Skocz do zawartości
Dwd89

Projekty biurek pod LC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

która pompę CWU możecie mi polecić do zestawu wc ?

 

Na dzień dzisiejszy licytuję GTX580 żeby przeczekać z nim do GTX680 evga classified z blokiem.

 

Układ będzie się składał z:

 

Pompa CWU

Rez (jeszcze niewiem jaki bo narazie brak koncepcji)

Blok na i5-2500k.

Bloki na GPU (sli więc 2)

Chłodnica 3x120 (lub dwie takie chłodnice)

 

Biurko będzie dokładnie takie:

https://www.dropbox.com/gallery/24060012/1/Biurko%20Projekty?h=5edb62

 

Projekt tworzy dwie możliwości:

1: Po obu stronach chłodnica 3x120 i 6 wentylów.

2: Z tyłu biurka jest 140cm miejsca na kilka chłodnic. (ale jest tam zamknięty w środku również zasilacz i mnóstwo kabli. Przy opcji drugiej można by biurko zrobić węższe. Gdyż w tym momencie ma ok 1,5m szerokości.

 

Żółte kostki to moje dyski SSD (2xC300 w Raid0)

Po prawej stronie 2x Samsung F4EG (2x2tb) i nagrywarka dvd (choc jeszcze sie zastanawiam czy aby napewno jest mi ona potrzebna.

 

Między dyskami SSD (na środku biurka) jest miejsce ok 30 cm na jakiś ładny rez.

 

Całe biurko jest robione na wzór projektu L3p D3sk pewnego holendra.

 

Prototyp biurka robiony ręcznie już jest i komputer w nim siedzi (z tego właśnie piszę).

 

 

PS. Bardzo gorąco polecam zainteresować się przedłużaczem z aktywnymi gniazdami (master/slave).

U mnie działa to wyśmienicie tzn:

Komputer wyłączony, ale napięcie na usb nadal jest więc mysz,ipod, tel czy co tam chcecie się ładuje. Monitor i zestaw głośników się wyłącza.

 

Przycisk power na biurku uruchamia monitor, głośniki i komputer. (docelowo będzie uruchamiał również pompę CWU). Więc defacto problem zasilania z zewnątrz sam się rozwiązał.

 

 

PS2.

Przy okazji możecie mi pomóc poskładać zestaw ?

Jaki blok na i5-2500k jest w miare mało restrykcyjny ale wydajny ?

Które chłodnice 360 są warte zainteresowania (phoyboya ma 60,5mm i to właśnie ją na rysowałem na projekcie, z tym że ona sobie dobrze radzi gdy wenty wiejące na nią są ustawione na 600-800 RPM ?

Noi zgodnie z tematem, jaka pompa CWU sobie daje rade z takimi zestawami (będzie razem z zasilaczem schowana w swojej "komorze" więc jej nie będzie widać, miejsca jest tam dość.

Z tym że węże będą stosunkowo długie. Ponieważ po lewej stronie jest zasilacz a pompa centralnie lub bardziej na prawo.

 

Ważne! W tej komorze jest tez przedłużacz, switch, bramka voip więc trzeba to dobrze zabezpieczyć przed ewentualnym wyciekiem i zwarciem.

Wentylatorki do Noiseblocker PL-1 (120mm)

 

Zestaw na którym to wszystko będzie montowane:

Asrock Z68 Extreme3 Gen3

I5-2500k

docelowo GTX680 SLI Evga Classified Hydrocopper (4gb vram i lepsza sekcja zasilania)

16gb DDR3 1600 ram

2xssd c300 64gb (raid0)

2xf4eg (2x2tb)

 

Będą kupowane 3 monitory do nvidia surround. (warto pakować się w 3d od nvidii ?)

post-182993-0-40322700-1333287907_thumb.jpg

post-182993-0-76155600-1333287913_thumb.jpg

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie docelowo SLI z GTX580 i kręcony 2500K?

Zapewne tak jeśli konfig na trzy monitory planujesz.

 

 

PL1 pracujące z jedną 360 po prostu nie dadzą rady w stresie z takim konfigiem.

Mam taki wentylator i wieje to mizernie.

Dwie 360 też niskich temp nie zapewnią przy pracy z SLI w stresie jeśli NB PRO PL1 dajesz.

 

 

Miałem chłodnicę 4x120mm XSPC i NB PRO PL2 pracujące na max obr nie dawały rady z i7 920@4GHz+SLI GTX480 w stresie.

Układ kumulował ciepło po dwu godzinach grania i płyn grzał się do 47*C.

Tempy na CPU wywalało pod 75*C a na GPU około 66*C

Fatalnie.

 

Walka o ciszę i chłodny układ w stresie skończyła sie u mnie aplikacją dwu chłodnic SR1 560.

W idle płyn mam 1*C cieplejszy niż otoczenie

a w stresie płyn ma 6-7*C więcej niż temp powietrza w pokoju.

Wszystko to przy PK2 pracujących na 750 obr (Xeon 4.5GHz+SLI GTX480)...system obciążony przez Metro 2033 all options full 1920x1200.

Planując bardzo mocny konfig SLI czy TRI SLI pod trzy monitory i wymagając ciszy i chłodu w LC przy max obciążeniu

potrzebujemy ogromnej powierzchni wymiany ciepła w chłodnicach.

Inaczej układ nie wyrabia i kumuluje ciepło.

 

Blok na CPU np XSPC RAYSTORM (mało restrykcyjny i wydajny).

 

Chłodnice Phobya jakie planujesz mają w PL dobrą dostępność i sensowną relację ceny do wydajności.

Zarówno modele 360 jak 480 czy 560.

 

Pompa CWU...pomysł oryginalny,zapewne liczysz na bezgłośną pracę.

Tutaj niech użytkownicy takich pomp wypowiedzą się.

Ja bym Swiftecha 35X w bitumbox wpakował i dał mu 7V.

Za około 300 zł mam nowoczesną,niezwykle mocną pompkę z bardzo wydajnym topem

sterowaną po prostu przez podpięcie do mobo przewodu sterującego obr pompki.

Masz na pure jej test porównawczy z D5 Vario i Koolance 450 Strong 24V.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CWU musisz dobrze wyizolować, bo zamocowana na sztywno może wibrować.

Flow też nie poraża. Ogólnie nie wiem czy jest sens bawienia się w takie pompy jeżeli będziesz miał wentylatory w układzie. Z drugiej strony nie ma problemu ze zmieszczeniem takiej pompy, czy nawet wielkiej pompy CO. Głównym poroblemem z tymi pompami w normalnych układach są gabaryty, i trudność zamocowania.

Mając taki projekt, masz nieskończoność miejsca na chłodnice, więc tym bym się nie martwił. Akurat 2x SR1 560 to już ostry overkill, ale nie ogranicza tutaj miejsce. Można pomyśleć nad czymś ze 180mm, popatrz na phobya 1080, ma rewelacyjny stosunek ceny do wydajności, jedna poradzi sobie z tym co planujesz bez problemu. Moim zdaniem to lepsza opcja niż pakować się w 3 x 360, co wyjdzie drożej, i będziesz skazany na wentylatory 120mm.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje SLI z GTX680. Ale dopóty evga nie wypuści swojego modelu classified z blokiem wodnym to wylicytuje GTX'a 580.

Karta Graficzna GeForce GTX580 1,5GB (2225942597) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. tego dokładniej. Za ok. miesiąc pójdzie na sell.

 

W tej chwili tylko HDD szumi. bo na prototypie nie mam szyby (nowe biurko będzie miało inny format więc nie ma po co do prototypu zamawiać).

Swoją drogą znasz może jakiś program do wyłączenia dysków HDD robiących za magazyny w Win7 64 ? Wiem że da się przez opcje zasilania ale tam wyłączają się wszystkie dyski, więc raid z ssd tez się wyłączy a nie o to chodzi. System jako tako nie ma narzędzia do wyłączania poszczególnego dysku.

Dodatkowo napiszę iż SSD z powodu Sata 6gb/s są na innym chipie niż HDD. (Asrock tak to rozwiązał na płycie głównej gdzie sata III są dodatkiem).

 

 

Pompa CWU nie wydaje żadnego dźwięku podczas pracy, jej wady to gabaryty i mało estetyczny wygląd. Z tym że jest gdzie ją schować i odpada problem z zasilaniem.

 

Swoją drogą odezwę się do Cb gdybym nie znalazł żadnej ciekawej pompy CWU.

 

 

Co do chłodnic to dzięki wielkie za info. Zostawię w takim razie te 2x360 po bokach i dodatkowo dołożę jedną 560 z tyłu chłodzoną przez 8xPK1 lub PK2.

 

Lub zgodnie z radą kolegi Aerial, upchnę jedną lub dwie 1080. Z tym że taka wchodzi na styk i obawiam się o to iż będzie problem z dostępem powietrza dla wentylatorów.

 

Powiedz mi tylko czy same PL1 dadzą radę przepchać powietrze przez te grube 360, czy może szukać jakiś "cieńkich" 360'tek.

 

Jak się uda to zrobię zdjęcia prototypu ^^, surowa sklejka.

 

 

 

 

Zastanawiałem się swego czasu czy by nie kupić jakiegoś małego grzejnika i pod biurko do ściany ładnie nie zamontować. Byłaby jedna wielka praktyczna chłodnica. Rozwiązanie ma sens ze względu na fakt iż biurko będzie na stałe przykotwiczone do ściany (rama skręcona do ściany a biurko jest do niej "wsunięte". Dokładnie jak u kolegi holendra. Aczkolwiek nie znam wydajnosci takich grzejników noi one są chyba aluminiowe.

 

 

Kolega Holender ma właśnie 1080 "pod podłogą" dosłownie ^^, w piachu pod domem na fundamentach ^^,.

L3p | Builds & Mods strona kolegi. są też zdjęcia projektu L3P D3SK. Z tego co czytałem udało mu się sprzedać "patent" jakiejś firmie która się chce podjąć produkcji takich bud. Nie ukrywam że brałem pod uwagę zrobienia wiecej niż jednej sztuki na cnc i próby sprzedaży :). Z tym że koszty takiej budy nawet z drewna są wysokie.

 

Szyba ok 300 zł (hartowana i 2x4mm klejone-bezpieczna) przyciski 120 zł, jakieś maty wygłuszające 50zł, bardzo drogie są grille bitspowera, Darmacz na allegro wystawił swoje skopiowane :) ale też po 120 zł a potrzeba 2 sztuk. Plus sklejka - 300 zł i lakier ok 100 zł. Więc takie biurko by majątek musiało kosztować ok 1600 zł. A gdzie wentyle, przedłużki kabli... ;).

post-182993-0-46643700-1333301733_thumb.png

post-182993-0-47146400-1333302194_thumb.png

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty jak w każdej full custom konstrukcji są wysokie...a to co budujesz to kolos.

Widziałem projekty innych tego rodzaju biurek.

Jak zwykle temat produkcji seryjnej wywala się na pysk przez koszty takich rozwiązań.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Pomyśl czy upieranie się przy mocowaniu biurka do ściany jest niezbędne.

Konstrukcja z powyższych fotek jest bardziej uniwersalna

no i kwestia chłodnic tutaj zaaplikowanych jest dowolna.

4x120mm czy 4x140mm...co chcesz bez problemu.

Biurko bokami pobiera powietrze a wyrzuca poprzez chłodnice na tyle konstrukcji.

 

Dalej...PL1 są bardzo ciche i mało wydajne więc chłodnice slim to odpowiednie dla nich towarzystwo.

 

Nie wiem jaki budżet zakładasz.

Nie wiem jaki hardware ostatecznie zamontujesz w tym biurku.

Pamiętaj o tym że apetyt rośnie w miarę jedzenia

i dwie chłodnice 360 montowane na bokach biurka to nie rozwiązanie dla superpower konfigów.

Wszystkie błędy zemszczą się po czasie.

To czego obecnie nie przewidzisz wygeneruje w przyszłosci koszty związane z przeróbkami.

 

Wiem to z praktyki i walki ze swoim full custom projektem budy pod dwie chłodnice SR1 560

który ma juz ósmą rewizję i nadal wprowadzam modyfikacje bo nie jestem zadowolony.

Taki urok indywidualnych projektów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie :)

Nabyłem w dobrych pieniążkach gtx'a 580 Karta Graficzna GeForce GTX580 1,5GB (2225942597) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. z chłodzeniem Acclero i Backplat'em od evgi. Tak jak wcześniej pisałem za miesiąc pójdzie na sell.

 

 

Sławku, zestaw jaki chce w to wsadzić to:

Z68 Extreme3 Gen3

i5-2500k 5.0ghz

2x GTX680 4gb evga hydrocopper classified (więcej faz zasilania, więcej pamięci vram, łatwiejsza do OC, z blokiem wodnym dopasowanym do autorskiej konstrukcji)

16gb Ram DDR3

OCZ ZX 1000

2 dyski SSD

2 dyski 2TB f4eg (5400rpm)

Jakaś fajna dźwiękówka

3 monitory .

 

Wszystko prócz grafik, dźwiękówki i monitorów już mam.

 

Tyle chyba.

 

Co do budżetu to tak jak pisałeś apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego nie patrzę przez pryzmat ceny. To co dobre zawsze kosztuje.

 

 

Przyznaje bez bicia że nie widziałem powyższego projektu nigdy. Świetna sprawa.

Problem polega na tym iż mam własną hurtownię płyt drewnopochodnych (wióry mdfy sklejki osb itd...) i własną maszynę cnc do drewna (weeke 3 osiowe) więc o ile z drewna mogę robić co chcę o tyle z alu już musiałbym wszystko zlecać.

 

Swoją drogą Firma Redharbringer kupiła prawa autorskie do L3pD3sk. Więc może robią takie na sell ?!.

 

Kolega tam dwie płyty trzymie z tego co widzę : http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/418327_150262638429881_121334577989354_181162_556393891_n.jpg

Piękny projekt :)

 

 

Ja niewiem skąd wy bierzecie chęci i motywacje aby te projekty kończyć. Ja na prototypie jestem już od bodajże września 2011, i na serwis cnc czekałem. Teraz zostało maszynę poskładać i można się zająć produkcją.

Prototyp robiłem ręcznie, na maszynie dokładność mam cztery setne minimetra 0,04mm. Kąt w moim biurku ma 12,6 stopni. Maszyna to też zrobi dokładniej.

 

Kolejne zdjęcia:

post-182993-0-57580300-1333340520_thumb.png

post-182993-0-26648600-1333340527_thumb.png

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu biurko z LC, to może też zainteresować:

 

[build log] Water & Wood

 

Bardzo prosty pomysł, mieści 3x 480 od swiftecha. Nie pokazuje wprawdzie płyty, ale sama idea zmieszczenia tam wielkiej chłodnicy jest warta podpatrzenia.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej chłodnicy to już wolałbym u niego postawić grzejnik aluminiowy za biurkiem tak jak widzialem w któryms projekcie na tym forum. Ładny czarny nowy ok 50 cm wysokości.

 

 

 

Widziałem masę takich projektów, sam miałem komputer ... zamknięty w komodzie ... dosłownie ^^, na pajączka w komodzie, na której stała moja plazma. klawa i mysz bezprzewodowa i pisałem z łóżka. Ale były dwie spore wady:

 

1) Trzeba ustawić wielką czcionkę np w gg aby cokolwiek widzieć.

2) Z jakiegoś starego mebelka wyjąłem deskę aby mieć po czym mysza jeździć.

3) Gry FPS przegrywałem ponieważ 50 calowy ekran jest na tyle duży że ciężko w bardzo krótkim czasie wychwycić drobne zmiany w oddali (snajperzy na wzgórzach np) i tutaj 22 calowy monitor jest poprostu lepszy. zaraz po powrocie do małego monitorka miałem od razu dużo lepsze wyniki.

4) Jednak komputer chłodzony powietrzem się w środku grzał, trzeba było w lecie otwierać drzwiczki i cały bajzel z kablami było widać. Średnio wygodne i estetyczne roziazanie ;).

 

Przez ponad pół roku trzymałem komputer obok łóżka na pajączka :)

 

 

Kiedyś planowałem stworzenie gabloty z szklanymi drzwiczkami a w środku komputer. Wszystko fajnie ale wiszący kabel zasilania z takiej gabloty popsuje cały efekt. ;)

 

Jak widać koncepcji było już kilka. Z standardowych bud jedynie przerobiony przez Sławka Corsair 800D mi się podoba, pisaliśmy na PW jakiś czas temu, miałeś mi dać znać jak będziesz ją sprzedawał ^^,.

 

Uwielbiam robić projekty i kocham maszyny CNC. Planowałem zakup jakiejś niedużej maszyny i produkcję własnych bud z aluminium lub pleksy. Bardzo fajnie to wygląda u kolegi z australii: przykład jego pracy:

 

Maszynę trzyma w mieszkaniu ^^, mieszka chyba nad swoim biurem. Wymarzona praca ^^,

 

 

Pozdrawiam Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elder - 2 chłodnice 360 spokojnie powinny starczyć nawet na supermocne konfigi. Ja na jednej 360 trzymam kręcone 2600K oraz 4890 i tempy są na przyzwoitym poziomie.

 

Sprawdzałeś że dwie chłodnice 360-tki + sześć szt PL1 900rpm dadzą radę w stresie z SLI GTX680+cpu 5ghZ?

Zgadujesz bo nie sprawdzałeś.

Twój konfig w stresie pobiera nieco ponad 300W mój konfig drugie tyle... 626W

dlatego 4x120 chłodnica i PL2 pracujące na 1400rpm nie dawała rady...przegrzewała się.

Głośno i gorąco...nie do przyjęcia.

 

 

Co do biurka.

CNC to wspaniała sprawa,rób prototyp np z płyty MDF,lakieruj i będzie pięknie wyglądać.

Projekt CAD i zaprogramowanie maszyn to masa pracy ale jak z tym się uporasz

zrobienie kolejnych biurek nie przedstawia problemu.

W sumie biurko rozmiarów jak w projekcie Redharbinger mieszczące dwie chłodnice 560

to i mnie by interesowało :D

800D już mi sie opatrzył,czas go sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tak słabych i cichych wentylatorach można się rozczarować co do wydajności chłodnic, lepiej słuchać ludzi którzy to przerabiali.

Opcją też byłoby takie zaprojektowanie tych mocowań na chłodnice, że można dołożyć w razie potrzeby kolejną Wtedy autor sam się przekona czy mu wystarcza to co ma, czy chce dołożyć. Pójście w przesadę, gdy mamy taką elastyczność wyboru nie musi być jedynym wyjściem. Najgorszy byłby projekt, w którym są dokładnie dwa miejsca na 360tki, bez możliwości łatwej rozbudowy, w razie potrzeby. Wszystko elegancko spasowane, symetryczne, i trzeba gdzieś na siłę coś dowieszać chłodnicę. Lepiej uwzględnić tutaj pewien zapas, tak na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tego corsaira już ponad rok sprzedajesz ^^,

 

 

Prototyp już jest, dzięki niemu wiem że na kable trzeba dać więcej o minimum 7mm, a jeśli chcę wsunąć jeszcze maty wygłuszające (podniosą okrutnie wagę) to dodatkowe 5-10mm w zaleznosci od zastosowanych mat.

 

 

Niestety to wszystko byłoby by zbyt piękne.

 

Jak wcześniej pisałem posiadam cnc Weeke z 92 roku do drewna. Maszyna ma jakieś cudackie sterowanie (woodwop 2.4) na forum cnc próbujemy przenieść program cadowski napisany na komputerze na maszynę ale jeszcze się to nikomu nie udało, da się jeśli posiadasz osprzęt i sys do obsługi Arc Net'a (Ethernet go wyparł). To raz, a dwa moja maszyna ma tylko 3 osie, 40 wierteł pionowych kilka poziomych i piłe tnącą tylko wszerz (po jednej osi -> X).

 

Jestem jedyną osobą u nas która potrafi się tą maszyną posługiwać i dopiero sam się uczę jej serwisowania. Jak ją rozebrałem tak teraz będę próbował ją poskładać. (hydraulika, elektryka, pneumatyka wszystko razem zależne od siebie ^^, i tysiąc czujników z wszystkich stron)

 

Czekam ciągle też na kompresor. Bo maszyna ma ogromne zapotrzebowanie na powietrze a mój poprzedni się grzał więc wymieniają chłopaki w nim głowice i silnik na nowe.

 

 

Jak się uda to chcę dorobić mocowanie dla miedzi aluminium (mam przyssawki więc one nie zdają tu egzaminu) i można będzie jakieś bloczki wodne robić. Tylko się ostatnio zastanawiam jak te bloki są projektowanie (jak mierzone na płycie głównej / grafice). Kolega maniakalny bodajże się tym zajmuje, i jestem pełen podziwu jego projektów. Jak do AutoCad'a wrzuca się obraz płyty głównej i skąd się go bierze w skali 1:1 ?

 

Także samo zaparcie i motywacja jest tylko kompresor trzymie żeby pisać nowy program na maszynie. Byłoby świetnie jakby się udało przenieść programy z cad'a lub ulubionego programu: Google Sketchup.

 

 

Kiedy CNC ruszy to napewno zrobię kilka filmów, jak się ją programuje i jak maszyna pracuje, może się ktoś ode mnie czegoś mądrego nauczy :). O dziwo G-kody są lepsze ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maty wygłuszające?

Takie maty stosuje się w odudowach wykonanych z blachy

a Twoje biurko jest z doskonale tłumiacego materiału i o rezonansie,wibracjach nie ma mowy

przy jego masie i gabarytach.

 

800D?

Chcesz to przyjeżdżaj i zabieraj tylko sam sobie rozmontuj bo ja nie mam czasu.

Nie mam czasu dokończyc HTPC W Origenae,LL X500 stoi i czeka,benchtable LL T60 tylko pracuje

a kiedy Black Ice prototyp firma w Olsztynie na gotowo wykona to diabli wiedzą.

 

Michał skończył akcję z blokami wodnymi custom

i raczej do tego nie wróci bo jak sam wspomniał nie opłacalny temat.

Do niektórych wykonanych egz nawet dołożył ze swojej kieszeni

by wywiazać się z zamówienia.

Rynek się zmienił,bloków jest ogromny wybór,zaledwie kilka osób z własnymi CNC jeszcze się chce w to bawić.

 

Barus i Darmacz też bloki darowali sobie i raczej przy budach custom mody wykonują.

Darek mówił mi że jak nową CNC uruchomi po przeprowaddzce do obecnego większego lokalu to bloki też będzie robił

ale jak on na to znajdzie czas to nie mam pojęcia.

 

Przyglądając się projektowi Twojego biurka myślę że duża chłodnica na spodzie biurka pokazana na renderach,

jest najlepszym rozwiązaniem...daje największy potencjał do schłodzenia i zapewni upragnioną ciszę i wydajność.

Np:Phobya Xtreme Supernowa 1260+4x180mm Phobya 700rpm.

Koszty zakupu Phobya Supernowa+wentylatory 4x180mm lub 2x chłodnice 360+wentylatory 6x130mm

nie różnią się wiele a różnica w wydajności bardzo duża.

http://www.aquatuning.pl/product_info.php/info/p12509_Phobya-Xtreme-SUPERNOVA-1260-Radiator.html

Temat do rozważenia.

 

 

Test: Phobya Xtreme 400 Radiator - Testergebnisse - hardwaremax.net

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na wentylach można nieźle zaoszczędzić. Te od phobya są bardzo tanie jak na 180mm i potrzeba ich raptem kilka. A kupowanie np. 9x dobrej jakości 120mm, to sporo kasy, więcej niż chłodnica.

Co do samego materiału drewno dobrze tłumi, bardzo dobry materiał do takiej konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy dzień nowe pomysły, jest możliwość utworzenia nieco prostszej konstrukcji w kształcie trójkąta.

Aczkolwiek tu by trzeba było dłużej posiedzieć i poustawiać koponenty.

 

MDF hmm dużo tańszy niż sklejka. Natomiast MDF dopiero od grubości 16mm jest naprawdę sztywny.

 

Problem w takich biurkach to wysokość. Z jednej strony chcesz mieć miejsce na nogi. Ale z drugiej nie chcesz siedzieć jak przy barze, blat na wysokości klaty.

 

Prototyp gdy pierwszy raz poskładałem wyglądał jak trumna. heheh, stwierdziłem że czegoś takeigo nie moge u siebie trzymać i obciąłem z wysokości ścianki o 3cm. Teraz by mi się te 3cm przydały ^^,. Tak to jest jak się buduje coś co ma świetnie wyglądać i być mega wygodne.

post-182993-0-11478400-1333391391_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak Redharbinger jest rozplanowany.

Blat jest w środkowej części o połowę cieńszy a kieszenie boczne mieszczą sprzęt.

Trudno będzie o lepsze rozwiązanie tematu.

 

Trójkątna wersja biurka jest mniej ustawna dla rozmieszczenia hardware wewnątrz kasety.

Z aplikacją chłodnic tak by miały dobre miejsce do pobierania/usuwania powietrza też większy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku zdajesz sobie sprawę jak duża musi być ta komora w której on trzymie chłodnice i zasilacze ?

Mam do Ciebie też pytanie

Wymiary: 604x 133x54 mm chłodnica SR1 560 (4x140mm) jak tutaj są zamontowane wentylatory mające wysokość 140mm ? wystają po 3,5mm z góry i dołu ?

 

 

Zasilacz ma wysokość ok 10 cm + 2 x grubosc wentylów noiseblocker 2,5cm = 15cm + chłodnica 6,5 cm = ~22 cm. Z alu masz ściankę o grubości 3-5mm. Z drewna ok 16-17mm x przednia i środkowa = 3cm. 25 cm ma sama komora na zewnętrznych krawędziach. Płyty główne mają wysokość ok 30 cm i szerokość ok 20-25cm. Jeśli chcemy tak jak u mnie i u niego po 3 wentyle 120' z boku to trzeba zrobic wnętrze szerokie na co najmniej 3x12cm+1cm marginesu = 37cm + ścianka zewnętrzna 1,5cm = ~38-39cm.

 

Razem takie biurko ma szerokość ~61-62 cm. Strasznie szerokie. I to jeszcze nie koniec bo szyba powinna leżeć na tych co najmniej 3 cm z każdej strony. Więc trzbea doliczyć ok (2x3cm[powierzchnia trzymania szyby] - 2x1,5cm[grubość ścianek] = 3cm) czyli biurko ma wymiar 65 cm. To jest kolos.

 

Redharbinger nie podoba mi się ze względu na nogi które u niego są fantastycznie przemyślane. ale jednak wiszace biurko zawsze się lepiej prezentuje. Z tym że rama i jej mocowanie do ściany to dość skomplikowana sprawa, bo aby biurko w nią weszło nie może mieć wystających elementów. ja miałem problem żeby prototyp wsunąc z powodu wystającego grilla bitspower przy wentylach. W oryginale na szczęście będzie najpierw frezowana wnęka 2-3mm właśnie na te grille aby nie wystawały poza obrys biurka.

 

 

Rozmawiałem teraz z pracownikiem swoim, mamy jeszcze jeden pomysł.

 

Ramę mocowaną do ściany zrobić z stali, w kształcie litery U. i grubości 2x3 cm. Reszta zgodnie z projektami, wspornik trójkątny i wychodzacy w dół aby się nie huśtało.

 

 

zaraz wykonam 2 projekty mocowania do ściany i będziemy rozmawiać :)

 

PS. Chłodnica od spodu to fajne wykorzystanie przestrzeni ale czy gorace powietrze nie idzie przypadkiem do góry ? wentyle musiały by wiać w dół. więc ciepłe powietrze leciałoby najpierw na dół by później ze względu na fizykę z powrotem wracać do góry i podgrzewać chłodnicę. Do góry nie ma jak wiać gdyż powyżej jest podłoga biurka.

 

pozdrawiam Dwd89.

 

Na projektach dwa typy mocowania. Pierwsze z wymiarami litera U. Drugie tylna ścianka ma otwory z podkładkami i duże grube sruby przechodzace przez cegłę na wylot ^^,. W drugim mocowaniu listwy trzymające szyby są ustawione "do" biurka.

 

Co do chłodnicy można zrezygnować z 4 wentylów po prawej stronie uzyskując zadowalający odstęp między chłodnicą a ścianą.

post-182993-0-71213400-1333440670_thumb.png

post-0-0-39470600-1333448036_thumb.png

post-182993-0-70775900-1333453262_thumb.png

post-182993-0-81436400-1333458674_thumb.png

post-182993-0-85872100-1333467440_thumb.png

post-182993-0-53704200-1333474815_thumb.png

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd w rozmiarach...SR1 ma 605x153x55.9 mm

SR-1 560

 

Tutaj jest widoczne ile chłodnica jest szersza od wentylatorów NB PRO PK2.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Kwestia rozmiarów biurka jest faktycznie zależna od materiałów...drewno vs aluminium.

Na temat ergonomiczności rozwiązań trudno bez prototypu coś konkretnego powiedzieć.

Najwieksze obawy budzi u mnie kwestia grubości (wysokości) kasety takiego biurka i sprzeczne zależności jakie tu mamy.

 

Dla wygody użytkownika blat/kaseta powinien być niezbyt gruby w miejscu w którym mamy nogi siedząc przy nim

a to jest sprzeczne z potrzebą pomieszczenia hardware wewnątrz kasety biurka.

 

Jak usiądziesz przy prototypie biurka

to dopiero się okaże czy rozwiązanie jakie zbudowałeś odpowiada Ci i jest ergonomiczne.

Na razie to zagadka.

Zgadzam się co do tego że mocowane do ściany biurko ciekawiej wyglada

i w tej opcji chciałbym zobaczyć Twój prototyp.

Z kwestią mocowania do sciany poradzisz sobie...w branży stolarskiej masz wiele rozwiązań tego tematu.

BTW mam tak zrobiony custom stół kuchenny mocowany jednym bokiem do ściany...lewitujący :)

 

 

 

 

Co do chłodnicy MORA3 lub Phobya Supernowa to mocując ją pod biurkiem horyzontalnie trzeba dać kasetę zabudowę

która pozwala wyrzucać nagrzane powietrze na jedną stronę biurka.

Wystrczy wolne jakieś 3-4 cm przestrzeni nad chłodnicą.

Box z blachy alu...musiałbym to rozrysować abyś widział jak to w praktyce się przedstawia.

 

W projekcje Black Ice mam tak chłodnice w deflektorach boxach umieszczone

że z jednej strony budy pobierają chłodne powietrze a z drugiej strony budy wyrzucają nagrzane.

 

Zasadniczy problem przy montażu chłodnicy horyzontalnie pod biurkiem wiszącym tak jak to masz na renderach pokazane

to drastycznie zwiększająca sie grubość biurka w tym miejscu.

 

Przy biurku z nogami/panelami bocznymi jak Redharbringer

zabudowujesz chłodnice w boczne panele biurka i finito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.dropbox.com/gallery/24060012/1/Biurko%20Projekty?h=5edb62

 

 

wśród zdjęć projektów są też zdjęcia zrobionego prototypu. Rama tez jest zrobiona ale nie mocowałem jej do ściany poniewaz później może się okazać że rama będzie inna (wieksza/mniejsza) lub wyżej/niżej i zostaną dziury w ścianie. Prototyp podparty na jakiejś szafeczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem, to żeby zachować odpowiednią wysokość i miejsce na nogi. Ale jeżeli płyta nie jest na środku ułatwia to zadanie. Właśnie ważne żeby nie dawać płyty na środku, bo zasłonisz sobie cały układ klawiaturą (po prawej zasłoniłaby go też podkładka pod mysz). Lewa strona najbardziej pasuje.

 

Generalnie koncepcja biurka mi się coraz bardziej podoba. Nie jest to koszmarnie trudne do wykonania ani drogie, daje rewelacyjne możliwości pod względem ilości chłodnic jakie można zastosować i ekspozycji samego układu. Dziwne że tego typu konstrukcje są tak mało popularne (nikt seryjnie tego jeszcze nie produkuje).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seryjnie nikt tego nigdy nie będzie produkował, bo to jest robione praktycznie "na wymiar".

 

Takie rzeczy projektują architekci i przeznaczają do firm wykonawczych takie jak nasza. Ale takie biurko kosztowało by co najmniej 2 tys zł brutto żeby cokolwiek na tym zarobić.

 

Z resztą wystarczy spojrzec na różne fajne stoliki RTV. gdzie ceny za kawałek pomalowanego mdf'u i ciekawy kształt zaczynają się od 1 500 zł.

 

 

Sławku wracając do głównego wątku, czy Swiftech 35X zamknięty w szczelnej komorze z drewna puszczony na 7v będzie naprawdę bezgłośny ?

 

Ty jesteś cichofilem tak jak ja więc chyba Twoja opinia mi wystarczy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zaprojektować jakiś standardowy model, nie koniecznie na wymiar, nie wszyscy zamawiają meble na wymiar. Nawet za 2000zł, przy cenach obudów (a tutaj jeszcze dostajemy biurko "gratis"), myślę że klienci by się na to znaleźli. Oczywiście nie w naszym kochanym kraju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak jest, robienie jednego bloku np na kartę grafiki to dużo pracy i ogólnie z robocizną wyjdziesz na 0 albo dopłacisz do interesu. Robienie tego masowo jest dużo bardzej opłacalne.

 

Podobnie jest tutaj, nie ukrywam że sam chciałem zająć się masową produkcją biurek takich jak prototyp. Jest cnc. więc wycinanie elementów idealnie do siebie pasujących, nawiercenie z boku otworów i wkładanie np. drewniancych kołków aby pracownik który to składa nie musiał niczego dopasowywać. I dziennie można 50 takich biurek złożyć.

Nie chce się nadziać na problemy z prawem patentowym ponieważ kolega holender sprzedał patent firmie redhamburger (xD tak mi łatwiej to zapamiętać) z tego co wiem to jest teraz chyba projektantem w tej firmie.

 

 

 

 

W naszym pięknym kraju panuje jedna zasada:

 

Bardzo łatwo jest coś produkować, bardzo ciężko jest cokolwiek sprzedać.

 

Dlatego najczęściej polacy i polskie fabryki produkują coś co od razu idzie za granicę. Ot poprostu podpisać kontrakt z hurtowniami sprzętu komputerowego. (dostawcy dla sklepów jak np. angela, cooling itp) i produkować masowo pod zamówienia takowych hurtowni. Tak ten biznes wygląda. Z tym że taki produkt musi się po pierwsze świetnie sprzedawać. Po drugie cena z fabryki musi być na tyle niska by pośrednicy którzy na to szukają klientów mogli coś na tym zarobić.

 

Także wszędzie jest $$ do zgarnięcia, z tym że trzeba sobie zdawać sprawę że nie ma co wychodzić na głęboką wodę.

Produkcja jednostkowa się nie opłaca a na masową trzeba mieć rynek lub bardzo duże pieniążki do promowania nowego produktu na nieznanym rynku.

 

Dlatego każde nowe produkty komputerowe trafiają najpierw do setek recenzentów, aby zweryfikować czy rynek ten produkt przyjmie z otwartymi dłońmi. Jeśli recenzenci sa zadowoleni to masz świetną reklamę i rodzi się zainteresowanie tego typu produktem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem u nas jest taki, że to jest produkt luksusowy, skierowany do entuzjastów. Podobnie jest z drogimi obudowami, najwyższymi modelami, bardzo mało się tego sprzedaje, z racji na poziom życia/zamożność społeczeństwa. Jak się popatrzy nawet jak ludzie składają komputery, to 99% zestawów, biorą obudowy za max 150zł, najtańsze z najtańszych, cieniutka blacha, tylko żeby było 10zł taniej (mimo że składają zestaw za kilka tysięcy na intelu). Wydać te 300-500zł na jakąś średniej klasy firmową obudowę jest wręcz nie do pomyślenia. A co dopiero rynek konstrukcji w okolicach 2000zł i w górę.

Żeby mieć klientów na tak wyrafinowany produkt, trzeba sprzedawać na Europę/świat, tak jak sprzedaje np. Caselabs, Littledevil. Oni robią obudowy, ale target jest podobny, entuzjasta który wie czego chce, i jest gotowy za to zapłacić. I tutaj pojawia się problem z wysyłką, ogromne koszty z racji na wagę i gabaryty, trzeba mieć projekt do samodzielnego montażu inaczej nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, przyznam się bez bicia, że sam zawsze na obudowie oszczędzałem, ot wolałbym komputer na pajączka mieć niż zrezygnować z lepszej grafiki na rzecz obudowy. ^^,

 

Tylko modowane budy robione przez Sławka i Screamer'a mi się naprawdę podobały. I za nie mógłbym zapłacić.

 

 

 

Kur.. mać. Sprzedający sobie kpiny robi czy jak ?

W niedziele aukcja sie skończyła a on dopiero dziś kurierowi paczkę przekazał ? (brałem zapłata przy odbiorze bo tak jest szybciej).

Komentarz tylko negatywny wchodzi w grę bo kolega nie pilnuje terminów. Chyba wściekły chodzi że tak tanio wylicytowałem tego GTX'a (grzebany i bez gwary).

 

 

Z resztą jak patrzę na co miesięczne zestawienie zakupów czy jak to nazywacie na purepc, to mi się wesoło robi.

 

Od zestawu za ok 3 tys autor pakuje procesor który nie poprawi wydajności, płytę główną której zamiana nie ma żadnego wpływu na wydajnosć. Ale kartę dalej trzymie z średniej półki ^^,. Ot taki bezsens. Zamiast składać zestaw żeby był max wydajny ten proponuje zestawy które mają chyba tylko wydajniej brzmieć :). Pytałęm kiedyś w komentarzach czy purepc nie widzi przeszkód gdybym chciał zrobić własne zestawienie na jakiejś swojej stronie www i tylko linka w komentarzu rzucić, to się oburzyli panowie :).

 

 

 

Wracając do biurka mam nowy patent na projekty. Najpierw tworzymy projekt samej płyty głównej, chłodnicy, wentylatora itd. zapisujemy go jako przedmiot stały niemodowalny i później umieszczamy jak klocki w naszym świeżo naszkicowanym projekcie. Nie trzeba wtedy od 0 robić szkiców samych podzespołów.

 

Pozdrawiam Dwd89.

 

PS. Dziś będe kombinował takie biurko aby weszły 2x SR1 560 z 4 wentylami na każdą chłodnicę.

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwaj z Aerialem przedstawiliście trafne podsumowanie tematu custom biurka dotyczące realiów PL.

 

Zwróccie proszę uwagę ile LittleDevil szarpał się z opracowaniem/wprowadzeniem do sprzedaży swojej full custom budy.

Kombinował sprzedając najpierw poprzez fora i na ebay.

Potem wbił się z ofertą do sklepów internetowych.

Droga przez mękę.

Do tego kosztowna droga przez mękę

bo na prototypy trzeba wyłożyć ze swojej kieszeni od razu konkretną kasę.

 

Trzeba być zdrowo siekniętym w łeb pasjonatem by doprowadzić taki temat do końca w realiach PL...

nawet mając własną firmę,siłę woli i fundusze na taki kaprys.

Szczerze?...idea równie pociągająca co nie realna.

 

Z tego powodu nietypowe full custom konstrukcje zwykle pozostają jednostkowymi produktami.

Niepowtarzalnymi.

Tak jak Cygnus X-1 zrobiony przez Oldnewby

Cygnus X1. - Overclockers Australia Forums

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Tak jak Luna projektu DarthSion

Darth's YDA-Luna Project - Page 7

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Wracając do pompki Swiftech X35.

Tak.

Praca na 7V i konkretna zabudowa BOX wytłumi drastycznie odgłos pracy pompy i wibracje.

Pompa jest niezwykle mocna i z moim układem spokojnie radzi sobie na 7V...czym byłem mile zaskoczony.

 

Martin zrobił test pracy pompy w swoim laboratorium,tutaj film gdzie można ocenić jak pompa pracuje:

http://www.youtube.com/watch?v=1Bi68BRS3r8&feature=channel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

komuś się bardzo nudziło na lekcjach informatyki ^^, świetnie wykonana prezentacja.

 

 

Do testów włączyłem grę a na plazmie wszystkie programy od temperatur i wykazu mhz. Mój procesor przy oc 3,5ghz (2500k) dochodzi do 90 stopni na boxie. To zdecydowanie za dużo. Koniecznym jest przejście na inne chłodzenie. Więc zgodnie z planem idziemy w kierunku wody.

Panowie ostatecznie na spodzie podwieszona będzie phoyboya 1080 + 4 wentyle 180.

 

Co powiecie o takim zestawie (załącznik).

 

W zestawie nie ma jeszcze płynu bo muszę poczytać o któryś wybrać, chciałbym mieć białe mleko jak w projekcie Tadzika, chyba jest jakiś za 80 zł/1l płyn na angeli lub coolingu.

 

Narazie zostanie to pionowo podczepione pod aktualny prototyp. A w gotowym biurku będziemy szukali optymalnego miejsca na montaż tak dużej chłodnicy. Sławku kupuję nowe gdyż potrzebuję faktury aby sobie je w koszty wrzucić ^^, . Ty masz ten Top u siebie seryjny czy ten dodatkowy-opcjonalny z angeli ?

post-182993-0-56382000-1334162700_thumb.jpg

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bałagan straszny wewnątrz, kable i zasilacze widoczne, ale podoba mi się że nie ma otworu na środku tak jak u mnie i wszystkie kable od myszek i czytników wychodzą na biurko.

 

U siebie tez zrobie z tyłu wcięcie między scianą a biurkiem na kable.

 

Do Sławka pisałem jak się sprawdzi rozwiązanie 2x420 lub 1x560+1x420. Bo tylko takie zestawy moge u siebie wpuscic do biurka.

 

 

 

 

24 calowe monitory są duże i pod dużym kątem stoją :(.

 

Teraz wiem dlaczego w oryginale L3p D3SK jest jeden 24 cale + 2x 17 cali ustawionych bokiem (portret mode)

post-182993-0-20144900-1334405499_thumb.png

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...