Skocz do zawartości
Corney94

Kompletny zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę złożyć zestaw komputerowy w dużej mierze do gier i do obróbki grafiki i wideo. Do przeznaczenia mam maksymalnie 4500 zł, i w tym przedziale muszę się zmieścić. Potrzebuję pełen zestaw tj. Monitor, System operacyjny w wersji BOX (OEM-owski nie wchodzi w grę), Płyta główna, dysk, karta grafiki, procesor, RAM, zasilacz,nagrywarka, obudowa + takie błahostki jak głośniki, klawiatura i słuchawki. Od razu mówię, że chcę żeby to był zestaw przyszłościowy, więc żeby wchodziło w grę jakieś podkręcanie, i w przyszłości bezproblemowa modernizacja. Nie chcę takiej sytuacji ze np. chcę wymienić jakąś rzecz, i po drodze muszę wymienić też multum innych.

CO do systemu to prawie na pewno będzie to Win.7 Home Premium wiec odpada 500 stów, co daje 4 tysiące na całą resztę. Głośniki pewnie będą to x-530, gdyż do pokoju pasują jak ulał. Ale żeby nie być poza regulaminem;p Odliczając system zostaje 3,8-4 tys. złotych mojego budżetu na komputer;P Preferowałbym monitor LED, ale jeżeli doradzicie coś innego to wezmę to pod uwagę. Jestem uczniem 2 technikum informatycznego na spec. grafika komputerowa, i co prawda mam jakieś pojęcie o tym, ale chciałbym poznać zdanie i radę osób bardziej doświadczonych.

Z góry dziękuję za radę i pomoc.

 

Wiem że w regulaminie pisze żeby nie dyskutowac o monitorach, ale patrząc w tym dziale również i w tej kwestii słuzycie radą, więc wspomniałem i o tym;p

Edytowane przez Corney94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że XFX Core 550W ma wtyczki 6 pin oraz 6+2 pin, więc nie powinieneś mieć problemów z podłączeniem różnych wariacji GTX 570 (bo są i takie, które wymagają również 6 pin oraz 8 pin). Mocowo ten XFX także będzie wystarczający, możesz też zastanowić się nad OCZ ZT 550W z całkowicie modularnym okablowaniem bądź nad XFX Core 650W, który ostatnio potaniał. Jeśli możesz, to przydałoby się dołożyć do karty z lepszym chłodzeniem (model Gigabyte):

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx570-1280mb-gv-n570oc-13i-372140/

Za 197 zł masz ponadto nieco lepszą obudowę:

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-418073/

Mieści ona karty graficzne o maksymalnej długości 290mm, ten Gigabyte wejdzie tam na styk. Za 239 zł masz SPC Gladius 800, który już bez problemów pomieści wszystkie karty graficzne:

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-800-pure-black-atx-esata-ssd-ready-120mm-bez-zasilacza-352433/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc obudowa będzie taka http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-418073/ ma 4 wentylatory w zestawie. A co do karty graficznej, to polecasz bezwzględnie ją zamienić? Bo może tamta tez da rade, w końcu ma te dwa wentylatory... A prawda taka że prądu 3 wentyle będą brały tez nie mało... no i tak czy siak przekraczam juz budżet i 2 stówy wiecej nie bardzo wchodzi w grę;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta Palita też sobie poradzi, tu chodzi głównie o chłodzenia tych kart, ich głośność i osiągane przez nie temperatury. Fakt, że poniżej 1000 zł GTX 570 jest łakomym kąskiem. Co do 3 wentylatorów w modelu Gigabyte, to w żadnym wypadku nie odczułbyś różnicy w rachunkach, nie wiem nawet czy byłyby to groszowe sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba dołożę do tej karty i obudowy. A zasilacz pozostawię pewnie bez zmian.

 

Chociaż nie, szybka zmiana planów;p Grafika zostanie Palita, zasilacz zmienię co powiecie na ten? http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-650w-135mm-80-sli-psu-p1-650s-nlb9-364298/

 

Ostatecznie coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/boJ6OR/

 

Mam nadzieję że ten zasilacz wejdzie, ma 135 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie XFX Core 650W jest jak najbardziej wart zakupu, ma jednak sporo kabli, więc będziesz musiał trochę czasu spędzić nad ich układaniem (oczywiście przy założeniu, że sam będziesz składał zestaw). Z tego co widzę, Zalman Z9 Plus ma trochę miejsca za tacką na kable, chociaż też pewnie nie wszystkie wejdą. Tak czy inaczej zasilacz do obudowy na pewno się zmieści, mimo że ma wentylator 135mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co do układania kabli to nie stanowi problemu, bo oczywiście sam sie za to wezmę, i dołożę starań żeby wyglądało to tak jak należy. Więc wychodzi na to że w poniedziałek zamawiam zestaw. Jeżeli ktoś miałby jeszcze jakies propozycje to prosze o opinie, do poniedziałku jeszcze troche czasu;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w tym zestawie płyta główna mniej rzutuje na przyszłą rozbudowę. Po za tym jak za system wyjdzie 545 zł, to na monitor, głośniki/słuchawki i mysz+klawiaturę nie zostanie zbyt wiele, a na monitorze nie chce znów zbytnio oszczędzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bede chciał wsadzic dwie te karty, na razie nie mam kasy na obie;/ Co do zasilacza to te 650 na chwile obecną mi wystaczy, ja bede chciał wiekszy to sprzedam ten, coś wezmę za niego i kupię inny. Będę też chciał w przyszłoscic zapełnic 4 sloty RAM-u, wsadzić SSD, karte video. No i bedzie tez do grafiki i wideo a z tego co czytałem to extreme3 wspiera nie tyle co SLI ale i konwenterowanie.

 

Myśle ze zostane przy tym co jest, z rana złożę zamówienie.

 

No i też zapewne do wideo zlączę dwa dyski w RAID, 500 i 1 Tb, a SSD jakiś mały pod system. Ale jak mówię. 500 na razie wystarczy, jak będzie potrzeba odłożę znów trochę kasy i złożę prawdziwy kombajn. Co do procka podkręce go gdzies do 4,5 GHz jeżeli się da, i powinien ten procek chwile u mnie popracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...