Skocz do zawartości
Janek_SiD

2500K vs 2600K, cichy zasilacz i dobra płyta - komputer dla żony

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się właśnie do złożenia żonie nowego komputera.

Zastosowania:

- gry takie jak wiedźmin 2, Mass Efect 3, Skyrim etc.

- kompresja nagrań wideo

- standardowo mniej wymagające zajęcia

 

Priorytety:

Żona nie będzie podkręcać sprzętu, ani ja nie będę w nim dłubał, od tego mam swoje zabawki. W założeniu mam złożyć i ma działać przez okres 3 lat, maksymalnie stabilnie, bezawaryjnie i cicho. Przede wszystkim ma być to sprzęt pewny, niezawodny.

 

Pytania:

1) Czy warto dopłacać do 2600K? Cz raczej be różnicy i lepiej zaoszczędzić 400zł i brać 2500K?

2) Jaka płyta główna? Funkcje podkręcania maja marginalne znaczenie. Liczy stabilność i raczej bogate wyposażenie, czyli. duża liczba portów USB 3.0, esata, duża ilość portów sata na płycie etc. Nie chce oszczędzać na płycie i cena do 1000zł jest do przyjęcia, ale nie chce też przepłacać za funkcje dotyczące podkręcania.

3) Jaki zasilacz? Ma być przede wszystkim jak najcichszy. Dodatkowo musi poradzić sobie z prockiem, pełnymi wszystkimi bankami pamięci, topowa karta graficzną, ale pojedynczą, nigdy SLI, i 4x HDD.

4) Jaka obudowa? Stonowana w wyglądzie, z wygodnym dostępem do USB 3.0 i e-sata, z możliwościa łatwego dokładania i wyjmowania dysków twardych.

 

Wszystkie uwagi wezmę pod uwagę. Pozdrawiam

SiD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Różnica taka, że filmy będą się szybciej kompresować. Jeżeli będą edytowane to już odczujesz większą różnicę podczas pracy. Do gier bez różnicy.

2. 1000 bez sensu kompletnie, lepiej dołożyć już do tego i7. Kup tą: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678 Raczej ma wszystko czego potrzebujesz, poza usb 3.0 na front panel, za ten bajer będziesz musiał dopłacić 200: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-extreme4-gen3-414467

3. http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

4. http://www.morele.net/obudowa-corsair-cc-9011011-ww-419107/ Nie ma e-sata, zamiast tego fire-wire. Ciężko znaleść coś z e-sata "o stonowanym wyglądzie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj miesiąc na ivy bridge kupisz jakiś odpowiednik 2600k do tego z77 sabertooth (super duper komponenty i 5 lat gwarancji), zasilacz seasonic x-760, na procka zapodaj thermalright macho2 (niecałe 200zł a chłodzenie bardzo wydajne i ciche), dysk na system ssd samsunga 830 128gb lub M4 cruciala (64gb trochę mało, sam mam to wiem), do tego 2x1tb w ride0 (w zasadzie masz do wyboru samusnga lub wd), do tego karta gigabyte z zestawu co podał Orgiusz i daj też zestaw 16gb ramu (corsair 4x4gb 1600mhz tanie i dobre) jak to się mówi przy obróbce video ramu nigdy nie za wiele, będziesz mogł wyłaczyć plik stronnicowania, ewentualnie jakiegoś ram dysk sobie postawisz, obudowy szukać mi się nie chce, aczkolwiek staraj się o dobrą wentylacje a panel z potrzebnymi wyjściami zawsze możesz kupić osobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik16 - Bo różnica cenowa jest praktycznie żadna, a kto wie, może za te 3 lata zabraknie ciut mocy obliczeniowej, to się wtedy podkręci. Na dzień dzisiejszy, to faktycznie bez znaczenia. Przedział cenowy określa głównie rozsądek. Nie ma górnej granicy, ale to ma być komputer złożony dla sztuki, tylko do pracy. Jak wydatek jest uzasadniony, to znaczy, że warto. Jak się nie przekłada konkretnie na praktykę, to szkoda zachodu, dla paru cyferek w benchmarkach.

 

humanoidal - Dlaczego płyta za 1000 zł bez sensu? Cena faktycznie nie przekłada się ani na jakość, ani na wyposażenie? Dzięki za linki, przyjże się.

 

Orgiusz - zestawienie widziałem nie raz. Idąc Twoim tokiem rozumowania, to w ogóle nie muszę zakładać tematu na forum, bo sam mogę złożyć komputer, nie pierwszy i nie ostatni. Pomyślałem jedak, że zawsze warto zasięgnąć języka, poznać inne punkty widzenia. Jeśli sugerujesz możliwość zmiany płyty, to na jaką i dlaczego?

 

ptys - Dzięki, Twoja odpowiedź najbardziej mi pomogła. To co proponujesz ma sens, pytanie zasadnicze, czy ivy bridge będzie dostępny, czy będą z tym problemy? Bo jak z miesiąca zrobi się dwa, albo polowanie na pierwsze partie w wyższych cenach, to nie będzie najlepiej. Jeśli jednak za miesiąc uda się ivy kupić, to faktycznie lepiej poczekać. Reszta propozycji jest jak najbardziej po mojej myśli i właśnie coś takiego będę składał swojej drugiej połówce.

 

harykeogh - Bardzo fajna obudowa i do tego niedroga. Faktycznie stonowana, wyciszenie jest ważnym atutem. Super. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, możesz zakładać temat ale podając trochę więcej szczegółów jak i jakiś podstawowy cfg na oku. Bo:

- wymieniłeś gry które chodzą zadowalająco na moim trupie - Q9550 & 460 gtx w okolicach fHD na przyzwoitych detalach,

- nie podałeś budżetu,

- wymieniłeś dwa cepy które bez podkręcania są tak samo praktyczne jak SUV dla małej blondynki na zakupy do butiku,

- nie podałeś podstawowych wymagań co do sprzętu jeśli chodzi o peryferia - liczba slotów PCI-E, audio, rozmiar MOBO?

- na 3 lata jest dość niepewne - prawie 3 lata temu kupiłem swojego obecnego cepa i MOBO - bez oc musiałbym zmieniać to przy premierze S1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, możesz zakładać temat ale podając trochę więcej szczegółów jak i jakiś podstawowy cfg na oku. Bo:

- wymieniłeś gry które chodzą zadowalająco na moim trupie - Q9550 & 460 gtx w okolicach fHD na przyzwoitych detalach,

- nie podałeś budżetu,

- wymieniłeś dwa cepy które bez podkręcania są tak samo praktyczne jak SUV dla małej blondynki na zakupy do butiku,

- nie podałeś podstawowych wymagań co do sprzętu jeśli chodzi o peryferia - liczba slotów PCI-E, audio, rozmiar MOBO?

- na 3 lata jest dość niepewne - prawie 3 lata temu kupiłem swojego obecnego cepa i MOBO - bez oc musiałbym zmieniać to przy premierze S1155.

 

- bo żona akurat nie gra w najbardziej wymagające tytuły, co nie znaczy, że kupno mocniejszego komputera nie ma sensu. Za rok będą pewnie inne gry, poza tym komfort pracy też się liczy, w tym wspomniana kompresja wideo

- budżet około 3 tyś zł na procesor, płytę, pamięć, zasilacz i obudowę. Grafikę, HDD, napędy i inne rzeczy już mam

- ja nie mam nic przeciwko jeżdżenia suwem na zakupy, może to nie wykorzysta możliwości samochodu, ale jest przyjemnym doznaniem. Widzisz jakieś powody, aby ich nie kupować? Jesli tak, to wyjaśnij je.

- nie planuję SLI, więc liczba PCI-E nie ma znaczenia, rozmiar ATX, z audio nie myślałem, chociaż oczywiście im lepsze tym lepiej ;) Jak wspomniałem już, nacisk kładę na dużą ilość USB 3.0, e-sata (przynajmniej jedno) oraz przynajmniej 6 gniazd sata wewnątrz, chętnie więcej. Szybkie kopiowanie z dysków zewnętrznych jest tutaj istotne, ze względu na kompresje wideo.

- ja około 3 lata temu kupiłem i7 920 z 6 GB RAM. Przez ten okres zmieniłem tylko grafikę z GTX 285 na GTX 570 i jestem zadowolony, nawet bardzo. Pierwszy raz po tak długim czasie nie czuje potrzeby zmiany sprzętu, inaczej pewnie sam bym zmienił a obecny oddał żonie. A tak z grubsza inwestycją wole zaczekać aż poczuje poważniejsze braki mocy obliczeniowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...