego zestawu.

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jaki dobry zestawik do 600 zł czyli płyta główna z prockiem najlepiej 2 rdzeniowym karta graficzna zasilacz ramy lub płyta główna na ramy ddr 2 .Pozdrawiam i zgóry dziękuje za pomoc .

Edytowane przez posword

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie przeznaczenie tego komputera? Gry? Prace biurowe, internet etc?

 

Celeron G 530 150zł

 

ASRock H61M 170zł

 

Patriot 4GB 1333MHz 80zł

 

razem 400zł

 

Do tego fortron i za jakiś czas dokupić używanego 4850. Nic nie pisałes o obudowie, dysku itp.

 

PS. Doprecyzuj temat

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ma to być raczej do gier a dysku nie potrzeba raczej obudowy nie trzeba chodzi mi tylko o podzespoły .A karta graficzna jakiej firmy i zasilacz ile wat ?

Edytowane przez posword

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 600zł do gier to jedynie konsola. Nawet w używkach nie kupisz nic co by się nadawało do gier.

 

Kup to co wyżej + fortron 450W lub Enermax ENP450W (170zł) i używany 4850 za ~150zł (lub dozbieraj do nowego Vertexa 4850 za 260zł). Przez jakiś czas możesz też przesiedzieć na 'integrze'. Zaletą jest, że masz nowe częsci na gwarancji. Kupując jakiegos używanego e7xxx+p35 zaplacisz podobne pieniadze, a ten celeron ma porownywalna wydajnosc + chłodniejszy, mniej pobiera prądu.  

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fell III + 4850 :mur: Już lepiej kupić porzadny zasilacz za 150zł, który starczy przy nast. modernizacji. Na PSU nie a co oszczędzać bo późniejsze wydatki mogą być dużo większe. Tym badziej, że już fortron jest niewiele droższy. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ma być budżetowy zestaw na teraz - a nie z zasilaczem za 1/3 dostępnych środków ...

 

feel 3 to właściwie to samo co adekwatny fortron z pfc - tyle że jest w stanie dać kilka A więcej z "pseudo" obu linii. No i nic za sobą nie ma prawa pociągnąć.

Jest lepszy od mojego Amacroxa ;p

 

co do kart - można jeszcze dopisać HD3850/70 - AA i tak przecież nie będzie używane, do normalnego grania starczy.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz zależy od autora tematu :) jak w ciągu najbliższych 1-2lat nic nie palnuje wymieniać to IMO nie warto ;p będą wtedy nowsze i tańsze zasilacze (niedługo pewnie wszystko będzie z cert 90+ )

stary opchnie komuś w zestawie ;p

 

Edit: chociaż z tego co widze ta wersja feela nie ma PEG (moja- illumination- ma), więc można celowac w coś nowszego, chyba ze dadzą przelotke razem z kartą :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...