Skocz do zawartości
Kaeres

Powolne wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Od marca zwiększono mi łącze z 8Mbit na 20Mbit.

Stacjonarny idzie po maksie czyli 20Mbit (kabel ze ściany).

Lapek jest usieciowiony przez wifi, który zapodaje mu router TL-WR340G

Lecz na lapku mam nadal 8Mbit.

Czym to jest spowodowane ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki isp? Co rozumiesz przez "kabel ze ściany" oraz jak podłączony jest router? Przez jaki standard wifi się łączysz? N?

Bez tych info to by było zgaduj zgadula :-)

Ja ostatnio miałem podobną sytuację z neostradą, winny był modem, który nie był w stanie dostarczyć więcej niż 7mbps netu. W sieci lokalnej było 100mbps gładko.

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarny jest podłączony do routera, a ten do kabla ze ściany - jest 20Mbit

Lapek jest w wifi, który ten sam router rozdziela. Do tego jest jeszcze podłączony nbox z n`ki w wifi (do nboxa jest podłączony AP i połączony z routerem przez clienta)

Nie wiem co to isp, nie wiem przez jaki standard się łączę.

 

Edit:

802.11g

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość stary już model - upewnij się czy na pewno używasz 802.11g. Jeśli masz możliwość to sprawdź na innym routerze/AP.

Na 90% wina routera. Jak nie masz możliwości przetestować innego routera to możesz pobawić się w zmianę konfiguracji, np. zmiana z WPA na WEP itp.

Upewnij się, że nie masz włączonego QoS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QoS służy do konfiguracji rozdziału łącza internetowego - można za pomocą jego wprowadzić ograniczenia lub zapewnić minimalny transfer dla podłączonych urządzeń. Opcja dostępna w routerze.

Sprawdź w windowsie czy jesteś podłączony przez 'g' (w opcjach sieciowych) lub wymuś w opcjach routera połączenie tylko przez 'g'. Do opcji wejdziesz wprowadzając adres ip routera w przeglądarce

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...