Skocz do zawartości
amycus

z dnia na dzien wolniejszy komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakichs 2 tygodni mam nowy komputer(cale pudlo nowe). Wszystko byloby wporzadku, ale od jakichs 3 dni widac wyraznie, ze wszystko dziala wolniej. Widze to mocno np. gdy gram w LoL'a, gdzie wczesniej ladowalo mi jako pierwszemu drugiemu, a teraz wszyscy za mna czekaja. Koputer przeskanowalem dwoma antywirusami - nic nie znalazly.w indeksie wydajnosci wszystko mam na 7.2, tylko dysk na 5.9. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Już wyciągam magiczną kulę i zaczynam wróżyć z fusów. Może podasz łaskawie specyfikacje komp? To, że masz "całe pudlo nowe" nic nam nie mówi. Jaki system, temp? Sprawdzałes czy w tle coś nie zabiera zasobów, procesów? Może antywirus sobie w tle skanuje, aktualizuje.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa wybacz, zapomnialem o najwazniejszym.

GIGABYTE GA-A75M-S2V

amd athlon II x4 2.8 ghz

4gb ram'u

jak cos zle napiasne, to przepraszam, ale ejstem laikiem.

w antywirusie aktualizacje, skanowanie itp. robie rezcnie wiec to raczej nie jest przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś więcej? Grafika, zasilacz, dysk, system...

Jakiego używasz antywirusa? Zasugerowałbym 'sprzątanie' (foldery temp, pliki przywracania, oczyszczenie rejestru' + defrag, zazwyczaj pomaga na problemy związane z powolnym ładowaniem się różnych rzeczy czy nieszczególnie szybkim startem systemu.

Problem objawia się tylko przy LoLu? Może to wina ISP? Framerate wciąż masz taki, jak dawniej?

To mniej więcej wszystkie możliwe hipotezy i potencjalne rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glownie podczas ladowania Lol'a, bo tam to wyraznie widze.

karta graficzna radeon hd 6700. Najdziwniejsze ejst to, ze to zaczelo sie tak z dnia na dzien, bez konkretnego powodu, tzn. dzien wczesniej nic nie isntalwoalem itp.

wyczyscilem ccleaner'em i dalej tak samo.

Dodam, ze wczensiej gralem na max rozdzielczosci i max detalach i spokojnie mialem 40 fps'ow. Teraz zmniejszylem na srednie i tez mam mniej wiecej tyle samo.

Edytowane przez amycus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem przyjaciela, który gra w LoLa od ponad dwóch lat, oto jego sugestie [wulgaryzmy zastąpione "(...)"]:

"formant pomorze"

a) niech sprawdzi, czy nie ma zainstalowanego jakiegos pando media boostera, ktory czasem sie pojawia przy lolu (albo pojawial)

b) niech podczas gry wylaczy wszystkie zbedne procesy typu gadu, przegladarka, (...) i definiywnie winamp, bo winamp ma duzy wplyw na LoLa - wiem, bo bez winampa moglem normalnie swoje gry streamowac, a z wlaczonym winampem spadaly mi fpsy do 20...

c) format

d) niech (...) zainstaluje LoLa i wszystkie inne programy na partycji innej niz systemowa...

e) sprawdzanie podczas gry w LoLa jest bardzo niekonsekwentne, bo grasz z tona innych ludzi (o ile nie grasz premade) ktorzy maja rozne komputery, rozne lacza i nie zawsze bedzie sie gra ladowala nam pierwszemu

Edit: Szkoda, od siebie sugerowałbym aktualizację sterowników k.graficznej (o ile niezaktualizowane), choć nie sądzę, aby okazała się pomocna. Nie masz automatycznej regulacji taktowań karty graficznej/procesora, która działa niepoprawnie, bądź nie przestawiło Ci się coś dot. taktowania? Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) rzeczywiscie mialem go, ale po usunieciu nie widac poprawy

b) w czasie rgy mam wszystko wylaczone, jedynie skype dziala, ale nie widac roznicy jesli mam go wylaczonego

d) Mam caly czas na innej partycji

e) Wiem, ze gram z roznymi ludzmi, ale widze, ze mi wolniej alduje nie tylko w stosunku do innych, ale poprostu wolniej niz wczesniej.

Mimo, ze nie pomoglo to dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem, ale nie ebde juz zakladac nowego tematu. W przednim panelu mam dwa wejscia usb, wejscie na sluchawki i mikrofon. Zeby sluchawki mikrofon dzialaly, musalem je tylko wlaczyc w panelu sterowania, a wejscia usb nie dzialaja. Wszystko jest dobrze podlaczone, ale jak wkladam np. mysz, to wogole nie wykrywa mi jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu masz usb2.0 czy 3.0? Kolega ma usb3.0 i twierdzi, że dysk zewnętrzny (usb2.0) podłączony pod usb3.0 działa znacznie lepiej niż przy usb2.0.

Telefonu i jednego z pendrive usb3.0 mu nie wykrywa natomiast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...