Skocz do zawartości
xavier78

ASUS TUF SABERTOOTH Z77

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Mam pytanie, czy koś wie, czy ASUS TUF SABERTOOTH Z77 obsługuje 2700k?

Na stronie Asusa dotyczącej support'u cpu brak listy, czyt. COMING SOON, dziś dostałem taką płytę w swe ręce i chciałbym się pobawić ale nie chce mi się rozbierać bloków wc na GPU I CPU jak nie mam pewności czy płyta obsługuje 2700k.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest moją własnością, znajomy(sprzedawca sprzętu) kupił za moją namową dla siebie u dystrybutora, dopóki nie pokaże się IVY jest do mojej dyspozycji ale mam ochotę odkupić od niego(podoba mi się TUF i żona mówiła iż dawno nie rozkręcałem kompa:) ), może zrobi promocję. Jeśli dojedzie na jutro nowy FESER oraz wąż to zaryzykuję i porównam do Maximus'a IV P67.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłoby fajnie jakbys porównał oc stabilność i ogólna funkcjonalność, a takze temperatury bo ze tego co widziałem na fotkach płyty to zabudowana na maxa, niecierpliwie czekam jak sie rozwinie twój watek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier ze złączkami i płynem w drodze, jutro około 20 pierwsze testy.

Wentylatory o których wspomniałeś zamontowane, na sucho trochę "wyją"ze względu na wysokie obroty, zobaczymy jak wygląda sterowanie nimi z poziomy płyty.

Płytę jednak przejmuję więc będę miał od jutra do sprzedania Maximus P67.

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ złożony, pierwsze wrażenia BARDZO pozytywne, zapotrzebowanie na vcore(o ile wierzyć cpu-z, hwmonitor) sporo mniejsze w stosunku do P67, wentylatory tłoczące powietrze pod TUF to pomyłka, osiągają w porywach do 3500 - 4000 obrotów, dzięki biosowi można ustawić aby włączyły się na 30%-50% dopiero przy określonej temperaturze. Jutro postawię świeży system to coś więcej napiszę, dodatkowo na Asusie globalnym jest bios v.0801 a u mnie pokazuje v.604,zobaczymy co nowego bo na stronie v.801 jest jako wersja pierwsza(brak 604), bios posiada sporo nowych funkcji tak więc jutro coś więcej plus screeny biosu

30.03.2012

Z braku czasu aktualizowałem tylko bios do ver. 801(brak info jakie zmiany daje)

Prezentacja płyty:

Dołączona grafika

 

Tak na szybko ustawiłem procesor na 50x i vcore 1.45 i jak się okazuje działa, nie napiszę stabilnie bo trochę mało przebiegów ale wynik daje możliwości +/-,

plus coś ciekawego na screenie, tj, Asus Thermal Radar Live :).

 

Dołączona grafika

 

31.03.2012

 

Jednak płyta jest niesamowita.... :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieżam zamówić tą płytę do ivy i5 3570K

Ale troszkę przerażają mnie te dwa wentylatorki / wysoko obrotowe /

a właściwie to hałas jaki prawdopodobnie generują :?

Czy ta MOBO jest naprawdę warta swej ceny ?

Bo wygląda świetnie i będzie pasowała mi do moda.

No i pewnie ma duży potencjał do OC podzespołów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich temperaturach to rewelacja.

 

 

Temperatura jest właśnie wysoka jak i b.wysokie napięcie przy 5Ghz jest już 80stopni w Linx.

Tyle ze ten LinX coś nie teges? jest tylko 110 GFlops? ja na SB 2500k i 4,5Ghz mam 123,6 a tu powinno być minimum 137GFlops i temperatura by dobiła do 90 stopni !!!!!

 

Zobacz tu ...Ivy Bridge 22 nm - następca Sandy Bridge 32 nm - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 23.... było podobnie i temp w LinX skoczyła z 76 st c. do 91 st. c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda że mi temperatura skoczyła ale co z tego, linxa mogłem nawet zrobić na niższych napięciach jak i tak komp nie był stabilny. dlatego ten cały linx nie jest wary funta kłaków zapomnijcie o nim. lepszym testerem są niewątpliwie gry tj wiedźmin 2, skyrim, BF3 :D na nich po 5 minutach było wiadomo że coś jest nie tak a nie po godzinie smażenia które i tak nic nie wykazało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra może coś napiszę, temperatura u mnie jest wysoka - nie bawiłem się napięciem CPU ale 2x580GPU robi swoje, dodatkowo była tylko jedna chłodnica 3x120(wentylatory push, ustawiane na 65% bo lubię ciszę), Linx z avx wyciska soki, teraz po podłączeniu drugiej chłodnicy temperatury spadły, mogę pokazać LinX(standard) lub Prime, z niższymi o wiele temperaturami ale wydaje mi się iż nie o to chodzi...

LinX nadaje się do testowania w benchmarkach przy stałym V(praktycznie)i 100% obciążeniu(związane z VCore) ale co z tego skoro na grach się "buja"(V góra, V dół)...

Co do ilości GFlop'ów to już inny temat i nie chce mi się tłumaczyć, pytanie retoryczne: avx a gry(w dzisiejszych czasach któraś wykorzystuje?), mogę pokazać więcej flopów na innym systemie, np. czystym bez pierdół włączających się jako usługi oraz wyłączeniu HT co chyba oczywiste...

Co do wentylatorów, to są na standardzie wkur...ce(wyją) - ale w biosie ustawiłem na manual'a, natomiast w AI Suite II sprecyzowałem resztę, tak więc nie słychać ich(średnio raz na 3 min. na 60 %), a temperatury spoko...

Czy kupił bym jeszcze raz? TAK(Za możliwości i wygląd oczywiście).

 

Podsumowując szczerze polecam płytę.

PS. Sprzedam Asus Maximus IV Extreme-Z w cenie ASUS TUF SABERTOOTH Z77 (możliwa negocjacja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta rzeczywiście wygląda rewelacyjnie, mam małe raczej ogólne pytanie czy na ten socket podejdzie chłodzenie od 775 ?

 

1155/1156 mają inny rozstaw niż 775 co u Intel'a jest czymś normalnym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów nowa wersja Biosu:

 

SABERTOOTH Z77 BIOS 1403

1.Improve Improve system stability.

2.Enhance compatibility with some USB devices.

3. Fixed Nvidia GTX 680 hang when runing with UEFI driver.

4.Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus....SLanguage=en-us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja BIOSU: (2012.11.16)

 

BIOS 1708

1.Improve system stability.

2.Support new CPUs. Please refer to our website at:

 

 

Aktualizacja BIOSU: (2013.01.10)

 

BIOS 1805

1.Improve system stability.

 

 

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/SABERTOOTH_Z77/#download

 

 

P.S. Co taka cisza w tym temacie ?

Edytowane przez Hornblower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...