Skocz do zawartości
Animaes

i3+HD 6850 + P67 PRO3 lub tanie 1155

Rekomendowane odpowiedzi

2012-03-31, 18:02

Klaus nie pozwala zadawać pytań w cudzych tematach, mimo że dotyczą tych samych podzespołów, dlatego zakładam świeży topic. Przeglądam już to forum kilka miesięcy, w końcu zdecydowałem się na zakup. Przemyślałem, że na chwilę obecną chcę PC, który pociągnie takie gry jak Diablo3, HoMMVI, GuildWars2, StarCraft 2 w rozdzielczości 1680x1050. Płytę główną wybrałem możliwie przyszłościową, żeby za rok, dwa, przesiąść się na I5-3570k i go podkręcić. Uznałem, że lepiej obciąć stówę z HD6870 i wziąć HD6850 a dołożyć do lepszej płyty głównej.

 

Czy cokolwiek wg forumowych speców z mojego toku rozumowania lub poniższych części budzi jakiekolwiek zastrzeżenia? Czy warto tutaj dołożyć szybsze RAMy? Widzę, że płyta obsługuje RAM do 2133MHz.

 

  • Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 66,01
  • Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 335,01
  • Karta graficzna MSI Radeon 6850 Cyclone ,1GB GDDR5 (256bit) 560,01
  • Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz (BX80623I32120) BOX 443,01 443,01
  • Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) 135,00
  • Zasilacz OCZ ZS 550W 135, 80 Plus Bronze (OCZ-ZS550W-EU) 201,01
  • Sony AD-7280S-0B 57,01
Do zapłaty: 1797,06

 

 

 

1) Czy MoBo (ASRock H61M/U3S3) obsłuży IvyBridge? Ktoś wrzucił w innym wątku płytę GA-B75-D3V, niby że lepsza bo ma nowy chipset. Co to w praktyce oznacza?

 

2) W przyszłości chciałbym zamienić ten i3 na i5/i7. Nie będzie z tym żadnego problemu?

 

3) Nie zależy mi na niewielkich rozmiarach, więc może polecicie coś w standardzie ATX?

 

4) Posiadam zestaw głośników 5.1 - zależy mi na dobrym dźwięku. Czy ta płyta mi go zapewni? (podpinam 3 wtyczki do dźwiękówki)

 

5) Czy konieczne jest dokupywanie ramki pod HDD?

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Nie

5. Jak masz dysk 2,5" to tak.

 

W takim razie jaka płyta w podobnej cenie da mi ładny dźwięk 5.1?

Najważniejsze żeby miała z tyłu odpowiednią ilość wyjść audio (przypomnę, że wpinam 3 wtyczki- subwoofer, front, rear)

 

Mam standardowy dysk 7200 sprzed kilku lat. Nie wiem ile ma cali :)

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął teraz płytę za 160zł i HD6870 a za rok, dwa przeskoczył na Haswella.

 

 

Sprzedasz płytę i stracisz na tym ile, 50zł? A haswelle mają mieć nową architekturę i przyrost wydajności będzie dużo większy niż przy ivy bridge.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Animaes, to nie ja nie pozwalam. To regulamin chroni twój temat przed zrobieniem w nim rozwałki przez innego użytkownika.

Tak samo są chronione tematy innych użytkowników. Gdybyś zapoznał się z regulaminem wcześniej, nie byłoby sprawy.

 

Dwa, ostatnie pytanie już podobno zostało zadane, nie wiem po co więc dalsza dyskusja ;)

To chyba moje ostatnie pytanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie czy G530 + HD 6770 / GTS 450 pociągnie Diablo3, HoMMVI, GuildWars2, StarCraft 2 w rozdzielczości 1680x1050 na high/med?

Jeśli tak to polecę pewnie w tanie 1155 i poczekam na haswell'a

 

Tak na marginesie- jak wydajne GPU obłuży G530? Wyżej wymienione to już będzie max?

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6770 to właściwie 4870, poza paroma tytułami które mają duże wymagania co do CPU nie będzie problemów nawet z lepszą grafiką, tym bardziej że w takiej rozdzielczości bardziej obciążone jest GPU.

 

oczywiście każdy lepszy procesor da jakiś zysk w klatkach/s.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, taki zestaw pociągnie te gry bez problemu

 

 

Widziałem, że ktoś wrzucił na tego procka GTX 560 i działało całkiem przyzwoicie w BF3, ale uważam, że wszystko powyżej HD6790 będzie bez sensu. Warto dorzucić te 63zł do pentiuma.

 

 

edit:

 

Bierz tą kartę, póki jest w tej cenie, na morelach 100 więcej: http://www.pixmania.pl/pl/pl/7594804/art/sapphire-technology/radeon-hd-6850-1-gb-gddr5.html?srcid=7128&CodePromo=oui

 

Do tego pentium g620 i będziesz zaskoczony wydajnością w grach.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cenie HD6770 nie znajdę nic lepszego dla G530? Jakaś używka?

 

Bierz tą kartę, póki jest w tej cenie, na morelach 100 więcej: http://www.pixmania.pl/pl/pl/7594804/art/sapphire-technology/radeon-hd-6850-1-gb-gddr5.html?srcid=7128&CodePromo=oui

 

Do tego pentium g620 i będziesz zaskoczony wydajnością w grach.

 

HD6850 w takiej cenie? Podejrzane ale biorę :D

W jakim celu obniża się taktowanie GPU tak jak to jest w tym modelu? 725 zamiast 775Mhz

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cenie HD6770 nie znajdę nic lepszego dla G530? Jakaś używka?

 

o 100 tańsza 4850 na ddr5 albo używka 4870 :) z tym ze to stare technologicznie i gorące karty ;)

ta OKAZJA oczywiście lepsza :) tylko "Koszty dostawy: już od 45 PLN z Vatem, 3-4dni" xD prosto z chin chyba leci :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zamówienie w sklepie: SAPPHIRE TECHNOLOGY RADEON HD 6850 - 1 GB GDDR5 - PCI-EXPRESS 2.1 (11180-00-20R) kupić tanio Koszt z wysyłką 2x HD6850 to 903zł.

 

Płatność idzie na taki adres: Pixmania SAS 43-47 Avenue de la Grande Armée, 75217 Cedex Paris 16

Czy ktokolwiek kupował kiedyś w tym sklepie? Ciekawe, numeru stacjonarnego nie mają, tylko nr kom.

 

EDIT: Rezygnuję z zakupów na pixmanii po przeczytaniu kilkudziesięciu negatywnych komentarzy w opineo: http://www.opineo.pl/opinie/pixmania/9#opinie

 

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, biorę G530 + GTS 450 gigabyte. A cały koszyk wygląda tak: http://www.morele.net/inventory/info/cs27Cl/

 

Czy biorąc MoBo Gigabyte GA-H61M-D2-B3 pozwoli mi korzystać z integry procka np. w razie awarii GPU?

To MoBo to najtańsze 1155 z 3 letnia gwarancją

 

PS Trzymam Was za słowo, że sobię pogram na tym na high w D3 :)

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Twoje" tytuły będą lepiej chodzić na GTS450 DDR3 niż na HD6770 DDR5?

 

Znalazłem w sieci test porównawczy HD 5770 vs GTS 450 i w takich grach jak Stalker Zew Prypeci, Mafia 2, Metro 2033 w rozdzielczości 1680x1050 ten drugi wypadał lepiej a jest dzisiaj tańszy o 50zł w porównaniu do HD 6770, który, jak wiadomo, jest tym samym co HD 5770.

 

Jak teraz patrzę, to test dotyczył jednak wersji DDR5 GTS 450. Mój błąd. Dzięki za zwrócenie uwagi Klaus!

 

 

W takim razie G530+HD6770

 

Aktualny koszyk: http://www.morele.net/inventory/info/LPtcQm/

 

Ponawiam pytanie: czy to MoBo pozwoli na korzystanie z integry graficznej procka?

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hd5770 moja siorka ma, gigabyte, smiech na sali jak sie bierze karte odrazu bo obudowa chlodzenia przypomina samochod "batmana" ale oczywiscie nie gadamy o wygladzie ale o wydajnosci , karta jest OK , w spoczynku wogole jej nie slychac, w chwili obciazenia karte slychac ale cichutko(ja mialem GTS250 to on byl glosniejszy w chwili obciazenia), wiec to nie przeszkadza , w najnowsze gry gra BF3,Wiedzmin 1 i 2, rayman origin,batman AA i AC monitor ma 19".. pewnie zapytasz o dalesze podzespoly.. GoodRam 4GB 1333Mhz ,Gigabyte Radeon HD5770,AMD Athlon II X2 250 3.0GHz...

 

http://www.ninjalane.com/images/gigabyte-5770/vga_productimage_gv-r577ud-1gi_big.jpg <-- karta

 

jezeli bedziesz zainteresowany karta to nagram ci filik glosnosci karty itd. Ale na twoim miejscu bym bral 6770, jest bardziej wydajna niz 5770 ;)

Edytowane przez v0lv0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poczekać jeszcze miesiąc z zakupem na niższe ceny z powodu IB+dostępne HD7000? Ile realnie mogę zaoszczędzić?

Premiera D3 dopiero 15maja, więc jeszcze troche czasu mam :)

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poczekać jeszcze miesiąc z zakupem na niższe ceny z powodu IB+dostępne HD7000? Ile realnie mogę zaoszczędzić?

Premiera D3 dopiero 15maja, więc jeszcze troche czasu mam :)

 

Nie warto. i3 i pentiumy mają być dopiero w drugiej połowie roku. Skok wydajności będzie niewielki. Stare proce nie stanieją więcej niż 10%.

 

HD7000 już są dostępne. Możesz wciąć równie dobrze HD7750 zamiast 6770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7000 już są dostępne. Możesz wciąć równie dobrze HD7750 zamiast 6770.

 

A co z modelem HD7770? Będzie opłacalny dopiero po spadku ceny na 500zł? Aktualnie najtańsze modele HD7770 to koszt 560zł. Konkurencyjny (lepszy?) HD6850 - 530zł. Po jakim czasie przestanie obowiązywać "podatek od nowości"?

 

Przy tych GPU procek oczywiście G620.

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...