Skocz do zawartości
Miope

Urok PR, czyli oznaczenia Athlonów XP

Rekomendowane odpowiedzi

No, jestem. Po wczorajszym testowaniu (wynikow nie podam - pies zjadl :wink:) wywnioskowalem, ze na moim mobo algorytm przydzielania wyglada tak, ze plyta bierze kombinacje : mnoznik i (fsb zaokraglone w dol do pelnego 100/133/166), a nastepnie sprawdza, czy taka para ma w tablicy przypisany numer PR - jak nie, to wypisuje zagar w MHz, jak tak - to wypisuje PR. Tak to jest u mnie. Przykladowo przy wysokim mnozniku np. 18 czy 14 i niskim fsb (np. 100 ) - wyswietla zegar, przy 12x190 - 2400+, itp.

 

Wiec wniosek jest nastepujacy : co plyta, to metoda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiekolwiek wyjscie poza 133/166mhz fsb powoduje "zgubienie" plusowego oznaczenia  choc czasami np przy niskim fsb (np. 100mhz) robi mi sie hybryda ze niby XP 1100+ :?

Wow, XP 1100+. :lol: Rewelacja.

"Jakiekolwiek" znaczy np. 135? 140? 167? Czyli miałbyś FSB bardzo sztywno czytane przy oznaczeniach? To by był dopiero wybredny bios. :D

(...)

niestety moj bios jest bardzo burzujski i toleruje tylko rasowe procesory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb zaokraglone w dol do pelnego 100/133/166

W dół, mówisz. Czyli miałeś FSB w okolicach 155, a rozpoznawało 133?

Mamy kolejne, całkiem logiczne stwierdzenie, że płyty działające na zasadzie mnożnikxFSB będą wyświetlać PR tylko przy (czytanych zakresem) szynach 133 i 166. No i wreszcie jakieś wyższe FSB z plusikiem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wysune kolejny wniosek,ze wszystkie plyty z fsb 133 (wyjatki potwierdzaja regule)

czyli kt133a ,kt266 ,kt266a wyswietlaja PR zaleznie od zegara procesora ,bo nie dotycza ich proce na wyzszych fsb

przyklad: przypomnialem sibie ze u rodzinki na Solteku KAV (kt133a) i 1700+ po podniesieniu fsb do 139 (1529MHz) wyswietlilo mu 1800+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam stwierdziłem, że różne mobo inaczej inaczej sobie to liczą, ale większość będzie to robić na zasadzie częstotliwość - fsb. Możliwe też że niektóre mają po prostu jakieś tabele z modelami.

 

Jeśli chodzi o ideę samego PR to na początku było ok, ale potem jest to, co widać na wykresie i nic już się nie zgadza :( szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB, to była ta koncepcja, o którą się tak wczoraj oburzyłeś... ;)

ja sie nie oburzalem o nic ,a tymbardziej wczoraj

przewrazliwiona jestes

 

Jest :)

 

A co do 75KAV, to u mnie chyba przelicza w/g mnożnika i FSB i ma przedziały w których nie wyświetla oznaczenia +, tylko częstotliwość, 12x137 i 12x138 chyba nie podawał PR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest :)

A Ty, Dijkstra, niby skąd to wiesz, hę?

A co do 75KAV, to u mnie chyba przelicza w/g mnożnika i FSB i ma przedziały w których nie wyświetla oznaczenia +, tylko częstotliwość, 12x137 i 12x138 chyba nie podawał PR

Psujesz nam koncepcję. :lol: Podaj jakieś konkretne wyniki, żeby potwierdzić, że to nie częstotliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do 75KAV, to u mnie chyba przelicza w/g mnożnika i FSB i ma przedziały w których nie wyświetla oznaczenia +, tylko częstotliwość, 12x137 i 12x138 chyba nie podawał PR

sprawdz lepiej ,bo u rodzinki po puszczeniu RedStroma i zrestartowaniu zrobil sie 1800+ z 1700+ tego jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co do 75KAV, to u mnie chyba przelicza w/g mnożnika i FSB i ma przedziały w których nie wyświetla oznaczenia +, tylko częstotliwość, 12x137 i 12x138 chyba nie podawał PR

sprawdz lepiej ,bo u rodzinki po puszczeniu RedStroma i zrestartowaniu zrobil sie 1800+ z 1700+ tego jestem pewien

Ale u rodzinki to chyba było na 11, a u mnie na 12, o ile pamiętam...Redstorma nie tykam, bo gópi jakiś :P

Sprawdzę pewnie jutro, bo przez 5 dni neta nie miałem, muszę się nacieszyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. :D

Podsumowując: było trochę mało materiału do weryfikacji, ale ustaliliśmy, że na płytach z oficjalnym FSB 133 oznaczenie przydzielane jest na podstawie częstotliwości procesora, natomiast na płytach z wyborem szyny 133/166 (oficjalne FSB 166) decyduje połączenie mnożnika i FSB. Wprawdzie Dijkstra podważył koncepcję, ale najwyraźniej nadal cieszy się netem, ;) bo konkretnych wyników nie podał. O SL-75KAV rozmawiałam jednak z bomblem, który powiedział, że również tutaj decyduje częstotliwość (czyli wszystko się zgadza ;)).

Żeby nie było tak łatwo, :D "tolerancja" przy odczytywaniu połączeń mnożnikxFSB wygląda inaczej na różnych płytach. Poza tym, o czym wspominał przy okazji Dijkstra, nazewnicze możliwości biosu są związane z jego wersją.

I to by było na tyle. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...