Skocz do zawartości
Dwd89

Projekty biurek pod LC

Rekomendowane odpowiedzi

680 to całkiem chłodne karty jak na ich możliwości, sandy bridge też do grzałek nie należy.

 

 

edit:

inne podejście

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?280302-Worklog-Raikkok%B4s-DESK

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1l płynu Mayhems Pastel Ice White 1000ml :: ..:: Angela.pl ::.. wystarczy, czy brać 2 litry?

 

 

a co do: [Worklog] Raikkok´s DESK

 

Musi być niższe niż na projektach bo kto lubi patrzeć na ekran pod kątem i to jeszcze do góry ? I dwa musi być z przodu szkło/plexa żeby się kurz nie pchał.

Bez kabli każdy projekt wygląda super. Jak dojdą kable to się gdzieś urok traci, dlatego ja u siebie kombinuję dać przeźroczyste węże, biały płyn i białe kabelki od Darmacza dokładnie jak w projekcie Tadzika (gdyż wyglądają u niego obłędnie ^^, szczególnie te od GPU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki:

 

Ponieważ w swoim prototypie mam już 3 120 PL1 i osłone bitsa to wrzucę przed to chłodnicę 360 slim magicoola.

Magicool Slim 360 :: ..:: Angela.pl ::.. gdyż jest najbardziej opłacalna.

 

Podepne pod to narazie samo chłodzenie procesora. W momencie zakupu grafik 680 dokupię od razu jedną 560 i podepnę pod cały zestaw.

 

Wiem jaki macie stosunek do tych 360, ale ja mam wentyle i miejsce, wystarczy chłodnice śrubkami przykręcić i tyle. Jeśli przy 680 będzie problem z odprowadzeniem ciepła to będziemy myśleć co dalej, najbardziej odpowiada mi stosunek 2 x 360 slim + 1 x 560 gdyż wchodzi to do biurka niemalże na styk z każdej strony.

 

Wkładanie na siłe drugiej 560 lub jakich 420 ma to do siebie iż samo biurko będzie gigantyczne (co jeszcze nie jest złe) ale przestrzeń nie wykorzystana wewnątrz to będzie porażka na całej linii (wyglądało by to dokładnie tak jak płyta ITX w big towerze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz 2x360 slim + 1x560 i wspomniałeś o miniITX to podsunę pewien pomysł.

Zrób hybrydę LC i AC.

 

Oprócz konfiguracji superpower z ATX z SLI i LC dał bym właśnie w biurku jeszcze miniITX z AC bo miejsca Ci nie brakuje

a w codziennym użytkowaniu takie rozwiązanie dual jest praktyczne.

Do netu i prostych zadań uruchamiasz malucha o nikłym poborze mocy (poniżej 50W) i niech sobie śmiga choćby i 24/7.

Do gier/renderingu itp potwora o kilkuset watach poboru mocy w stresie.

 

Jeśli mi udało się zmieścić w budzie 650x650x250 mm dwie takie mobo (Extended ATX+miniITX)

to tym bardziej biurko je pomieści.

 

To luźny pomysł bo może stwierdzisz że koszty i zużycie prądu są w Twoim przypadku bez znaczenia.

U mnie komp pracuje w dni robocze przy prostych zadaniach nawet kilkanaście godzin dziennie i zauważam aspekt ekonomiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Elder

Owszem, przy twoim Xeonie i SLI z 480, zestaw pobiera mnóstwo prądu, nawet w idle.

Ale, i5 2500k i 680 nie są jakoś szczególnie prądożerne.

Sens ekonomiczny jest raczej znikomy...

A procesory itd. , do zbyt zdrowych dla środowiska (wytwarzanie) nie należą.

A dodatkowo, przy malutkich komputerkach, często brakuje mocy - nie chodzi o granie, ale Winzgroza jest tak fatalnie zoptymalizowana, że potrafi się zacinać nawet na mocnych kompach, co dopiero słabych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ekonomię nie patrzę, zazwyczaj przygotowuję ustawienia dla 2d/3d i gdy chcę w coś gram to przestawiam grafiki w tryb OC. taki sposób jest dla mnie najłatwiejszy.

 

Nie wyobrażam sobie stale przełączać się między komputerami. W takich sytuacjach przydaje się ewentualnie laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w planach samodzielnie trzasnąć sobie biureczko drewniano-metalowe, którego konstrukcja składałaby się z miedzianych rurek, które służyłyby do transportowania cieczy w układzie LC, w konstrukcji byłyby zabudowane dwie chłodnice. Całość podpięta byłaby do budy przewodami na szybko złączkach co by można było kompa wywieźć do czyszczenia tudzież serwisu bez odwadniania układu. Pompa miała być wbudowana w biurko, albo jakaś CO albo mocny dedyk pokroju swifa 655.

 

Całość przykryta stylowym drewnianym oklejanym blatem.

 

 

Plany szlag trafił bo zmieniły mi się warunki zatrudnienia ale gdybym dzisiaj miał fundusze to wróciłbym do projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 maja zlozone zamowienie w angela.pl mamy 13 maja i nadal nic. pisalem na gg kilka dni temu to ma byc w polowie przyszlego tygodnia. Strasznie dlugo ściągają SR1 560. Na stanie maja sam tani syf a cokolwiek lepszego to trzeba czekać :(.

 

Pozatym mają beznadziejny system rabatów. Zamiast składać jedno zamówienie na 3 tysiące lepiej złożyć 5 zamówień na określone kwoty. Totalnie bezsensu.

 

Cnc gotowe do pracy ^^, siedziałem przez 3 dni od rana do wieczora zeby sie z pewnym zamóieniem dla Fiat'a wyrobić, teraz mam swoją zabawkę do dyspozycji ^^,.

 

Przyjdą chłodnice, ostatnie przymiarki zrobię i zostaje pisanie programu na maszynę :). Tak jak pisał Elder, będzie użyty MDF, sklejka jest zbyt droga i fatalnie się ją później wykańcza.

 

Niewiem jeszcze jak podłączę chłodnicę sr1. czy kupować 5m węża Tygon który będzie schowany w plecach ?

 

Ciągle zastanawiam się jaki zrobic system montażu i mocowań. Trzeba to zrobić tak żeby potem nie było mowy o ręcznym łapaniu kątów i ustawianiu czegokolwiek. Wszystko ma pasować jak klocki lego, składasz i jest idealnie.

 

 

 

 

Edit: Przyszły dziś chłodnice i płyn. Porównanie 360 slim do 560 fat heh :D sr1 jest gigantyczna.

 

 

Dla dociekliwych podsumowanie kosztów:

 

Magicool Slim 360 185,00

 

Black Ice SR1 560 604,90

 

Mayhems Pastel Ice White 1000ml 79,99

 

Bitspower złączka prosta SK 11/16 G1/4'' Matt Black BP-MBCPF-CC6 45,90 x4 (docelowo będzie x8 - (czekam na dostawę))

 

Noiseblocker 140mm BlackSilentPRO PK-2 65,90 x4 (czekam na dostawę)

 

Noiseblocker 120mm BlackSilentPRO PL-1 49,00 x3

 

XSPC RayStorm CPU (Intel)279,90 (czekam na dostawę)

 

Phobya rozgałęziacz 9x 3pin 60cm czarny 26,90 (czekam na dostawę)

 

Phobya rozgałęziacz 4x 3pin 60cm zielony UV 15,90

 

TYGON R3603 9.5x15.9 mm przeźroczysty 55,70 x 4 (czekam na dostawę)

 

Termometr LCD z czujnikiem w korku G1/4'' 54,00

 

Bitspower korek G1/4" Matt Black BP-MBWP-C09 18,90

 

Pompka (ok 350zł) - jeszcze nie zakupiona.

 

NZXT przedłużacz SATA Premium sleeved (CB-SATA-11D) 18,00 x6

 

NZXT przedłużacz SATA Premium sleeved 30cm (CB-SATA-11P) 24,90 x4

 

NZXT przedłużacz kabli sygnałowych Premium sleeved 30cm czarny (CB-FRPAN) 28,70

 

NZXT przedłużacz EPS Premium sleeved 25cm czarny (CB-8P) 24,70

 

BitFenix przedłużacz 24pin Premium sleeved 30cm czarny 38,70

 

BitFenix przedłużacz PCIE 8pin Premium Sleeved 45cm czarny 36,20

 

Push-button 16mm aluminum black, blue ring lighting 5pin 34,00 x3

 

Revoltec SATA 100cm UV czarny kątowy 10,90 x3

 

Bitspower Mesh Radgard II 360 Aluminium Czarny 187.47

 

Grill / Filtr z siatką 140mm czarny 15.01 x2

 

 

 

i to jeszcze nie koniec listy. -niestety.

 

Ja tego nie liczę, nie chcę sobie humoru zepsuć ^^,. Pozdrawiam

 

 

A teraz pytanie, w jaki sposób najlepiej podłączyć termometr do zestawu ? kupić jakiś trójnik ? nie zepsuje to przepływu ? bitspower ma te kostki z 3 wyjściami. można by to spróbować wykorzystać. Najpierw posłużyło by jako pomoc przy napełnianiu układu a później wkręcony termometr pokazywał by aktualną temperaturę (po wyjściu z obu chłodnic przed pompą).

 

Liczyłem na to że chłodnice będą miały więcej niż 2 wyjścia i poprostu tam się z nim wkręcę.

 

W drodze licytacji wygrałem HD7970 za 1450 zł. GTX580 się popsuł i czeka na flash biosu.

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem to podsumowanie i kilka rzeczy mnie zastanowiło.

 

Złączki 11/16 zamiast 10/16?

Wiesz jak sie skręca Tygona 9.5/15/9 na takich złączkach?

Optymalne są 10/16 do tego węża.

 

Oby Pastel nie zachowywał się jak Aurora którą producent zaleca po 2 miesiącach pracy w układzie wymienić.

Zagadką jest jak po dłuższym czasie używania ten płyn sie zachowuje.

Moje doświadczenia z produktami Mayhems są złe.

 

Aquacomputer DP Ultra red wygląda obłędnie w tym modelu Tygona (Tygon uwydatnia intensywność koloru)

i zupełnie nie syfi układu,co jest wielkim plusem wśród obecnie stosowanych koloryzowanych płynów LC.

Widać to doskonala na fotkach Screamera czy Malika.

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Noiseblocker 120mm BlackSilentPRO PL-1 ledwo wieje...mam ten model od dłuższego czasu.

Nie lepiej PL-2 które ewentualnie skręcisz na 7 czy 9V?

PL-1 nie ma kompletnie zapasu mocy na upalne letnie dni.

 

Pod termometr daj kostkę triple a najlepiej quad.

Idealne rozwiązanie chociaz dodatkowe dwie złaczki proste są wymagane.

 

Co z kranikiem do usuwania płynu z układu?

Gdzie go zaplanowałeś,przykręcony do kostki?

Ważny element,przydatny przy serwisowaniu układu.

Jeśli kostkę quad weźmiesz to umieścisz w niej i kranik i czujnik temperatury płynu.

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o rety, az przejrzalem zamowienia w angeli i ... pomyliłem się, mam dwie 10/16 i dwie 11/16.

 

paczka z 11/16 doszła 3 dni temu więc może spróbuję je odesłać na zamianę na 10/16.

 

Posiadasz jeszcze tą pompkę z topem na sell?

 

 

narazie nie planowałem gdzie umieszczę kranik. chcę skompletować w końcu cały system (podstawowy)zmontować to i zobaczyć jak działa chłodzenie wodą (płynem). =)

 

Później przyjdzie czas na dodatki. Będzie pewnie na samym spodzie niedaleko otworu na kable. kostka quad jest ok ale trzeba byłoby chyba ją zamawiać.

 

Brakuje mi narazie bloku i pompki.

Czy do pompki też są potrzebne 2 złączki ?

Chłodnica #1 - 2 złączki

Chłodnica #2 - 2 złączki

Blok wodny CPU - 2 złączki

Pompka - 2 złączki ?

kostka Quad 2 złączki.

 

Co do 120 to juz je poprostu mam. Kupowałem je z myślą o wpuszczaniu i wypuszczaniu powietrza do budy (miało ich być 6 po 3 z kazdej strony) Plan jest taki aby póki co 360 była wentylatowana przez 3 x 120 PL1. SR1 będzie wentylatowana przez 4 x PK2.

A jeśli zajdzie potrzeba to albo kupię kolejne 3 x 120PL1 i zrobię kanapkę. Albo wymienię właśnie na PK2, a te pójdą na drugą stronę budy.

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompkę sprzedałem.

Bierz Swiftecha 35X,ma w kpl zintegrowany doskonały top.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Do pompki potrzebujesz dwu złaczek prostych...chyba że rez z pompą chcesz inaczej połączyć (np:adapterem obrotowym)

 

Jak od razu nie zamontujesz kranika to zmiana płynu/modyfikacje układu/poprawki będą zarazą.

Trzeba będzie takich kombinacji jak Malik zaprezentował na tym filmie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=2ZrpWwjZr1w&list=UUgM06nXUYZCQHHcQauutPag&index=3&feature=plcp

 

W przypaku Twojej nietypowej aplikacji w biurku

to już całkiem może być nieciekawie z usunięciem płynu z układu bez zamontowanego kranika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak uzyskać taki efekt ?

Dołączona grafika

Moj płyt : Mayhems pastel ice white, kupuję do niego Mayhems Dye UV Clear Blue 5ml

Będzie coś w ten deseń ?

 

Pytanie najważniejsze, czy chłodnica może być niżej niż rez ? Czy chłodnica nie będzie przez to zapowietrzona a rez zalany do pełna płynem ? Patrząc choćby na zdjęcie powyżej, płyn jest w chłodnicy na górze, a rez niżej nie do końca pełny.

 

Będą mam nadzieję dziś foty z mojego "warsztatu" czyli chłodzenie wodą w pierwszym prototypie który jeszcze nie mieści chłodnic :)

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszył się projekt Harbinger który jest ciekawym i bezkompromisowym podejściem do tematu biurka.

Jak widać z chłodnicami szału nie ma a w biurko wpakowane dwa bardzo wymagające kompy...zobaczymy.

Poziom wykonania spodobał mi się,co do kosztów nic konkretnego nie wiadomo...jeszcze Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, projekt cały czas żyje, na początku kupiłem Mayhems'a białego, 2l.

Dolałem do niego 5ml barwnika uv (mayhems'a zeby nie bylo klopotow z mieszanka) uv oczywiscie nie dziala, natomiast po roku czasu i wężę Tygon'a są do wyrzucenia i płyn w sumei do wylania. Węże są żółto-zielone. przelewanie przez nie bezpośrednio z czajnika wrzątkiem i przepchanie waty pomaga jesli waz nie jest mega brudny. natomiast bardzo odradzam gotowania w garnku Dołączona grafika węże stają się matowe i po bajce. Kupiłem kolejne 2m i 2L płynu aqua RED. ten który jest na zdjęciu Malika wrzuconym w temat przez Eldera.

 

U Darmacza miałem zamówione białe kabelki więc zobaczymy czy nie bedzie to wyglądać poprostu głupio.

Tadzik w swoim projekcie ma ten sam płyn Mayhems biały i u niego po roku nadal i węże i płyn wygląda tak samo.

 

Przyznaje sie bez bicia, nie czyscilem chłodnic przed pierwszym uzyciem, moze to ma bezposrednii związek z tym co się stało.

 

Następny temat złączki:

Bitspower ma świetne złączki i bardzo dobrze trzymające ale jednak sporo kosztujące 45zł za sztukęu mnie jest 12 sztuk w związku z czym troche mieszałem.

Kupiłem 6 szt bits'a 3 sztuki po 15zł z angeli (nie pamietam nazwy modelu) które okazały się klapą, ponieważ nałożysz Tygona 9,5-15,9 zakręcisz nakrętkę, pociągniesz za węża i masz złączkę w jednej rece a weza w drugiej. Na złączce Bits'a trzeba uzyc znacznie wiecej sily aby to wykonać.

Przekonałem się o słabości tamtych złączek, jak w pewnym momencie od chłodnicy odczepił się wąż (na moje szczescie chłodnica daleko od płyty głownej i sprzętu, wiec moja powódź nie skonczyla sie uwaleniem sprzętu.

 

Dokupiłem 8szt. Moonsona. Kluczyk do dokręcania jest super sprawą. Niestety same złączki wykonane są z metalu który dość łatwo uszkodzić o czym się przekonałem dokręcając kluczykiem. Jest z materiału za miękkiego. Gdyby go ściskac w imadle to sie poprostu powygina - nie pęknie.

 

Udało się dorwać blok na 7970, więc układ w końcu będzie odbierał ciepło z grafiki.

mojego I5 często puszczam na 5.0 ghz przy ~1,41V.

 

Blok to EK7970 z czarnym acetalem. Szukałem wersji z plexą ale nie mozna jej nigdzie dostać, ani w sklepach ani w uzywkach.

 

Tym razem przed zalaniem układu nowym płynem, podlaczylem wszystko starymi wężami wzialem pod kran i przepłukiwałęm gorącą wodą. Następnie rozebralem na czesci pierwsze, chłodnice są na grzejniku aby szybciej odparowałą z nich woda, blok na CPU jest rozebrany.

 

Dokupiłem też adapter T z 3 wyjściami na złączki i dorobiłem w końcu kran do spuszczania płynu, dmuchanie w układ mnie znudziło :D.

 

Pilne pytanie, jak czyścić miedziany blok, alkohol izopropylowy i szczoteczka nie pomogły. Miedź ściemniała a pomiędzy kanalikami widać brud.

 

Kombinujecie jakieś mieszanki z octem i wodą np. ?

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyny i węże:

Mayhems na swojej stronie podaje, ze ich płyny reagują z Tygonami, i dlatego podają węże innych producentów, które nie reagują.

 

Złączki:

za 15zł to pewnie były Black Water, one są na inne przekroje, inaczej się zsuwają bardzo łatwo. Pewnie po rpostu dobrałeś złe złączki do węża.

Dobre i tanie złączki robi Feser (te proste), niektóre przejścówki fajne ma AlphaCool, a ostatnio EKWB robi w miare ładne złączki z serii CSQ (bo te wczesniejsze mialy zbyt chamskie wypule nadruki z logo).

Moonsoon chyba robi złączki z mosiądzu, więc one łatwo się odkształcają.

 

Blok:

Jedyna opcja jeszcze sprawdzić na stronie EKWB czy nie ma jakichś ostatnich sztuk, jak ci bardzo zależy. Ale szczerze, pewnie taniej wyjdzie zamówienie kopii nakładki acetalu do wycięcia z pleksy w jakims zakładzie CNC w Polsce.

 

Płukanie:

Źle zrobiłeś, że zostawiłeś to do wysuszenia, bo wtedy wszelie osady się utwardzają. Moim zdaniem zawsze na końcu należy to przepłukać destylowaną wodą.

Po prepłukaniu nie ma sensu tego suszyć, raczej tylko wytrząść i potem zatkać otwory aby nie ciekło.

 

Czyszczenie:

Zależy od brudu i ściemnień. Niektórych rzeczy nie ma sensu za bardzo czyścić, bo jest to przereagowana miedź. Możesz zastosować cokolwiek, tylko trzeba to dokładnie wypłukać przed montażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...