Skocz do zawartości
Rhey

Karta graficzna pod zasilacz 450 wat

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie w trakcie składania nowego komputera. Niedawno kupiłem obudowę Silentium Brutus 410 oraz zasilacz Cool Master GX 450 Bronze. Planowałem do tego dodać Radeona 6770 oraz procesor AMD Athlon II X2 250 3.0GHz jednak właśnie wpadły mi w ręce dodatkowe fundusze więc zastanawiam się nad kupieniem odrobinę droższej karty graficznej(o 100-200zł). Problem w tym, że niemal wszystko z tego przedziału cenowego wymaga potężniejszego zasilacza (przynajmniej według producenta). Możecie doradzić jakąś lepszą kartę, która byłaby tu odpowiednia?

BTW: za propozycje płyty głównej też się nie obrażę - planuje użyć ASRock 870iCafe R2.0 ale nie jestem ekspertem więc mogłem przeoczyć jakąś lepszą opcje w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje kupić takie podzespoły:

 

Gigabyte GA-A75M-S2V

 

AMD Athlon II X4 631 BOX

 

Vertex3D Radeon HD6850 1GB

 

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

 

 

PSU starczy spokojnie ten Cool Master GX to konstrukcja Enhance Electronics na +12V ma 420W

Edytowane przez ken26
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o płycie nawet nie wspominam.

 

Że niby co z tą płytą? 6x SATA III, 4x USB3.0 w tym dwa do wyprowadzenia na front (na płytach pod lga1155 jest to ekskluzywny dodatek, przynajmniej ze względu na cenę). Jeśli zestaw ma być na dłużej a autor nie wyklucza OC, jest to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Hd6850 to jedna z kart, na które wcześniej zwróciłem uwagę. Jeśli faktycznie nie ma problemów z jej działaniem pod tym PSU to pewnie ją wybiorę.

 

Teraz zastanawiam się nad takimi komponentami:

Intel Pentium G840 2.80GHz

ASRock H61iCafe

Asus Radeon HD6850 1024MB

 

Nie jestem pewien co do płyty głównej: Gigabyte GA-P67A-D3-B3 Intel P67 LGA 1155 wydaje się oferować więcej za niewiele większą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Intel, Intel ponad wszystko Wielki Test Procesorów 2012 - 46 układów CPU od AMD i Intela | PurePC.pl

Wiem, że w wielu testach G840 wiedzie prym. Nie potrafię jednak znaleźć testu G840 w GTA4 oraz testu podającego średni i minimalny fps.

W GTA4 nie testuje się pewnie, bo ta gra ma zwalony silnik a teraz wszystkie gry będą pozbawione tych wad. Procesory są porównywalne, a różnica na pewno zatrze się po oc. Nigdy nie wiadomo w jakim tytule znów każdy kolejny rdzeń zacznie dawać kopa.

Można pisać wszystko o innych procesorach AMD, nie można jednak odmówić Athlonowi 631 opłacalności, zwłaszcza w połączeniu z tanimi a dobrze wyposażonymi płytami.

 

Płyta droga i nieopłacalna. Nie pozwoli na oc po zmianie na i5, 4 sloty ramu to tylko dekoracja, wykorzystasz i tak tylko dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta droga i nieopłacalna. Nie pozwoli na oc po zmianie na i5, 4 sloty ramu to tylko dekoracja, wykorzystasz i tak tylko dwa.

OC nie jest dla mnie tak ważny. Bardziej moją uwagę zwróciły złącza USB3. Może przejrzałem sklepowe oferty zbyt pobieżnie ale na razie nie zauważyłem tańszego ATXa, który by je posiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Intel, Intel ponad wszystko Wielki Test Procesorów 2012 - 46 układów CPU od AMD i Intela | PurePC.pl

Wiem, że w wielu testach G840 wiedzie prym. Nie potrafię jednak znaleźć testu G840 w GTA4 oraz testu podającego średni i minimalny fps.

W GTA4 nie testuje się pewnie, bo ta gra ma zwalony silnik a teraz wszystkie gry będą pozbawione tych wad. Procesory są porównywalne, a różnica na pewno zatrze się po oc. Nigdy nie wiadomo w jakim tytule znów każdy kolejny rdzeń zacznie dawać kopa.

Można pisać wszystko o innych procesorach AMD, nie można jednak odmówić Athlonowi 631 opłacalności, zwłaszcza w połączeniu z tanimi a dobrze wyposażonymi płytami.

 

Ano niestety wiedzie. Tu macie linka do gigantycznego testu CPU z francuskiej strony, przy którym tak w ogóle mój powyższy test jest jedynie marną podróbą - Hardware.fr - Test 185 procesorów - GTA IV.

 

Przykład jest GTA IV, ale jest też Anno 1404, gdzie co najmniej 4 rdzenie są wykorzystywane. Wnioski nie są zbyt ciekawe - Pentium G620 oferuje wydajność na poziomie Athlona II X4 640/635...

 

W głowach mamy obrazy wyników np. z Cinebench, gdzie liczy się ilość rdzeni i w aplikacjach często to się potwierdza, jednak w grach, nawet jeśli korzystają one z wielu rdzeni, bardziej istotna jest wydajność pojedynczego rdzenia... Jak napisałem w podsumowaniu, do gier lepszy Pentium, do aplikacji i okazjonalnego grania - Athlon II X4 631. Plus trzeba pamiętać, że dwurdzeniowy Intel jest bardziej energooszczędny, niż czterordzeniowy Athlon (ok. 50W różnicy pod obciążeniem).

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podkręconego AMD trzeba też inwestować w chłodzenie, do niepodkręconego intela niekoniecznie. Autor może mieć za kilka miesięcy przypływ gotówki i wrzuci sobie na tą płyte i5-3450 albo nawet i7-3770. AMD nie zmieni raczej na nic opłacalnego. Chociaż płytę i tak brałbym Asrocka h61m-u3s3, bo iCafe nie oferuje wiele więcej.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB3.0 ma z tyłu, będziesz nurkował pod biurko?

To faktycznie nie byłoby wygodne. Hmm może wybrałbym MSI H61M-P23 ma kilka gniazd PCI-E do jednego można by wstawić kontroler USB 3.0 - cenowo wyszłoby podobnie jak ASRock H61M/U3S3 za to byłoby wyjścia na tył i na przód.

 

Na czym polegać ma przewaga ATX nad mATX?

 

Przyzwyczajenie - to nie żaden absolutny wymóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już wszystkie komponenty. Teraz pojawił się dość głupi problem. Przejściówka dvi - vga jest zbyt duża. Ścianka obudowy uniemożliwia jej włożenie. MSI Radeon 6850 Cyclone ma dwa wyjścia dvi. W drugim przejściówka mieści się bez problemu ale monitor nie otrzymuje żadnego sygnału.Możecie mi powiedzieć czy drugie wyjście jest standardowo nieaktywne? Jeśli tak to macie jakieś rady jak się z tym uporać? Nie chciałbym ciąć obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym ciąć obudowy.

 

tnij wtyczke :) sporo niepotrzebnego polimeru w niej ... moja też sie nie mieściła :)

 

co do wyjść z karty - jest aktywna ta do której podepniesz monitor przed uruchomieniem albo obie jednocześnie.

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h61m-d2-b3-377644/ ta ma takie same gniazda jak MSI - a tańsza :)

 

jak dopłacać to tylko do czegoś co umożliwi OC i5/i7, te kontrolery SATA3/USB3 na płytach z h61 to prowizorka ... dodatkowy chipset tylko żre prąd a wydajności pewnie za dużej nie ma.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...