Jump to content
Sign in to follow this  
dumpmuzgu

Kamera do auta / wideorejestrator

Recommended Posts

Dolozyc niewiele wiecej i jest Gitup Git2 z gyro ktore wypada rewelacyjnie.

Brakuje tylko GPS.

Dolozyc niewiele wiecej i jest Gitup Git2 z gyro ktore wypada rewelacyjnie.

Brakuje tylko GPS.

Ale to jest action camera nie dash :P

Gitup Git 2 posiada kilka opcji, dzięki którym będzie zachowywała się jak typowy rejestrator samochodowy. Pomimo tego do auta bym nie polecił. Mówiąc krótko - o ile przy dobrym świetle powinna dać radę, to w pogorszonych warunkach jest już słabo, a w nocy źle. Lepiej wziąć coś dedykowanego. Z tańszych polecana była kamerka XiaoYi, choć ma też swoje problemy - przy wysokiej temperaturze (np. bezpośrednio świecące w nią słońce latem) potrafi starcie ostrość, wiec w naszych warunkach różnie to moze być. Jeżeli w grę wchodzi dopłata, to można się zainteresować Viofo A119 lub A119S.

W skrocie telegraficznym poszukuje w miare dobrego wideorejestratora i nastepujace modele wpadly mi w oko:

Chodza mi po glowie 3 modele : 

MiVue 518 - ~400pln - ma wszystko czego trzeba

MiVue 618 - ~500pln - to co wyzej + wyzsza rozdzialka oraz mapa "lapanek" wiec gadzety zbyteczne jak dla mnie

Readleaf RC700 - ~500pln

Nie jezdze zawodowo wiec totalny standard mi starczy, tj. zabepieczenia przed przeciazeniami, gps, jakos nagrywania itd.

Dodatkowo dorzucic trza koszt microsd, np.: http://tnij.org/48p0flp (67pln).

Skladnialbym sie do 518 ze wzgledu na cost/value aczkolwiek jezeli ktos ma lepsze propozycje, to chetnie obejrze, pomacam i popatrze :D.

Dzieki i pozdrawiam

Używał ktoś wideorejestratorów Prestigio?

Model RoadRunner 545GPS wygląda ciekawie, jakość filmów normalna, ma GPSa, a i cena przyzwoita.

Do niedawna do 300zl najlepiej wypadał model G1WH

Dałem 150zł w GearBest, ale ja nie o tym. Kamera na pewno nie jest niezawodna. Gdybym miał brać coś innego, to pewnie VIOFO A119.

Jestem totalnie zielony w temacie. Co polecicie? Z innych źródeł wiem, że Vifo A119 jest w porządku, ale żeby zmieścić się w budżecie musiałbym zamawiać z chin co jest niepożądane. 

W polsce upatrzyłem:

https://www.morele.net/kamera-samochodowa-navitel-r600-774523/

i xiaomi xiaoyi, ale są opinie, że traci ostrość w upale, prawda to?

kumpel ostatnio mi pokazał Mikavi PQ3. Wypowiadał się pozytywnie na jej temat. Ja mogę ocenić wizualnie że jest dobrze wykonana.

Żone też byś brał po wizualnych oględzinach?

Żone też byś brał po wizualnych oględzinach?

no chyba 

nie liczysz raczej na jej piekno wewnętrzne ;)

kamerka to rzecz bardziej skomplikowana licza się parametry

na początek miałem tylko możliwość wizualnej oceny. 

Ostatnio jednak udało mi się pożyczyć tą kamerkę na testy. Obraz nagrany jest dobrej jakości. Szeroki kąt "widzenia" kamerki.

Jak wygląda aktualnie sytuacja, znajdzie się coś sensownego do 300zł czy jednak lepiej dołożyć do Viofo A119?

podaj więcej informacji co dla Ciebie znaczy coś sensownego?? Czego oczekujesz od kamerki? Ja z Mikavi jestem zadowolony. Ma kilka modeli więc coś i dla Ciebie i w Twoim budżecie się znajdzie.

Dnia 31.05.2018 o 20:24, Ralfo napisał:

Jak wygląda aktualnie sytuacja, znajdzie się coś sensownego do 300zł czy jednak lepiej dołożyć do Viofo A119?

Zobacz sobie na Xblitz X5 Wi-Fi, może być lekko ponad 300 zł z tego co widzę, od 315 w sferisie https://www.ceneo.pl/55327054;02516.

Nagrywa w FullHD, 30 klatek, kąt widzenia 140 st., różne tryby pracy, m.in tryb parkingowy, przy uderzeniu w samochów lub włamaniu włącza się nagrywanie, funkcja WiFi, która pozwala na podgląd na żywo obrazu.

Na stronie producenta więcej info https://xblitz.pl/produkt/kamera-samochodowa-xblitz-x5-wi-fi/

Jest też kilka recenzji na YT

Też mam mikavi, świetnie nagrywa, nie ma opcji żeby nie można było odczytać rejestracji innych aut. Na naszych polskich drogach się sprawdza, nawet jak jeżdżę poza miastem i nieźle trzęsie to obraz nagrywa się wyraźnie. Też posiada tryb parkingowy, modeli z tego co kojarzę jest 3, to już też zależy jakie masz potrzeby. Najprostsza ale całkiem fajna jest kamerka pq1

Szukam wideorejestratora do 300zł. Obecnie obstawiam XIAOMI 70mai Pro, będzie to dobry wybór, co polecacie ?

Ja w piątek zamówiłem 70mai Pro za 46$ z aliexpres z wysyłką z PL w cenie (kupon -5$ sprzedawcy i -4$ za powrót do ali).