Skocz do zawartości
harre

Stara komórka

Rekomendowane odpowiedzi

W komisie mi powiedzieli, że nie chcą mojego telefonu, bo mogą mieć problem z jego sprzedaniem. Nie jest on jakiś stary ale trochę zniszczony :unsure: ... powiedzieli, żebym raczej go oddał na złom :( Co wy robicie ze swoimi starymi telefonami, bo ja słyszałem, że nie można ich tak normalnie wyrzucić do kosza, bo zawierają jakieś szkodliwe substancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, jeżeli jednak zależy Ci jakoś szczególnie na sprzedaży, to spróbuj z Allegro.

Ja na wszelki wypadek trzymam N70 i 6730c w szufladzie, jako zapasowe. O ile samemu raz mi się zdarzyło skorzystać (główny telefon poszedł na serwis), tak siostra kilka razy do roku napada mnie z tekstem "pożycz telefon" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz oddać jakiemuś dzieciakowi, oczywiście nie do zabawy, ale do użycia w awaryjnej sytuacji. Np kiedy nie ma rodziców w domu. Dziecko, zamiast wpadać na szalone pomysły, puszcza nam strzałke, lub samo dzwoni.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz oddać jakiemuś dzieciakowi, oczywiście nie do zabawy, ale do użycia w awaryjnej sytuacji. Np kiedy nie ma rodziców w domu. Dziecko, zamiast wpadać na szalone pomysły, puszcza nam strzałke, lub samo dzwoni.

 

Już widzę te awaryjne sytuacje i ewakuacje szpitala/budynku etc bo jakiemuś ciach!iarzowi się nudziło i wybrał 112.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te awaryjne sytuacje i ewakuacje szpitala/budynku etc bo jakiemuś ciach!iarzowi się nudziło i wybrał 112.

 

Jak sobie wychowasz, tak będziesz miał. Poza tym, ciach!iarz jeśli wpadnie na taki pomysł to może to zrobić telefonem kolegi, lub z budki telefonicznej. Co za problem...

Zresztą było już w tv nie raz, że małolat telefonicznie kogoś uratował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Pusc na allegro. Daj najtansza wysylke za list. Ktos kto ma komis kupi to to na czesci ale mowie. Nie stawiaj zaporowej ceny. Za ile chciales sprzedac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o serwis aukcyjny to raczej odpada, bo ten telefon to tak na dobrą sprawę wart jest z 50zł a z allegro to za dużo zabawy.

 

Drogi serwis aukcyjny ;)

Tam wszystko skupują.

 

Albo:

StaryTelefon - skup i recykling telefonów komórkowych za gotówkę

 

O! :lol: Pierwszy raz widzę coś takiego. Kurcze trochę poklikałem i widzę, że chyba uda mi się sprzedać im moją starą komórkę. Super jest to, że nie muszę im jej wysyłać tylko sami przysyłają mi kopertę, do której tylko wkładam fona i wrzucam do skrzynki na poczcie. Dobrze, że nie trzeba do tego dokładać.

 

Czy ktoś się z Was orientuje, po co oni skupują te telefony, co z nimi robią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odzyskują metale szlachetne.

 

Serio?

 

Czesci zamienne, niektore telefony skupuja za ponad 150zl.

 

Części zamienne, czyli np. obudowa na telefon, czy ta pokrywa od baterii?

 

Ta strona jest bardzo ciekawa np za samsunga omnie dają 80zł a za n95 185zł od czego zależy więc cena jaką oni oferują ?

 

Może to zależy jaki jest popyt na te różne części zamienne, w senie ile klientów może potrzebować jakiegoś zamiennika. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to na pewno złoto wyciągają z elektroniki, ale były też wymienione i inne pierwiastki.

 

Nie wiedziałem. Czyli to w sumie spoko sprawa, jak komuś telefon jest niepotrzebny to zamiast go byle gdzie trzymać, czy gdzieś wyrzucić dobrze oddać do takiego serwisu, który podda go recyklingowi.

 

A jeśli chodzi o jakieś inne części np. wyświetlacz czy coś takiego, też jakoś to wykorzystują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie to. Ostatnio padł mi wyświetlacz w Nokii 5800 Express Music. Mialem sprzedać ją na allegro ale widzę, że są alternatywy.

 

Ja poklikałem tą stronę co podał moderator "mechl!k" i w sumie w miarę prosto to wygląda. Twoja Nokia to w sumie taka z nowszych, to chyba uda ci się coś więcej wyciągnąć mimo, że wyświetlacz nie działa.

Jak będziesz korzystał z tego serwisu to napisz później jak cały ten proces wyglądał, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tok fm usłyszałem o akcji "oddaj stary telefon, pomóż dzieciom"

 

Ja zauważyłem, że jakoś w mediach ostatnio głośno się robi jeśli chodzi o elektro- śmieci. Dziś np. była audycja na temat starych telefonów w radio zet i kilka osób wspomniało o serwisie starytelefon, który podobno też organizuje jakąś akcję ze szkołami. Jakieś pomoce naukowe im dostarcza za oddane telefony komórkowe.

 

Dobrze, że wzrasta świadomość ekologiczna i ludzie zaczynają myśleć nad ponownym wykorzystaniem pewnych rzeczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ekolodzy się powinni przede wszystkim tym zająć, a nie pieprzyć od rzeczy o CO2, na które większość ludzi wpływu nie ma.

 

Dokładnie temat Co2 denerwuje mnie już od dawna. Wszyscy mówią o globalnym ociepleniu, a przecież jest tyle innych rzeczy, które bardziej szkodzą. Wystarczy przejechać się rowerem i zobaczyć ile śmieci leży po rowach. To jest jakaś masakra!

 

Za to śmieciami zalewamy się coraz bardziej.

 

Przecież już kilka lat temu mówili, że telefonów jest więcej niż Polaków (i to tylko w naszym kraju!) To jest jakaś masakra. Trzeba naprawdę się zastanowić, czy faktycznie potrzebujemy tak często wymieniać telefon i może właśnie oddawać stare telefony ja recykling, a nie wyrzucać byle gdzie albo co gorsza dawać dzieciom do zabawy. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ekolodzy się powinni przede wszystkim tym zająć, ... Za to śmieciami zalewamy się coraz bardziej.

 

Tak sobie ostatnio myślałem i powiem Ci, że faktycznie masz rację. Kiedyś protestowali odnośnie Doliny Rospudy, bo w sumie chyba to takie medialne było i im było to na rękę ... a proste rzeczy, które dotyczą nas wszystkich, a także i tych od ekologii, to ich chyba nie ruszają, bo to nie wygodne!

 

Na stronie tego serwisu starytelefon.pl znalazłem takie fajne zdanie: "Hołdując Zasadzie 3U ( Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj ponownie, Utylizuj)" Bardzo mi się podoba. Nie wiem, czy to oni wymyślili, czy to jakaś ogólna zasada, ale podoba mi się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co byłem strasznie podekscytowany tym serwisem starytelefon.pl ale tak bardziej posiedziałem w Internecie i poszukałem na różnych stronach i oni w sumie niczym nie zachwycają. Wszystko ładnie opisane jest jakiś tam marketing, ale ceny to mają skandaliczne. Nie opłaca się u nich sprzedawać. Wystarczy trochę pogooglać i znaleźć jakąś inną firmę, która zajmuje się recyklingiem telefonów i ceny mają zdecydowanie lepsze ... a u nich to jest śmiech na sali. To jest śmieszne.

Znalazłem taką pierwszą lepszą stronę, gdzie proponują wyższe stawki za kupno telefonu http://www.greengo.pl

 

Szkoda, bo tak fajnie się zapowiadało ... ale dobrze, że poszukałem w internecie bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...