Skocz do zawartości
Bezan

Blok na płytę główną pod i5

Rekomendowane odpowiedzi

Planując przesiadkę na i5 szukam jakiejś płyty, na którą istnieje możliwość zamontowania bloków wodnych.

Biorąc pod uwagę, że mostki nie grzeją się za bardzo głównie zależy mi na blokach na sekcje zasilania. Zapewne nie jest to niezbędne ale radiatory ogrzewające powietrze wewnątrz budowy powodują następnie chłodzenie chłodnicy tymże właśnie ogrzanym powietrzem. Chciałbym możliwie ograniczyć źródła ciepła podwyższające temp. wewnątrz obudowy.

 

Jeśli to możliwe chciałbym zminimalizować ilość połączeń bloków. Idealny byłby fullcover na zasilanie i mostek. Zasilanie koniecznie musi być jako jeden ("narożnikowy") blok.

 

Póki co z płyt najbardziej przypadła mi Asus P8Z68. Niestety nie mogę znaleźć do niej jakiegoś bloku.

Jaką płytę w rozsądnej cenie (do 900zł) najlepiej wybrać i gdzie znaleźć do niej chłodzenie?

 

Czy może taki blok na sekcji zasilania nie obniży strasznie temperatury a cenowo odpowiednia płyta + bloki wyjdzie nieadekwatnie dużo?

 

Przy aktualnym konfigu mam:

temp pow. wchodzącego do obudowy ~ 23C

temp pod chłodnicą (chłodnica wewnątrz na górze) ~ 28C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną płytę i powiem Ci, że ja zamontowałem jedynie wentylek (turbinka), jaki asus dodaje do niektórych płyt na lewą sekcje zasilania i jest to absolutnie wystarczające bo reszta praktycznie nie grzeje się (lato).

 

Bloki FullCover na płyty są bardzo drogie i z tego co patrzyłem to EK, Koolance i Watercool nie mają nic w ofercie dla asusa na Z86, jedynie pojedyncze na każdą sekcję plus jakiś na północny mostek.

 

HEATKILLER® MB-set ASUS-P8P67 / Z68 - Watercool Store

HEATKILLER® MB-set ASUS-P8P67 / Z68 Ni - Watercool Store

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca, są jednak dwie drogi. Wspomniany wyżej rozsądek lub fantazja.

Na sekcji, mostku wydzieli Ci się kilkanaście, kilkadziesiąt Wat ciepła. WC ma za zadanie wychłodzić 200-300W (lub nawet więcej). Te kilkanaście Wat nie zakłóci pracy WC. Za cenę płyty pod bloki fullcover i bloków masz 3 całkiem przyzwoite płyty. Moim zdaniem nie ma sensu pchać się w to. No chyba że jest budżet na fantazję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bloczki na sekcji by pewnie nieźle sobie radziły nie podłączone pod wodę :wink:

Moim zdaniem taka zabawa tylko jak chcesz robić swojej obudowie zdjęcia w namiocie bezcieniowym, i trzymasz ją na noc na specjalnym ołtarzyku na aksamitnej poduszce. Bloki na płytę są dla bardzo wąskiej grupy odbiorców, dla której ostatnim zmartwieniem jest wydajność i temperatury, a liczy się bling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Po przemyśleniu sprawy wybiorę opcję: rozsądek i płyta pozostanie z oryginalnym chłodzeniem.

Najwyżej pomyślę o jakiejś przeróbce obudowy i włożeniu wentylatora pobierającego powietrze od spodu obudowy. Obwiam się tylko czy nie zadziała on jak odkurzacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wodować płytę, to z własnego szukania płyt do LC pod lga1155, dam takie rady:

- unikaj Z68, to nie płyty do wodowania

- unikaj kontrukcji AsRock'a, to dobre płyty, ale dostępność bloków na nie, jest niezadowalająca

- unikaj fullcover, bo o ile nie kupujesz jakiś diabelsko drogich złączek i węży (Tygon R3606 nie jest diabelsko drogi) to wyjdziesz na tym źle

Dobrą pod LC płytą, przy zachowaniu w miarę rozsdądnej ceny, jest Asus Sabertooth P67. Chociaż, spartolony wygląd tego mobaska, zwłaszcza, jeśli ktoś lubi niebieskie akcenty, skłania do P8P67 (nie żadne LE, DELUXE, WS REVOLUTION, normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...