Skocz do zawartości
nedudej

Modernizacja sprzętu, phenom ii x3 720, 4850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

sprzęt jaki posiadam to:

 

asrock AOD790GX/128M

phenom II x3 720

ati 4850

4gb ram

zasilacz PENTAGRAM Silent Force PSF-460-P12S

 

cena raczej nie jest istotna, oczywiście wszystko w opłacalnych granicach

 

 

Ogólnie mam straszny problem z tym komputerem, czasami w grze potrafi się nieźle "zakrztusić". Nie wiem nawet co może być tego przyczyną, system świeży, nowe sterowniki, bios najnowszy... a w 3dmarku 2006 wykręca coś około 8500 pkt (3dmark sam informuje, że jest to wynik poniżej normy)

 

Co waszym zdaniem można zmienić w tym zestawie? Jest sens modernizować to czy po prostu najlepiej przesiąść się na jakąś inną platformę? Niedługo premiera d3 więc warto się przygotować :P (Chociaż teoretycznie powinno działać na tym configu to beta działa poniżej oczekiwań, sc2 też potrafi strasznie zwolnić)

 

Dodam jeszcze dla porównania, że ten sprzęt słabiej sobie radzi niż mój drugi komputer gdzie mam e2160@3.0 i 8800gt.

Edytowane przez nedudej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie sytuacja jest dziwna, trochę posiedziałem dzisiaj przy tym sprzęcie.

 

Zamieniłem karty, do e2160 podłączyłem tą 4850 i wynik w 3dmarku 2006 oscylował w okolicach 11000 (czyli duzo więcej niż w phenomie)

Później przerzuciłem karte graficzną 8800gt do phenoma i wynik 12800...

 

Strasznie dziwne, zupełnie nie rozumiem co tutaj może być problemem, wszędzie stosowałem te same sterowniki do testów.

 

Oczywiście wcześniej zrobiłem mase innych testów.

 

Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez nedudej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie w GPU-Z :)

g80 jest prawie połowe wolniejsza od 4850 i warta ~100zł na allegro, do tego częste problemy z lutami GPU.

- chyba że ten twój radek jakiś wadliwy :)

g92 ma już podobne osiągi.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gts to g92 więc luzik :) zresztą te stare gtsy g80 nie były produkowane chyba z 512 mb ramu, tylko w 320 i chyba 640 ? Ogólnie zaznajomiony jestem z problemami tych układów bo sam mam w drugim kompie 8800gt który już dwa razy był w piekarniku. Nie wiem ile pochodzi ale mam nadzieję, że wytrzyma do końca kwietnia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałeś te karty w grach czy tylko w markach? Z tego co pamiętam to hd4850 dostawał w dupe od 8800 ale w grach radek był szybszy. W nowszych tytułach ta różnica jest bardziej zauważalna. Nawet jesli to g92 to znajomy zrobił niezły interes :unsure:

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Xaarkes2

Wg. mnie nie warto czekać na kolejną generację. Można tak czekać w nieskończoność. W twoim przypadku najlepiej jest zmienić platformę, co wiąże się z wymianą wszystkich części. Stare możesz sprzedać. Zawsze to te pare stówek ;) Wejdź sobie tutaj: Zestawy komputerowe na Marzec 2012 | PurePC.pl

 

Chyba modernizować się nie opłaca, ponieważ jeżeli chcesz coś wymienić to musisz kupić jakiś markowy zasilacz (200zł) Procek też już leciwy, więc zmiana procesora + płyty głównej. Tutaj już koszt jest dość duży.

 

Zestawy komputerowe na Marzec 2012 | PurePC.pl

Na tym zestawie spokojnie poleci Ci D3, BF3 i kilka najnowszych gier. Wiadomo, jeżeli masz kasę to kupuj, a jak nie to modernizuj starego kompa. Z używek można złożyć bdb kompa do najnowszych gier. Mój kumpel ostatnio modernizował 3 letniego kompa. Wydał 1000zł i pyka ze mną w BF3 na full ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie wymieniłem się ze znajomym na 8800gts i działa dużo lepiej, jakies 13900 pkt w 3dmarku 2006, niech już tak zostanie.

 

Dzięki wszystkim za wzięcie udziału w dyskusji ;p

 

Autor tematu już sobie darował modernizacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...