Skocz do zawartości
MACIOR

Wybór chłodnicy do cpu + gpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Natrafiłem na pewien problem, może bardziej zagadkę, czy chłodnica (HW 360 Black Ice PRO III) poradzi sobie z wychłodzeniem układu I5 2500k@4,4/D-tek Fuzion v1 + HD7970/cover EK, pompka niestety EK 2.2+rez, nawiew z zewnątrz obudowy. Zastanawiam się coby 240 nie dorzucić do wspomagania, ale trzeba by troche przemodelować środek i jakoś mi sie to teraz nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radę da spokojnie, ale rewelacji się raczej nie spodziewaj.

Na dłuższą metę ja planowałbym dołożenie czegoś mniejszego. Dodatkowa 240 wystarczy i jeszcze zapas zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie to jakie obroty wentylatorów i jakiego typu wentylatory zaplanowałeś do pracy z tą chłodnicą.

Chłodnica spokojnie da radę temu konfigowi z Ultra Kaze 2000 rpm

ale Ty nie dasz rady tego słuchać.

Cisza i wydajność wymagają dużej powierzchni wymiany ciepła

więc pomysł na dołożenie 240-tki jak najbardziej na miejscu.

 

UP

Hejger szybszy :)

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Noiseblockery XL2, ale w zapase mam Ultra Kaze 3000 :P , gram w pełnych słuchawkach także problem hałasu pod obciażeniem pomijam, nic znajdę chwilę czasu zwoduje kartę i zobaczymy jak wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta zwodowana i jest dobrze :) Proc na 4,5 grafika 1125/5700 przy temperaturach CPU 54st(najcieplejszy rdzen) GPU 44st, MEM 43st, sekcja zasilania 47st wszystko po 4godzinnej sesji BF3 przy wentylatorach puszczonych na 1200rpm, przegladanie netu czy filmy, tempy na grafie 26-32st :o przy wentylatorach na 600-700rpm. Szczerze nie spodziewałem się tak dobrych wyników, miałem wodowane crossy48xx i 5850 które skutecznie zastępowały ogrzewanie w okresie zimowym, a tu będę miał problem jesienią :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...